ממגזריות לערבות ישראלית

 m 2 benzvi

שלמה בן צבי הציג את מועמדותו לוועדה הציבורית לקביעת יו"ר הבית היהודי

הציונות הדתית עומדת היום באותו צומת שבו עמדה התקשורת שלנו לפני עשרים שנה. 'הצופה', 'מקור ראשון' ו'נקודה' עמדו על סף קריסה טוטלית. הייתי אז יזם נדל"ן צעיר וברוך ה' מצליח. זיהיתי את הצורך ולקחתי על עצמי את המשימה. הצבתי חזון, משכתי טאלנטים מכל ענפי התקשורת ויצרתי חממה שבה צמחו רוב הכישרונות שמאכלסים היום את המרחב התקשורתי.

את מה שראיתי לפני עשרים שנה בתקשורת אני מזהה כעת בהנהגת הציונות הדתית. עלינו לקבל אחריות, להתעשת ולפעול בנחישות. הציונות הדתית גדלה והתרחבה בשנים האחרונות מקוראי מוסף 'שבת' דרך 'עולם קטן' ועד קוראי 'מוצש' וצפונה, כולם נאמנים לחזון המקורי של הציונות הדתית - תורה ועבודה. נפתלי ניסה לטשטש זאת, אך כעת, משהחליט לעזוב את הבית, עלינו להניף את דגל הציונות הדתית בגאון.

מדינת ישראל עומדת בפני השלב הבא: מהי מדינה יהודית? הציונות הדתית יכולה לצקת את המשמעות והתוכן של המדינה היהודית המופלאה והניסית שאנו זוכים לחיות בה. הבחירות הקרובות אינן סביב חקירות נתניהו. הן על עתיד מדינת ישראל. האם אל מול תוכנית טראמפ לחלוקת הארץ מחדש יעמדו ערכים שורשיים או שיקולי תועלת זמניים

לא באתי לעשות אקזיט על המפלגה; אני איש הציונות הדתית מאז ומעולם. זו משימה לאומית ואני חתום קבע לעם ישראל בכלל ולבית היהודי בפרט.

מעבר להצגת חזון ומצע חדש וחדשני, מפלגת הבית היהודי צריכה מנהיג שמסוגל להזרים את הדם ולחדש את האנרגיות בסניפים הרבים.

לכך דרוש חזון חדש: "טוב אשר תאחוז בזה וגם מזה אל תנח את ידך" אמר קהלת, וסיים "כי ירא אלוקים יצא את כולם". הציונות הדתית מעולם לא הציבה הנהגה כזו - הנהגה מתוך יראת שמיים, הנהגה שאינה מביטה רק דרך הפריזמה המגזרית אלא מחויבת לצורכי כלל ישראל ודואגת להם, הנהגה שלוקחת אחריות על העם היהודי בכל מקום: בערים, בהתנחלויות, בפריפריה ובתפוצות.

אם נשכיל לקבל אחריות על כל העם היהודי, ומתוך כך על כל יושבי הארץ, זה יהיה המקום שבו המגזריות שלנו תהפוך לערבות. כשציבור דואג לעצמו הוא מגזרי, כשהוא לוקח אחריות על כל החברה - זוהי ערבות. אלו הערכים שעליהם גדלנו ואלו הערכים שעליהם אנו מחנכים את ילדינו, בתנועות הנוער, בצבא, בגרעינים התורניים, בחיים עצמם. אנחנו חייבים לשאוף להיות המגזר הכי לא-מגזרי.

לכל דור בתקומת ישראל היה תפקיד חשוב. דור המייסדים בראשות העבודה הניחו את היסודות למדינת ישראל. הדור השני בהובלת הליכוד ביסס את ההבנה שמדינת ישראל היא מדינה יהודית. כעת מדינת ישראל עומדת בפני השלב הבא: מהי מדינה יהודית?

הציונות הדתית יכולה לצקת את המשמעות והתוכן של המדינה היהודית המופלאה והניסית שאנו זוכים לחיות בה.

מדינת ישראל אינה מסתכמת בדגל והמנון; יש לנו בשורה אמיתית, מוסרית וערכית לאומות העולם.

במרחב הפוליטי היום השיח מתמקד בחיים עצמם, זהו שיח הישרדותי שלא מסוגל להרים את הראש ולהביט קדימה.

הציבור החרדי נותר ללא הנהגה או דרך ברורה, ובליכוד כבר זמן רב אין דרך ברורה, מנאום בר אילן ועד פינוי נתיב האבות.

הבחירות הקרובות אינן סביב חקירות נתניהו. הן על עתיד מדינת ישראל. האם אל מול תוכנית טראמפ לחלוקת הארץ מחדש יעמדו ערכים שורשיים או שיקולי תועלת זמניים.

עם כל הענווה שיש לציבור שלנו, צריך להגיד בעוז: הציבור היחיד המסוגל להצמיח ראש חץ להובלת כל שבטי ישראל, ולא רק להיות גשר - זהו הציבור הדתי-לאומי, שחינך והכין דור שלם של מנהיגים בכל תחומי החיים, היודע לחבר שמיים וארץ, לחבר תורה ואקדמיה, ישיבה וצבא, אמונה ומדע, וכן, אפילו איכות ותקשורת.

הציונות הדתית חייבת לקחת אחריות. כל אחת ואחד מאיתנו.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם