שיגעון הפורטנייט

 4 fortnite
פורטנייט – הריקוד הזה יכול להיות יקר משחשבתם

אבינועם הרש

האמת, זה היה רק עניין של זמן אבל בסוף גם זה הגיע: אם יש לכם ילד בגיל הנכון, בטוח כבר קיבלתם. ובכל זאת למי שפספס:

"לראשונה: בן 14 יאושפז בגלל התמכרות לפורטנייט

הנער, תושב אזור הצפון, יאושפז למשך שבוע לצורך הסתכלות פסיכיאטרית בצו בית משפט. זאת לאחר תלונות מצד אמו על היעדרות מבית הספר כדי לשחק ללא הפסקה והתפרצויות זעם ואיומים אובדניים. השופטת שהוציאה את הצו: 'נראה שמשחק המחשב פורטנייט מנהל את חייו של הקטין באופן התמכרותי ואינו מותאם לגילו'" (ynet 27.12.2018).

אם עדיין לא יצא לכם לראות תלמידים – ללא הבדלי דת, גזע ומין – רוקדים את ריקוד הפורטנייט, נשמח לקבל כרטיס לסרט שאתם חיים בו, כי כנראה מדובר במשהו חזק במיוחד.

השבוע שמעתי על חמישה תלמידים שנפגשו אחרי בית הספר בבית של אחד מהם, ומישהו הציע: "היי, אם אנחנו כבר יחד, למה שלא נשחק פורטנייט?" "אחלה רעיון!" ענו לו החברים, ובתוך כמה דקות כל אחד פרש לביתו כדי להגיע למפגש החברתי: משחק פורטנייט רב משתמשים.

מעבר לכך שמדובר במשחק הרווחי ביותר בעולם מצד ההכנסות שלו (מיליון דולר ביום, למקרה ששאלתם), שפיתחו בין היתר פסיכולוגים התנהגותיים שחוקרים את המוח וספי הריגוש בו קבועים ונבחרו בקפידה, יש עניין כספי: המשחק אומנם חינמי, אך כדי להתקדם ולהשיג ביצועים טובים יותר המשתתפים יכולים לקנות כל מיני אביזרים בתשלום וירטואלי אבל גם בכסף אמיתי.

וזה החלק שאתם, הורים יקרים, ממש לא רוצים לפספס: במשחק פורטנייט יש כסף, קוראים לו v-bucks. ממש כמו בחיים האמיתיים אפשר לעבוד בשביל להרוויח אותו, אבל אפשר גם לקנות את כסף המשחק בכסף אמיתי. שער ההמרה של 1,000 v-bucks הוא 10 דולרים.

מה קונים במשחק?

מחיר חבילה של עונה (מאה ימים) הוא 1,000 מטבעות כסף משחק. בעונה הילד עובד ומשחק כדי להשיג הרבה ריקודים, חליפות ושאר אביזרים שהופכים אותו לכזה שנתפס מגניב, וזה בעצם היתרון של הילד שמשחק בתשלום על פני מי שלא משלם.

נוסף על התשלום על העונה אפשר לקנות גם חליפה שנחשבת אטרקטיבית או רק ריקוד שנחשב ממש מגניב ב-200–2,000 V-bucks.

אם עובדים קשה במשחק, ואם הילד משחק מספיק, הוא יכול להרוויח 1,200 V-bucks, ובהם יוכל לשלם על העונה הבאה או להתפתות ולקנות חליפה או ריקוד מגניב באמצע העונה.

החליפות והריקודים בלבד מוצעים ליום קנייה מסוים, ולכן הם אטרקטיביים במיוחד. הם נותנים יתרון קוסמטי ולא יתרון במשחק. לאחר יום הם מתחלפים במוצרים אטרקטיביים אחרים.

איפה כל זה יכול לעלות לכם בכסף אמיתי?

רוב הילדים יוציאו 10 דולרים על עונה של מאה ימים. חלק יוציאו סכום זה לכל תקופת המשחק, חלק לא יוציאו כלום, חלק יוציאו כ-30 דולר בעונה ואחוז קטן יוציא בכל חודש הרבה: כ-25 דולרים.

עכשיו נותר לכם רק לבדוק לאיזה סוג הילד שלכם שייך, ואם הוא רוכש במשחק בכסף אמיתי, כדאי לוודא שלא את כרטיס האשראי שלכם מגהצים בלי ששמתם לב (מתוך אתר פעמונים).

*

מעבר לבדיקה הפשוטה שבה תוכלו לראות אם ילדכם מכור למשחק שכבש את העולם (מוזמנים ל'קטנה לסיום' במדור 'קטנה ברשת'), בפעם הבאה שתראו את הילד שלכם קם מהחשב בעיניים טרוטות ורוקד את הריקוד המפורסם לאחר שעלה עוד שלב, תסתכלו טוב בחשבון האשראי שלכם. יכול להיות שכל הריקוד הזה הוא לגמרי על חשבונכם, במובן הפשוט של המיל

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם