מי צריך מפלגה ציונית-דתית?

 m 7 yogev

ח"כ מוטי יוגב

מי צריך מפלגה ציונית-דתית, שאלו עצמם השרים בנט ושקד, ועשו אקזיט על מפלגת הבית היהודי ועל חברי וחברות הציונות הדתית. באמת, מי צריך מפלגה מגזרית לציונות הדתית בשנות ה-2000 (למניינם) בשעה שהבוגרים והבוגרות של הציונות הדתית מעורים בכל תחומי העשייה במדינה? אנשים דתיים רבים בוחרים בליכוד ואף ביש עתיד, או מעריצים את השרים בנט ושקד ואולי יצביעו לימין החדש, מפלגה ששורשיה ומחויבותה לאנשים ולערכים לא ברורה דייה. 

מפלגת הבית היהודי היא הגוף הפוליטי היחיד שפעל ופועל כל השנים להגשמת הרעיון הציוני-דתי ולחיזוק השפעתנו האידיאולוגית והמעשית בכל מישורי החיים בעם ישראל ובמדינת ישראל. בימין החדש, בליכוד או במפלגות החרדיות לא חשים את האחריות לחינוך הציוני-דתי לגווניו, לעולם התורה הדתי-לאומי ולפריפריה החברתית והגיאוגרפית. ודאי לא לחיזוק אחיזתנו בבקעת הירדן ביהודה ובשומרון.

החינוך הציוני-דתי מצמיח נכונות ומסירות לכלל-ישראל: בקרב עשרה מבתי הספר המובילים בגיוס ליחידות הלוחמות בצה"ל, שבעה מתוכם הם מהציונות הדתית. כך גם בכל מישורי העשייה במדינה, הדורשים יותר אידיאליזם ושלעיתים המשכורות בהם נמוכות יותר, כמו למשל בשירות הציבוריות במדינה. במשימות החברתיות ברחבי הארץ תמצאו בדרך כלל אחוז גבוה של בני הציונות הדתית ובנותיה. 

מפלגת הבית היהודי היא הגוף הפוליטי היחיד שפעל ופועל כל השנים להגשמת הרעיון הציוני-דתי ולחיזוק השפעתנו האידיאולוגית והמעשית בכל מישורי החיים בעם ישראל ובמדינת ישראל. בימין החדש, בליכוד או במפלגות החרדיות לא חשים את האחריות לחינוך הציוני-דתי לגווניו, לעולם התורה הדתי-לאומי ולפריפריה החברתית והגיאוגרפית. ודאי לא לחיזוק אחיזתנו בבקעת הירדן ביהודה ובשומרון

כל הפירות הטובים הללו שמצמיח החינוך של הציונות דתי גדלים מתוך די-אן-איי של מסירות לכלל ישראל ותחושת אחריות גדולה לעם ולמדינה. לפיתוח ולמשאבים לכל הטוב הזה דאגו מאז ומעולם שליחי הציבור של הבית היהודי, בכנסת ובממשלת ישראל. 

חיוני שיהיה בית פוליטי גדול וחזק לציונות הדתית ולכל תומכיה, בשביל ציבור הציונות הדתית ובשביל עם ישראל ומדינת ישראל כולה. 

לפני כחודש חווינו צעד של חוסר נאמנות לדרך ולאנשים, ביצוע אקזיט על מפלגה ועשרות אלפים ממתפקדיה ותומכיה. כעת אנחנו בבית היהודי במצב של התארגנות, ובעזרת ה' ביום שני הקרוב (כ"ט בשבט, 4.2) יתכנס מרכז הבית היהודי ויאשר את יו"ר המפלגה שנבחר בעבודה מאומצת של המועצה הציבורית, שנבחרה ברוב גדול של חברי הבית היהודי. 

ביום שני הקרוב, מיד לאחר אישור היו"ר, יבחרו חברי וחברות מרכז הבית היהודי בבחירות חשאיות את רשימת המועמדים לכנסת ה-21. 

בחצות, ליל ראש חודש אדר א', יהיה בע"ה מקום לשמוח מסיבה נוספת, עת תוצג רשימת הבית היהודי לבחירות הכלליות הבאות עלינו לטובה, יושב ראש ורשימת המועמדים. יחד יפעלו להצבת מטרות ומדיניות פעולה, כולל חבירה למפלגות נוספות, ככל שהדבר ייטיב עם ההצלחה בבחירות הכלליות. מה שיהיה טוב לציונות הדתי ולבית היהודי, יהיה טוב לכל עם ישראל.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם