תודה, עמונה

3 AMONA fix 1

ארנון סגל

תהיה אשר תהיה התוצאה בסופו של דבר, אנשי עמונה ראויים להצדעה. אביחי בוארון, תמר נזרי, הרב יאיר פרנק ועוד הרבה אנשים פשוטים, של יומיום. לא כאלו שנולדו עם שרביט ההנהגה ביד אלא חבר'ה מהמניין שבגבעה הקפואה, שבסך הכול רצו שהבית שלהם עם העץ והנדנדה, שבחרו לבנות דווקא במקום הזה, שכל שעמלו עליו לא יחלוף עם הרוח.

תודה לכם שידעתם לומר לא, מה שמלמדים בימינו כל ילד וילדה בני שלוש לומר בנחרצות אבל כשמגיעים לכנסת שוכחים. תודה לכם שידעתם לעמוד לא רק מול שונאים אלא גם מול אוהבים, עצמנו ובשרנו מהסוג שעשו כל כך הרבה למען ההתיישבות עד שקשה מאוד לעמוד מולם, כאלה שמרוב רצון טוב הקריבו את האסטרטגיה למען הטקטיקה. תודה לכם שלא נתתם לנו להשלים עם מעשה נבלה, מעשה סדום, גם לי גם לך לא יהיה, עם הרס לשם הרס שכל כולו נועד להוכיח שמילה של בג"ץ אחור לא תשוב ריקם אבל עמל של עשרים שנה בהחלט כן.

בעצם עמידתכם על שלכם ושלנו הנכחתם את הרתיעה הכמעט דתית של ראשינו מלשבור את כללי המשחק. פתאום הבנו שהם באמת מוכנים לעשות הכול, פשוט הכול, אבל רק במסגרת כללי המשחק הקיימים

תודה לכם שגרמתם לפוליטיקאים שכבר הרימו ידיים לפני חודשים להבין שגם חוסר עשייה הוא אמירה ברורה. שאם קטנים הם בעיניהם, ראשי שבטי ישראל הם. בעצם עמידתכם על שלכם ושלנו הנכחתם את הרתיעה הכמעט דתית של ראשינו מלשבור את כללי המשחק. פתאום הבנו שהם באמת מוכנים לעשות הכול, פשוט הכול, אבל רק במסגרת כללי המשחק הקיימים. כללי משחק שעל פיהם יועץ משפטי מורה לראש הממשלה מה לעשות, וכמה שופטים עליונים בעיני עצמם שאיש לא בחר, מטים לשבט או לחסד בהבל פיהם מפעל חיים עצום שזוכה לאמון בקלפי פעם אחר פעם.

גם אם עמונה תחרב, חלילה, נולד כאן משהו טוב. אולי זה יבהיר שמשהו במנהיגות שלנו נתקע וכבר לא יכול יותר לאתגרי התקופה. שגם אם אדם בנה בחייו אלפי בתי יהודים מעבר לקו הירוק, יותר משנבנה בכל ימי חיינו שם, זה לא מתיר לו להחליט בעבור אלו שעלו בהזמנתו על השטח לפני שני עשורים שעליהם להזמין חברת הובלה ולהתחפף. עם כל ההקרבה והמסירות וההערכה העצומה, נדמה שדרוש כאן restart לכל המנעד השלטוני. גם זה שהמלכנו אנחנו. לא עוד טובות של לפנים משורת הדין ולא עוד תקציבים, לא עוד חלקות חלופיות שהיועמ"ש מסוגל להגן עליהן מול ערכאות מנופחות מחשיבות עצמית בהאג או בגבעת רם. בתים בעמונה עוד ייבנו בסוף הדרך, בעזרת ה', זה ברור, אבל מי שכבר לא יודע להוציא דבר מתחת ידיו מלבד צווי הריסה יחתום בסופו של דבר על הרס ביתו שלו. אולי הוא כבר חתם.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם