אבו מוזיקה

 7 abu
הקומיקאי אשר בן אבו חושף את הצד הרציני והמרגש שלו במופע מוזיקלי חדש הכולל שירים שיצר. נדב גדליה ישב איתו לשיחה, רצינית לשם שינוי

נדב גדליה

הרבה אחרי שפרץ לחיינו בצחוק רועם כחלק מחבורת 'אנדרדוס', ובדרך עברנו כאן ב'עולם קטן' כברת דרך נכבדה עם טורים שהמרחק ביניהם ובין רצינות וכובד ראש הלך וגדל, פונה אשר בן אבו לעולם הצלילים ויוצא במופע מוזיקלי מיוחד הכולל שירים מקוריים שכתב והלחין. מתברר שמאחורי הקלעים ורסיסי הצחוק המגזרי וכישורי המשחק, המוזיקה של בן אבו תמיד הייתה שם. למעשה, הרבה לפני שהתפרסם כמצחיקן בחבורה הקומית.

"עוד לפני אנדרדוס למדתי הלחנה בבית הספר למוזיקה 'רימון'", מגלה לנו בן אבו. "זה התחיל מהעובדה שנורא אהבתי פסקולים של סרטים וחשבתי שיותר פרקטי לעשות משהו שהוא מכוון מטרה - ללמוד מוזיקה כדי לעשות מוזיקה לסרטים. כיוונתי להיות מאחורי הקלעים. להבין באמת את המוזיקה לעומק ולא רק לבצע אותה כאומן. במוזיקה של קולנוע יש ממד נוסף שמלווה רגש, וזה יותר קרוב לעולם שלי בזמנו. סרטים הייתי רואה ופחות הקשבתי למוזיקה קלאסית. ב'רימון' למדתי את כל יסודות המוזיקה ואחר כך עשיתי חלק מהמוזיקה לסרטונים של אנדרדוס וגם לסרטי סטודנטים, אחר כך למדתי יותר לעומק באקדמיה למוזיקה בירושלים".

אז אתה בעצם יותר מוזיקאי משחקן?

"לפני שנכנסתי ללימודי מוזיקה התלבטתי לא מעט בין לימודי מוזיקה ללימודי משחק. חשבתי לעצמי, מה אני אעשה עם לימודי משחק בחיים? בסופו של דבר בחרתי בלימודי מוזיקה כי די פחדתי ממשחק. אני יודע, גם על לימודי מוזיקה אומרים שלא תמיד יש מה לעשות בזה, אבל לדעתי בעולם המשחק השאלה 'מה תעשה עם זה' חזקה הרבה יותר. אחרי לימודי מוזיקה אפשר לעסוק בהוראת מוזיקה, למשל. במשחק - פחות".

"המופע מורכב משירים מקוריים שלי שמדברים על דברים רציניים כמו פחדים, זיכרונות, תקוות, דברים לא קומיים בכלל. מי שמכיר אותי חוץ מאנדרדוס יודע שיש בי צד רציני, לגמרי. במופע בין שיר לשיר יהיה גם מצחיק. לא אוכל להישאר בפוזה המלנכולית. אני לא בורח מהדמות המצחיקה ואני מקווה שאנשים יבינו את המורכבות של הצדדים השונים שיש בי בסופו של דבר"
נקבעה הופעה - אז נזרקתי למים

אתה בן 35, מה גרם לך להרים את הכפפה המוזיקלית דווקא עכשיו?

"במשך השנים כתבתי לא מעט שירים, אבל זה תהליך שלקח לו זמן להבשיל לכדי רצון לצאת לאור. בהתחלה היה קשה לי לחשוף את עצמי ואת התחושות בשירים. לאט לאט העזתי ושלחתי לחברים כמו יאיר יעקבי, שהוא חבר קרוב וגם האיש שהביא אותי לאנדרדוס. יאיר התלהב, ויום אחד, אחרי מופע סטנדאפ שלו ב'גוּלה', הוא קישר אותי למנהל ה'גולה' יונתן דובוב והוא פשוט קבע לי הופעה. ככה נזרקתי למים והתחלתי לגבש את החומרים הקיימים לכדי הופעה, לחפש נגנים למופע ולתכנן את הוצאת השירים באלבום. דברים מתחילים לקרות. הרבה מהקרדיט כאן מגיע ללא ספק ליאיר יעקבי שדחף אותי".

העובדה שאתה מוכר כקומיקאי היא יתרון או חיסרון?

"זה אתגר שחשבתי עליו הרבה. המופע מורכב משירים מקוריים שלי שמדברים על דברים רציניים כמו פחדים, זיכרונות, תקוות, דברים לא קומיים בכלל. מי שמכיר אותי חוץ מאנדרדוס יודע שיש בי צד רציני, לגמרי. במופע בין שיר לשיר יהיה גם מצחיק. לא אוכל להישאר בפוזה המלנכולית".

תיתן לנו איזה ספוילר קטן איך זה יעבוד על הבמה?

"יהיו שישה נגנים על הבמה והמופע יהיה מאוד מושקע. מבחינת תוכן נוסף, ננסה לשלב שירים רציניים ודיבורים בין השירים שיהיו משעשעים. אלו לא יהיו 'קטעי קישור' או מערכונים, יותר שיח, סמול טוק עם הקהל על השירים ואיך הם נוצרו. אני לא בורח מהדמות המצחיקה ואני מקווה שאנשים יבינו את המורכבות של הצדדים השונים שיש בי בסופו של דבר".

מעבר לפן הרציני-מוזיקלי, הפעם אתה לבד בחזית. איך ההרגשה?

"זה מלחיץ, אבל מצד שני יש פה משהו מיוחד, פתאום אתה לבד ומה שאתה מחליט – זה מה שקורה. יש פה מרווח נשימה אחר שהוא כיפי בעיניי וגם יותר אחריות".

ועדיין, גם לחברי אנדרדוס הוותיקים יש חלק בגיבוש המופע. "אני מתייעץ עם החבר'ה, משמיע להם שירים", מספר בן אבו, "וגם יושב הרבה ומתייעץ עם אשתי היקרה, נריה. בגלל שאני מגיע מהתחום האקדמי אני רוצה תמיד שזה יהיה מיוחד ואומנותי, וזה מסבך את העניין. לאשתי יש חוש והיא מסוגלת להגיד לי 'הגזמת עם המורכבות המוזיקלית, לך על משהו פשוט יותר ונגיש לקהל'. בלי לוותר על האומנות כדי למכור, לא תמיד יש צורך לסבך".

מה התוכנית לעתיד, קיסריה וכו'?

"אני לא הולך רחוק במחשבות שלי עד קיסריה, אבל כשארגיש שזה נכון אתקדם עם זה הלאה, וכן, כמה שיותר רחוק. אני צנוע", מחייך בן אבו. "בוא נתחיל בגולה, ננשום אחרי זה ונתקדם. חשוב לי להדגיש שאנדרדוס נשאר במקומו וזה הדבר העיקרי, ובמקביל אני אעבוד על אלבום ועל עוד הופעות, כמו שאר החברים בחבורה שעושים דברים מוצלחים במקביל. זה לא אמור לפגוע במקום שממנו באנו".

אשר בן אבו יופיע ב'גולה' בפתח תקווה בד' באדר, מוצ"ש תרומה, בשעה 20:30. כרטיסים באתר ה'גולה'.

לתגובות: נדב גדליה בפייסבוק ובאינסטגרם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם