זו הכלכלה, צדיק

 m 6 zadok

ארנון סגל

ארז צדוק, 50, נשוי ואב לחמישה, בעלים ומנכ"ל של קרן ההשקעות "אביב ניהול קרנות". מתגורר באלקנה

"אני מביא לבית היהודי את הפן הכלכלי והחברתי. הקמתי בישראל את הקרנות הראשונות שמשקיעות בבורסה, אבל דווקא בחברות שמתנהלות בהוגנות. בשש השנים האחרונות אני מוביל את נושא ההוגנות בכלכלה בשוק ההון ובעולם העסקים הישראלי: חברות שמתנהלות בהוגנות כלפי העובדים שלהן, כלפי הלקוחות והספקים, שיש להן ממשל תאגידי תקין וששומרות על הסביבה. התיאוריה הכלכלית שלי גורסת שהוגנות טובה לעסקים, ולטווח ארוך חברות הוגנות מרוויחות יותר. השיטה הכלכלית שלי היא קפיטליזם הוגן וחומל: צמיחה כלכלית ושוק חופשי, עם הוגנות וחמלה. זו לדעתי השיטה הכלכלית המנצחת, וזה מה שאני רוצה להביא לבית היהודי.

"כתבתי תוכנית מדינית והצגתי בקונגרס בוושינגטון, היא זכתה שם לאהדה והגיעה אפילו לטראמפ. כתבתי גם תוכנית כלכלית לפיתוח התעשייה ביהודה ובשומרון בשיתוף חברות בינלאומיות. הצגתי אותה בפרלמנטים באירופה וגם בקונגרס בארה"ב. ניהלתי מגעים עם ממשל טראמפ וגם החתמתי חברי קונגרס על מכתבים לממשל שבהם ביקשנו ממנו להתערב בהחזרת הגופות של הדר גולדין ואורון שאול. אני מביא את היכולות הללו כדי לרתום את ממשל טראמפ כך שבסופו של דבר המאמצים יביאו לפתרון מדיני חד-צדדי לטובתנו.

"אין לי ספק שאנחנו צריכים להתאחד עם האיחוד הלאומי ועם אלי ישי. לגבי עוצמה לישראל, צריך לבדוק אם בלוק טכני של הליכה יחד ואחר כך פירוד טוב לנו או רע לנו, אם הוא מוסיף מנדטים או גורע"

 

"אין בבית היהודי עוד מתמודדים שמדברים על כלכלה וחברה ובאים עם ניסיון חברתי וכלכלי ברמת המקרו כמוני. הייתי מעורב בהרבה מאבקים כלכליים וחברתיים: בעניין מתווה הגז, בנושא תחלואת הסרטן בחיפה, המסתננים בדרום תל אביב, וכן נגד הריסות הבתים בעפרה, בעמונה ובנתיב האבות. השילוב של ארץ ישראל וקפיטליזם הוגן, שהוא בעצם עיקרון יהודי, הוא ייחודי ונצרך בבית היהודי".

מהם הצעדים הראשונים שתעשה אם וכאשר תיבחר לכנסת?

"אפעל להעביר חקיקה בקונגרס האמריקני שבמסגרתה ארה"ב תיתן מענקים לחברות שיקימו מפעלים ביו"ש. המטרה היא לפתח את התעשייה ביו"ש בלי לפגוע בקו הירוק ובפריפריה, כלומר בלי להעביר מפעלים מהפריפריה ומ'ישראל הקטנה' ליו"ש, אלא להביא חברות בינלאומיות.

"הצעד השני, היותר סקטוריאלי, הוא לטפל בשכר הלימוד בישיבות התיכוניות ובאולפנות. יש הרבה מה לעשות. למשל, להעביר חקיקה שתחייב את הרשויות המקומיות לספוג את הוצאות האחזקה של הישיבות התיכוניות והאולפנות, בדיוק כפי שהן מממנות הוצאות אחזקה של בתי ספר ממלכתיים. אין סיבה שנופלה לרעה, גם אם בתי ספר ממלכתיים מקבלים את התלמידים של אותה רשות מקומית ואילו המוסדות שלנו מקבלים תלמידים ממקומות שונים. תקופת בנט שבה הזנחנו את הערכים של הציונות הדתית נגמרה. צריכים לדאוג לכלל עם ישראל, וגם לציונות הדתית ולערכים שלנו".

עם מי הבית היהודי צריך להתאחד, אם בכלל?

"אין לי ספק שאנחנו צריכים להתאחד עם האיחוד הלאומי ועם אלי ישי. לגבי עוצמה לישראל, צריך לבדוק אם בלוק טכני של הליכה יחד ואחר כך פירוד טוב לנו או רע לנו, אם הוא מוסיף מנדטים או גורע. איחוד איתם לא יהיה, אבל אני לא פוסל על הסף בלוק טכני שבו נפרדים אחרי הבחירות".

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם