קומו ונעלה ציון

3 bennet

נפתלי בנט, שר החינוך

כשהייתי נער בערך בגילכם, תמיד התרגשתי לקרוא את הסיפורים על משחררי ירושלים. קראתי על גבורתו של איתן נאוה שלא היסס לרגע בקרב על גבעת התחמושת; קראתי על הנחישות הבלתי נגמרת של הרב גורן זצ"ל, שפרץ אל העיר העתיקה עם הכוחות הלוחמים ותקיעת השופר שלו בכותל לא השאירה עין יבשה; קראתי על זמוש שלקח אתו את דגל ישראל לקרב, אותו דגל שקיבל מגברת כהן הזקנה ‎19 שנים קודם לכן בנסיגה מהרובע היהודי, ולבסוף זכה להיות הדגל ראשון שמונף על הכותל המערבי. 

אחרי כל סיפור כזה חשבתי לעצמי: חבל שלא נולדתי קודם, חבל שלא נפלה בחלקי הזכות להשתתף באירועים המכוננים האלה. ולמעשה נשארתי עם השאלה: מה נשאר לנו לעשות?

היום, מנקודת מבט של שר במדינת ישראל, בכל יום מחדש אני מרגיש שהמשימה עוד לא נגמרה. בכל יום יש ניסיונות לערער על הקשר העמוק של עם ישראל לירושלים, אם בהכרזה של אונסק"ו כי "ישראל היא כוח כובש בירושלים", אם בקריאת מנהיגים מרחבי העולם למלחמה בכיבוש הישראלי בעיר, ולהבדיל אפילו אנשים מתוכנו שאיבדו את הדרך ואינם מבינים מדוע 'בונה ירושלים' דוידל'ה בארי ראוי לפרס ישראל. 

 בכל יום מחדש אני נוכח לדעת כי לדור הנוכחי, לי ולכם, יש תפקיד חשוב ומשמעותי בהמשך תהליך שחרורה של העיר. יש לנו שתי משימות עיקריות: ראשית עלינו לומר בקול ברור: ירושלים, גוש עציון, יהודה, שומרון ושאר חלקי הארץ – הם ארצנו. צריך לומר זאת כממשלה, כמדינה, כיהודים, כעם שחזר לעיר הבירה שלו. צריך לומר בגאון: עם אינו יכול להיות כובש בארצו. 

אנו חפצים בציונות מבוססת ייעוד, בציונות המחוברת לציון ולירושלים. עלינו להמשיך לממש את חזון הנביאים "כי מציון תצא תורה". חזרנו לכאן עם אחריות, עם משימה: להאיר לעולם כולו מתורת ירושלים בכל מישורי המציאות – בחינוך, במשפט, בכלכלה, ברפואה ובמדע. כל אחת ואחד מאתנו צריכים לדעת שהמשימה הזאת תלויה גם בנו.

יש לנו הכוח ליזום, לחדש, להמציא. עלינו להיות מופת לעמים רבים שיבקשו ללמוד מהפלא הזה שנקרא מדינת ישראל: עם שכמעט הושמד הצליח לקום מתוך העפר, לחזור אל ארצו ואל עיר מחצבתו ולהקים בה מדינה לתפארת; מדינה שמייצאת טכנולוגיה מצילת חיים לכל העולם, מדינה שחברות ההייטק הגדולות ביותר פותחות בה סניפים; מדינה שממשיכה את חזון נביאיה בספר הספרים ומשקיעה רבות בהנחלת המורשת של העם היהודי גם לדורות הבאים – אור לגויים.

אך שני הדברים האלה לא יקרו מאליהם, ולשם כך יש צורך באנשי חזון ומעשה, באנשים אופטימיים בעלי קומה אמונית שמוכנים לקום ולעשות. כך נזכה לקיים את נבואת ירמיהו: "כִּי יֶשׁ יוֹם קָרְאוּ נֹצְרִים בְּהַר אֶפְרָיִם קוּמוּ וְנַעֲלֶה צִיּוֹן אֶל ה' אֱלֹהֵינוּ כִּי כֹה אָמַר ה' רָנּוּ לְיַעֲקֹב שִׂמְחָה וְצַהֲלוּ בְּרֹאשׁ הַגּוֹיִם הַשְׁמִיעוּ הַלְלוּ וְאִמְרוּ הוֹשַׁע יה' אֶת עַמְּךָ אֵת שְׁאֵרִית יִשְׂרָאֵל".

קומו!

מאמין בכם,

נפתלי בנט

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם