מכתב גלוי לרודפי נתניהו

3 netanyahu
מדוע החובה המוסרית היא דווקא לעמוד לצדו של נתניהו, ומהי הדרך היחידה שבה הוא יוכל לעשות תיקון אמתי

מוטי קרפל

רודפי נתניהו יקרים,

על דבר אחד לא אסלח לכם לעולםעל שהפכתם אותי למי שמגונן על נתניהו.

כבר שנים אני פועל למען הצבת מנהיגות אמונית למדינה. במקום נתניהו. אני רחוק מאד מנתניהו מבחינה אידיאולוגית; אני מעדיף את בצלאל סמוטריץ'. גם מבחינה פוליטית נתניהו איננו כוס התה שלי; אני תומך בנפתלי בנט ובבית היהודי.

אבל יש מבחינתי שיקולים שקודמים לפוליטיקה. ואפילו לאידיאולוגיה. שיקולי מוסר חשובים בעיניי יותר. הם מבחינתי קודמים לכול. ומבחינה מוסרית אני מוצא עצמי היום, בעל כורחי, בצד של נתניהו. כי לנוכח העוול המוסרי המרתיח שנעשה לו, לנוכח הרדיפה הנבזית הזו, אני לא יכול שלא להתקומם.

נכון אמנם, כפי שאמר בנט, שההתנהלות של נתניהו בנושא המתנות היא בעייתית. ריח לא טוב עולה ממנה. אבל הריח הזה הוא ניחוח גן עדן לעומת ההתנהלות המוסרית של השמאל בעשרים השנים האחרונות נגד נתניהו, שהיא ממש פצצת סירחון. כי הרדיפה האובססיבית הזו, העלילות, ההצקות, ההטרדות, החיטוטים, ההקלטות של הבן ושל האישה, הזוטות האלה, הבקבוקים, הפקקים, החמגשיות, העובדים והעובדות, יאיר וכל אלה. העליהום התקשורתי המביש, החד-צדדי, הבלתי פוסק, הם חרפה מוסרית שאין דומה לה. צחנה מוסרית שלא הייתה כמוה.

נתניהו יכול להותיר אחריו לא רק מורשת, אלא עובדות בלתי הפיכות – שינוי היסטורי מהפכני בתולדות שיבת ציון. זו לא תהיה רק הזדמנות לנקום בכם, בשמאל הישראלי ובתקשורת, על הרדיפות האובססיביות הבלתי נגמרות, אלא גם להפוך את ההשפלה האישית שתכננתם לו לניצחון היסטורי שיהפוך את היוצרות בהיסטוריה הישראלית

וכשאני שם על כף אחת את ההתנהלות הבעייתית של נתניהו בנושא הסיגרים והשמפניות, והיא אכן בעייתית כאמור, ועל הכף השנייה את הצביעות הזו של רודפי נתניהו; את הטהרנות, את הנבזות, את ההתחסדות, הקנאה, השנאה, את האובססיה הפרימיטיבית הזו - אזי חטאת השמאל מורידה בעיניי את הכף שלו למעמקי התהום המוסרית, ומתוך כך, בבת אחת, בתנופה, עולה הכף שעליה אני מציב את הנהנתנות של נתניהו לגובהי מרומים, לשמי שמים, לעולם המלאכים, וכולה – באופן יחסי – צחה בעיניי כשלג.

אני יודע, יש בינינו כאלה שדעתם קלה, שמתרשמים בקלות, שלא מחזיקים ראש, שמספיק שיאמרו להם את מילת הקסם "טוהר מידות", או "לאן נעלמה הבושה", והם כבר ממהרים לקנות את המניפולציה של השמאל. נמסים. מתבלבלים. אבל לנו יש המגנומטר המוסרי של חז"ל, שלימדו אותנו להיזהר מהחזיר, "שיש לו טלפי חזיר (סימן טהרה חיצוני) המתפשטות לעין כול לאמור: ראו שאני טהור", בעוד הפְּנים רקוב לגמרי.

נכון. חוק הוא חוק. והחוק הוא יבש, פורמלי, ואין לו חוש ריח. וייתכן בהחלט שהפעם תפסתם אותו על קוצו של יו"ד, שהחוק היבש, מה לעשות, לא יכול להתכחש לו. אבל בואו לא נשכח שאותו חוק גם קובע שעד שכל ערכאות הערעור תאשרנה את פסק הדין – הוא יכול לכהן כראש ממשלה. כן, חברינו אוהבי "מדינת החוק" שרוממות הדמוקרטיה בפיהם כשזה נוח להם, חוק הוא חוק. וקוצו של יו"ד הוא קוצו של יו"ד. לשני הכיוונים. דברו אתי אחרי הערעור בעליון.

עכשיו או לעולם לא

ייתכן שהפעם תצליחו להפיל את נתניהו, אבל לא בלתי אפשרי שעוד תצטערו על כך. בידיו לגבות מרודפיו מחיר כזה, שהם יצטערו לעד על עלילותיהם ומזימותיהם. זה תלוי רק בנתניהו.

הוא יכול להפוך את החקירה המשפילה ואת ההדחה המבזה שאתם מתכננים לו לניצחון רבתי. גם אם יימצא אשם בסופו של דבר בקבלת טובות הנאה, וישלם על כך מחיר אישי לא סימפטי, יהיה זה הוא שבסוף יצחק כל הדרך אל הבנק.

זה תלוי בו, ורק בו, שכן הוא היחיד עתה שבולם את ההכרעה ההיסטורית המתבקשת מול הפלשתינים, את תחילתם של תהליכי החלת הריבונות. הקואליציה שלו, ובעיקר עמיתיו בליכוד, דוחפים לכיוון הזה. הוא זה שבולם, שמושך זמן, שחשב עד עתה שיש לו כל הזמן שבעולם.

אלא שכאן באות המלצות המשטרה, ששמחתם עליהן כל כך, ומשנות את התמונה. הן הופכות את זמנו לקצוב. הן מחייבות אותו ליזום ולהכריע במהירות. הוא לא יכול להמשיך "לקחת לעצמו את הזמן" כמו שאולי היה מעדיף. הוא מבין היטב, טוב מכולנו, את הסיטואציה הבינלאומית שנוצרה ואת ההזדמנות הבלתי חוזרת, ויודע שאסור להחמיץ אותה. עד עתה הוא בלם את אוסלו; עתה בידיו גם להכריע את הפלשתינים. לדידו, המצב הוא בבחינת "עכשיו או לעולם לא".

מהלכים ראשוניים כמו אישור דו"ח השופט אדמונד לוי, סיפוח מעלה אדומים, חלק מגושי ההתיישבות או כל שטחי C, ישנו את ההיסטוריה. כל אחד מהם יחולל דינמיקה היסטורית שתוביל להכרעה.

הוא יכול להותיר אחריו לא רק מורשת, אלא עובדות בלתי הפיכות – שינוי היסטורי מהפכני בתולדות שיבת ציון. זו לא תהיה רק הזדמנות לנקום בכם, בשמאל הישראלי ובתקשורת על הרדיפות האובססיביות הבלתי נגמרות, אלא גם להפוך את ההשפלה האישית שתכננתם לו לניצחון היסטורי שיהפוך את היוצרות בהיסטוריה הישראלית.

מהלך כזה ישנה את המציאות המדינית, הביטחונית והגיאופוליטית מיסודה; "היום השביעי" שמסיים את מלחמת ששת הימים. הוא יביא להכרעה את המבוי הסתום שאליו נקלע תהליך שיבת ציון מזה יובל שנים.

במקרה כזה, אתם בוודאי תאשימו אותנו שאנו מוכנים לאתרג את נתניהו; אבל ההפך הוא הנכון. אנחנו לא דואגים לעתידו הפוליטי של נתניהו, אנחנו דואגים לנשמתו. לנשמתו שלו ושל כל עם ישראל.

כי "חטא המתנות" הוא אמנם חטא חמור, אבל "חטא המרגלים" – המאיסה בארץ חמדה – חמור עשרות מונים. כל הדם שנשפך כאן בעשרות השנים האחרונות, כל האשליות וכל מה שבשם "אוסלו" יכונה – הוא הוא "חטא המרגלים". אבי אבות הטומאה.

מבחינתנו, על החטא הזה נידון עכשיו נתניהו. לא על המתנות אלא על חולשתו בתיקון חטא המרגלים. ואם הוא יופל – על זאת יופל. אם מן השמים הפקירו את נתניהו כטרף בידי רודפיו, על זאת הפקירו אותו.

ולכן, כשאנחנו מציעים לנתניהו להתחיל מידית בתהליכי החלת הריבונות, אנחנו לא מציעים לו "עסקה". אנחנו מציעים לו לתקן את החטא האמתי שעליו הוא נידון כרגע משורשו. ואנחנו כלל לא מוטרדים. אם הוא ייפול – יבוא רעו הטוב ממנו ויתקן את החטא הזה.

"כִּי אִם הַחֲרֵשׁ תַּחֲרִישִׁי בָּעֵת הַזֹּאת רֶוַח וְהַצָּלָה יַעֲמוֹד לַיְּהוּדִים מִמָּקוֹם אַחֵר... וּמִי יוֹדֵעַ אִם לְעֵת כָּזֹאת הִגַּעַתְּ לַמַּלְכוּת".

 צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם