הבריחה מבית הספר

3 esc room

כמה חמשושיות שלא מצאו עבודה לחופש אך סירבו להרים ידיים ולהישאב למסכים הרימו חדר בריחה שלם בכוחות עצמן בכיתת בית ספרן, וההצלחה המסחררת הפתיעה אפילו אותן * התושבים מתלהבים מחדר הבריחה היצירתי, החינוכי והזול, ובתי הספר האחרים בעיר מנסים ללמוד איך עושים את זה * הנוער העובד והיוזם

נדב גדליה

ייתכן שהייתם בחדר כזה בעצמכם, אך לטובת מי שעדיין לא ביקרו בחדר בריחה נסביר כי מדובר בחוויה קבוצתית מהנה המפעילה את גלגלי המוח ואפילו מצחיקה, אך יקרה למדי (100–150 שקלים למשתתף). המשתתפים מתקבצים בחדר אחד ואמורים לפתור תעלומה כלשהי אגב שימוש בחפצים פיזיים, בפתירת חידות ובהפעלת יצירתיות מחשבתית. לכל חדר בריחה תעלומה משלו, ואם הייתם בחדר בריחה מסוים מוטב לבקר שוב באחד אחר לגמרי. בנות כיתה ט' מבית הספר אמי"ת רמלה מבקשות להציע לא רק חדר בריחה מקורי אלא גם כזה שיפתור את בעיית המחיר היקר לתענוג: את חדר הבריחה הזה הן בנו לגמרי לבד, בעזרת המחנכת שלהן קרן וסרשטרן, ובאופן לא צפוי מדובר בחדר הבריחה הכי פופולרי בקרב תושבי הסביבה.

במודעות הפרסום שהפיצו התלמידות הן הכריזו: "גם אתם רוצים לברוח מהסטיגמות? בואו לנסות לברוח תוך 60 דקות מכל מה שמתייג אותנו, בחדר בריחה מאתגר ומהנה לכל המשפחה". אחרי הפרסום המוצלח החלו להגיע לחדר הבריחה מגוון מתושבי העיר, דתיים וחילונים, שהסתקרנו לשמוע לראשונה בחייהם על חדר בריחה שנבנה ללא סיוע חברה חיצונית מסחרית כמקובל. גם הכסף החל לזרום אל קופת חדר הבריחה והתלמידות מתחלקות בו.

הבנייה העצמית של החדר לא מורידה מהרמה המקצועית שלו?

"חדרי הבריחה ידועים כאטרקציה לא זולה", מסבירה קרן המחנכת, "ולא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לבלות בפעילות של שעה בסך הכול בעלות של יותר מ-100 שח לאדם. התלמידות קבעו מחירים שווים לכל נפש לכניסה לחדר הבריחה: 80 שקלים לזוג, 100 שקלים לשלושה אנשים ומארבעה אנשים ומעלה אפשר אפילו להגיע לסכום פעוט לחדר בריחה – 25 שקלים בלבד לאדם". "היה חשוב לנו לקבוע מחירים נמוכים כדי שהחוויה תהיה בהישג יד של משפחות ובני נוער רבים ככל האפשר", אומרת גילה, אחת התלמידות.

החדר החדש מתופעל בדרך כלל על ידי זוג תלמידות, שבכל יום מקבלות מקופת החדר שכר לפי שעות עבודתן. חמש-שש קבוצות מגיעות לחדר הבריחה מכל רחבי העיר מדי יום ביומו, והודות להצלחתו הגדולה של חדר הבריחה והביקוש הרב מצד תושבי רמלה החלו התלמידות להפעיל את חדר הבריחה גם בשעות הערב.

קרן מספרת שבית הספר קיבל פניות לא מעטות מבתי ספר אחרים בעיר, דתיים וחילוניים, שביקשו ללמוד איך יוצרים חדר בריחה דומה כדי שישמש פתרון מושלם ומקורי לתעסוקת בני הנוער. היא והתלמידות מתכננות בשנה הבאה לקחת את המיזם צעד אחד קדימה ולהפוך את חדר הבריחה לאטרקציה ניידת שתנדוד בין בתי ספר בכל רחבי הארץ.

את הסיור המלא בחדר הבריחה תוכלו למצוא בגיליון אלול הקרוב של 'מקום בעולם'

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם