כן, אנחנו מדיתים

4 meditim

 

בעקבות הכתבה "באנו אור לגרש" מהשבוע שעבר

יואל אליצור, עפרה

צעקות ה"הדתה" הגיעו מהחילונים הקיצוניים שהשתלטו על מוקדי כוח בצבא ובתקשורת אל רחובות רמת השרון, וכבר מציקים באופן אישי לחברי הגרעין התורני ואף לסתם יהודים שומרי תורה בעיר הזאת. יש חשש סביר שזה עלול להתפשט גם לערים אחרות.

נראה לי שיש כאן מסר אלוקי, בן זוגו של המסר שקיבלנו בהריסת גוש קטיף, צפון השומרון, עמונה ומגרון: תם עידן "העז והדונם". הגיע הזמן שנפסיק לנסות להשיג "בשקט" עוד מאחז ועוד בית מדרש, עלינו לומר את האמת של התורה ושל יישוב הארץ בפה מלא. ר' יואל משה סלומון עשה את תפקידו ההיסטורי בעתו בצורה המרשימה ביותר, אבל לא היה יכול לנסות להיות בן-גוריון ולהכריז על מדינה. מן הצד השני אבוי היה לבן-גוריון אילו היה שומע למשה שרת, חיים ויצמן ועוד רבים אחרים, שהפצירו בו להישאר במגרש של יואל משה סלומון ולא להכריז על מדינה עברית ברגע שקורא הדורות נתן לכך את ההזדמנות.

נראה לי שיש כאן מסר אלוקי, בן זוגו של המסר שקיבלנו בהריסת גוש קטיף, צפון השומרון, עמונה ומגרון: תם עידן "העז והדונם"

שונאי עצמם, עמם וארצם ואלוקיהם שנקראו בעבר מתייוונים, משומדים או יבסקציה והיום מכונים "שמאל קיצוני", אינם מתביישים לצעוק את האמונות שלהם בכל זמן ובכל מקום ומעל כל במה, כולל הבמה המדעית וכס המשפט שאמורים להיות אובייקטיביים ונקיים מפוליטיקה. הגיע הזמן שנלמד מהם את התכונה הזאת.

לזועקים "הדתה, הדתה!" נשיב בפה מלא:

א. לפי עקרונות הדמוקרטיה שאתם מתיימרים לדגול בה, זכותו של כל אדם "להדית" ולשכנע ולהשפיע בדרכי שלום על כל אדם בכל מקום לבחור בכל אידיאולוגיה.

ב. לפי תורת משה שאבותיכם מסרו את נפשם עליה, אין לעם ישראל זכות קיום אם יעזוב את התורה. המציאות ההיסטורית מלמדת שרק תורה זו צפתה נכונה את קורותיו של עם ישראל.

מי שמבין את זאת חובתו עליו להשתדל לעשות הכול להשיב את עם ישראל אל צור מחצבתו, ואת זאת אנחנו עושים ונמשיך לעשות. יבוא יום ותתפכחו, ואז תבואו אלינו בשאלה: למה לא הדַתֶּם יותר?

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם