נמשיך לארח נערים

5 elkanah

מנחם בן שחר

אם נכונות העובדות עד כה, הרי שסיפור צווי ההרחקה שעל פיהם מרחיקים אדם מביתו בלי צורך במשפט ואפילו ללא כתב אישום או רישום פלילי כלשהו מקבל בסיפורו של אלקנה פיקאר תפנית קיצונית שלא הייתה כמותה * תגובות

בשושן פורים הוזמן אלקנה לחקירה באריאל, ובהגיעו ניגש אליו איש עלום ממשרד הביטחון ואמר לו: ''פיקאר, תקשיב טוב. תפסיק לארח את הנערים ותדאג שייפסקו טיולי השבת של החבר'ה! אם לא, תקבל צו הרחקה ואיסור יצירת קשר עם הפועלים שלך''. אלקנה פיקאר (33) נשוי לרחלי, מנהלת המעון ביצהר, ולהם שישה ילדים. פיקאר עובד למחייתו כקבלן טיח וצבע, כמובן בעבודה עברית. בית משפחת פיקאר משמש בית לכל החבר'ה: בספות הסלון שוקעים נערי גבעות רבים שבאים לאכול, לקבל מקום, לשמוע שיחה עם מבוגר מאיר פנים שהוא חבר אמתי הפותח את לבו ואת ביתו החם לנערי הגבעות בשומרון. בכל שבוע יש שיעור חסידות בבית של פיקאר, וכל החבר'ה באים.

בתקופה האחרונה התפרסמו טיולי שבת בצהריים של הנערים. זה קרה אחרי כמה פעמים שפעילי שמאל וערבים עלו לגבעות ביצהר כדי להציק ליהודים, ואחד הטיולים האחרונים הפך למהומה רבתי שכללה עצורים ופצועים בקרב כולם: חיילים, ערבים ונערים יהודים. לי אישית אין מילה רעה לומר על נערי הגבעות גם אם בשיחות אישיות אתם אביע את דעתי בהחלט מה נכון ומה לא, מה חכם ומה חוקי. אלו נערים שבוערת בהם אש יהודית לאומית, ובתוך בליל הצלילים בדורנו זה משב רוח מרענן. למרות ניסיונות השב"כ ואלוף הפיקוד להציג את האירועים האלה כ'דומא 2' מדובר באירוע קטן ומקומי שבו יהודים יוצאים לטיול שבת במרחק 200 או 300 מטרים מהבית, בעוד מסביב מתקיימות יום יום צעדות אלימות של ערבים.

אלקנה אמנם לא היה בטיול, אבל בפגישה הבאה כבר היה נציג משרד הביטחון נחרץ יותר: "איימנו – ונקיים. הצו בדרך אליך". בשעה 4:00 לפנות בוקר ביום שני השבוע הציגו השוטרים צו הרחקה לאלקנה פיקאר, חתום בידי רוני נומה, מפקד פיקוד המרכז. בית משפט? ממש לא. עברת על החוק? לא. אתה ממשיך לארח נערים בבית שלך ולא מבצע את מה שנתבקשת. במדינת ישראל ה'תשע"ז זו סיבה מספיקה להרחיק אבא ממשפחתו, לפגוע בפרנסתו, והכול בחתימת יד של רוני נומה. נשמע לכם סביר?

מפקד הפיקוד נשאל על כך, ובתשובתו השווה בין אירוח נערי גבעות לסעודת שבת ובין נהג ערבי המסיע במוניתו מחבל לביצוע פיגוע. זה עובד ככה: טיול שבת של הנערים = פיגוע. סעודת שבת = הכנה לפיגוע. בית המארח = המונית שמאפשרת את הפיגוע. והתוצאה: אלקנה מורחק מביתו, ממשפחתו ומפרנסתו למשך הקיץ.

בני משפחת פיקאר יכלו להוריד את הראש, ויש מי שהמליצו להם לנהוג כך – לומר לחבר'ה: מצטערים, תכף נשוב, כרגע אין מצב, תאכלו בגבעה, תלכו למשפחות אחרות, אנחנו בהפסקה. אבל רחלי היא שהתקוממה: סליחה? כאן סדום? מקבלים פה צו על אירוח אנשים? זאת פשוט עוולה! ואנחנו לא מתכופפים ולא משתפים פעולה.

יש מי שטוען שאלקנה בהיותו דמות משפיעה על הנערים צריך לוודא יתר בתקיפות שהם אינם שותפים לאירועים אלימים. אלקנה ורחלי בטוחים שאלקנה עושה זאת מספיק, ודעתו ידועה לחבר'ה היטב. אפשר לדון בכך ולהתווכח, אבל לתת צו דרקוני וכוחני למי שמתעקש להמשיך לארח נערים? זהו צעד מרחיק לכת ולא נתפס, ובוודאי לא ירגיע את השטח.

במחלקה נגד יהודים בשב"כ בחרו (על פי דבריהם) לאסור יצירת קשר בין אלקנה לפועליו כדי לפגוע בפרנסתו, וזה כבר גועל נפש של ממש. בעוד הטרור הערבי משתולל עם אבנים וסכינים רוני נומה מתאכזר ללא משפט, על בסיס מידע מודיעיני מגוחך, לאדם שנותן בית חם וסעודת שבת לנערי גבעות. נשמע לכם סביר? לי לא.

משפחת פיקאר ממשיכה בגאווה בדרכה, דרך יהודית אוהבת וחמה, ואתם יכולים לעזור. איך? בתרומות, בביקור חיזוק ביצהר ובפנייה למפקד הפיקוד ולכל דמות ציבורית; פרטים בדף הפייסבוק 'כולנו אלקנה פיקאר'. כי כאן לא סדום ולא רודפים כך אדם אפילו אם הוא מארח נערי גבעות.

האם זה נכון שאלקנה פיקאר קיבל צו הרחקה רק בשל אירוח נוער גבעות בביתו? לכאורה יש מקום לברך על שנשמע קול מבוגר ואחראי האוסף נוער חסר מסגרת. 

דווח כי מפקד הפיקוד השווה את האירוח להסעת מחבל ערבי לביצוע פיגוע. כיצד תיתכן השוואה מקוממת כזו?

נאמר לנו כי נאסר על פיקאר ליצור קשר עם פועליו כדי לפגוע בפרנסתו. האם זה נכון?

תגובת דובר צה״ל:

״גורמי הביטחון באזור יהודה ושומרון פועלים למיגור תופעות של פשיעה לאומנית ופגיעה בסדר הציבורי למען ביטחון התושבים.

בעקבות מידע מודיעיני שהצביע על מעורבותו של אלקנה פיקאר בפעולות המסכנות את ביטחון האזור, שנמשכה למרות אזהרות שניתנו לו, נמסר לו ביום ראשון 14 במאי 2017 צו הגבלה שהוצא על ידי המפקד הצבאי בעניינו.

על פי הצו מנוע פיקאר מלשהות באזור יהודה ושומרון, למעט בעיר מעלה אדומים, לתקופה של ארבעה חודשים.

ככל שיעלה הצורך בכך, יוכל פיקאר לפנות בבקשות פרטניות להקלה בתנאי הצו והן ייבחנו לגופן״.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם