המשימה בעיצומה

 m 7 bendahan

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן-דהן

לפני כחודש פקד את הציונות הדתית משבר, והוא הציב אותה בפני שוקת שבורה ובפני חשש גדול שהמפעל האדיר, הקיים מאז קום המדינה, שהשפיע ומשפיע, יקרוס במערכת הבחירות לכנסת ה-21 וישאיר ציבור מוביל בישראל ללא נציגים בהנהגת המדינה.

בעת הזו הציונות הדתית זקוקה לכוח חזק, יציב, וכמובן מחויב לדרכה – המוביל אותה בחזרה אל מקומה הטבעי בהנהגת המדינה, בהשפעה על החברה הישראלית, ובהתוויית הדרך הנכונה למדינת ישראל בכל התחומים: דת ומדינה, חוק ומשפט, והתנהלות נכונה במלחמתנו על ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל.

בל נשכח זאת ולו לרגע אחד, מִקום המדינה הייתה הציונות הדתית, ועודנה, הכוח המרכזי ביותר בחברה הישראלית. ילדינו מתגייסים ליחידות המובחרות ביותר בצבא ההגנה לישראל, נמצאים בחזית של כל קרב ומלחמה, בשירות הלאומי, בחזית של כל עשייה חברתית משמעותית, ובהתיישבות בכל רחבי ארץ ישראל. 

לאורך שבעים שנותיה של המדינה, מפלגות עלו וירדו מהמפה הפוליטית בישראל. מפלגות ללא שורשים, עם אבק כוכבים חולף, ממלאות את מקומן של מפלגות ותיקות. הציונות הדתית היא תנועה חשובה, שמקומה בחברה הישראלית רק מתעצם. זו תנועה הנושאת בשורה, וחובתנו לשמור עליה כחלק מהנהגת המדינה

כולנו עסוקים בבניית החברה הישראלית בכל התחומים. הערכים והמוסר של הנתינה החברתית והערבות ההדדית נטועים בבנינו ובבנותינו מילדותם. תנועות הנוער, החינוך במוסדות הציונות הדתית – הישיבות והאולפנות, הישיבות הגבוהות, ישיבות ההסדר והמכינות הקדם-צבאיות – מייצרים לחברה הישראלית את העילית שבה, את הכוחות ששומרים על מדינת ישראל במקומה האמיתי בין האומות – "אור לגויים" במובן הכי פשוט.

אנו ניצבים כעת בפתחה של מערכת בחירות חשובה. לאורך שבעים שנותיה של המדינה, מפלגות עלו וירדו מהמפה הפוליטית בישראל. מפלגות ללא שורשים, עם אבק כוכבים חולף, ממלאות את מקומן של מפלגות ותיקות. הציונות הדתית היא תנועה חשובה, שמקומה בחברה הישראלית רק מתעצם. זו תנועה הנושאת בשורה, וחובתנו לשמור עליה כחלק מהנהגת המדינה.

זוהי העת להתגבר על מחלוקות פנימיות, ועל הבדלים כאלה או אחרים של זרמים בתוך התנועה. חולשתו של עם ישראל בעבר הייתה נעוצה בהיותו "מפוזר ומפורד בין העמים". כוחו של עם ישראל באחדותו, וכוחה של הציונות הדתית באחדותה. זו העת לקרוא לכל הזרמים ולכל הכוחות בציונות הדתית לשלב זרועות, ולפעול באחדות ובשיתוף פעולה לחיזוק כוחה ולקביעת מקומה בהנהגת המדינה עוד שנים רבות.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם