עושים רושם

 14 abutur

אשר בן אבו

"תראה, אבא של יסמין, אם רק תוכלו בבקשה להביא לה בגדים להחלפה", אמרה לי המטפלת מהמעון של הבנות, ספק נוזפת ספק מוסרת לי צו הרחקה חתום בידי פקידת הסעד. "בטח-בטח, בגדים להחלפה, אני אמסור לאשתי", אמרתי כמו שאומרים אבות בסדרות אמריקניות סטריאוטיפיות. "אבל אם אפשר, אבא של יסמין, שהבגדים להחלפה יהיו נקיים. בסדר אבא של יסמין?"

הגענו הביתה ומיד כינסנו את המטבחון המדיני-משפחתי במטבח, מן הסתם. "אבו, אני חוששת שהמטפלות חושבות שאנחנו מזניחים את הילדות", אמרה אשתי. "לא כדאי להסיק מסקנות נמהרות", יריתי מהמותן, "קודם כול חשוב להירגע, להסדיר נשימה ולהוריד את עורי ממכונת הכביסה, עוד מעט מתחיל השלב הזה שהיא מתנערת ממש חזק"."אוף אבל לא נעים לי, היא כל כך אוהבת להיות שם למעלה...". "נו טוב, אבל רק עד שהיא מאבדת תפיסה ביד אחת, בסדר?""טוב יקירי". לפעמים אני מרחם על אנשים שהתא המשפחתי שלהם לא חם ובטוח כמו שלנו. שכחנו מכל העניין והתיישבנו לראות סדרה.

ובכל זאת, התלונות מהמעון המשיכו להגיע. אם זה על לבוש "לא הולם" לטענת המטפלות או על העובדה שמדובר בבגדים שהקטנות ירשו מבנות הדודות שלהן.

"זה לא שהיא הולכת לייצג אותנו בגבעטרון או משהו, את מבינה", התאוננתי בפני המטפלת. "נכון, ובכל זאת זה לא נעים שכל הילדים לבושים בבגדים מפוקס הום ויסמין לבושה בבגדים של ארנון-כהן הום".

אני לא מבין למה אנחנו צריכים להיות הכתובת לקשיים המקצועיים של המטפלות. אבל אין מה לעשות, המטפלות כבר סימנו אותנו חזק ואנחנו לא רוצים שהילדות שלנו יקבלו יחס מפלה רק מכיוון שההורים שלהן שפויים ולא נסחפים במערבולת המודרנה.

החלטנו שמהיום ואילך אנחנו עושים רושם. רוצות תצוגת אופנה? יקבלו תצוגת אופנה. אני חשבתי לתת עבודה עם מגבונים, אבל אשתי אמרה שזה ייתן לבית שלנו ריח של בית שימוש שמנסה להסתיר משהו. הבנו שחייבים לעשות קניות, וכך היה. לכל ילדה בחרנו סט לבוש יוקרתי אופנתי וחדש לכל יום מן הימים וחיכינו למחמאות, ואכן הן לא בוששו לבוא.

"יפהיפה, למי הייתה חתונה אתמול?"

"לא חתונה גברת, מדובר בבגד היומיומי של יסמין, היא יורדת עם זה לזרוק את הזבל"

"יסמין זורקת אצלכם את הזבל?!"

"ברור אלא מי, עורי? אל תצחיקי אותי גברת מטפלת סטנדרטית!"

"אני לא מצליחה להוריד מעורי את המחוך נחמה", נשמע קולה של המטפלת מאגף התינוקייה. "חמודה כזו עוריל'ה", צחקקתי מתחת לשפם, "זרקה על עצמה משהו ועפה למעון. להת' בנות", אמרתי ויצאתי ככוכב אירוויזיון עמוס ג'ל לשיער, משאיר את המטפלות לאכול את הדייסה שבישלו, היום דווקא היה עם גריסים שבאמת טעים הן עושות.

לקראת סוף השבוע קיבלנו מכתב התראה לפני יום הולדת. "ביום שישי נחגוג יום הולדת לסתיו גודאייב המתוק. על הילדים החמודים להגיע בלבוש חגיגי. כל משפחה מביאה דבר מתיקה אחד לפי הגרלה. משפחת בן אבו מביאה: 5 קילו בורקס". שונא את ההגרלות האלה. אבל זה פחות הפריע לי עכשיו כשהתגלגלה לפתחנו הזדמנות פז שכזו להלביש את הבנות באמת במיטב מחלצותינו.

מסיבת יום ההולדת הייתה בשיאה (החלפת טיטולים) כשמכונית הלימוזינה עצרה בפתח המעון. מהתא הקדמי יצא נהג אפרו-אמריקני עטוי טוקסידו בוהק שכפפות משי על ידיו, ופתח את הדלת האחורית. משם יצאנו בהדר שאין שני לו אשתי ואני: אני במקטורן מפוספס הצעקה האחרונה, ואשתי בשמלת ערב שחורה קאסטם מייד ונעלי עקב בגובה ארבעה-עשר אינץ' כל אחת. התהלכנו שלובי זרועות, עם חיוך של מיליון דולר על הפנים, מתקדמים אל המעון הפשוט ומניחים למשרת לסגור אחרינו את הדלת. כשעברנו את סף הדלת, כולם היו המומים, כראוי.

"יום הולדת שמח סתיויל'ה חמוד", אמרתי בהתנשאות של אדם עשיר ונאה. "הנה שי מאיתנו, בושם לתינוק של הוגו בוס", אמרה אשתי בחיוך צחור והגישה את הבקבוקון הקטן לאם הילד, לא בלי מבט עוקב אחר תגובתה. "חברים, חברים, זה רק אנחנו. אפשר להמשיך את המסיבה הרגילה שלכם", אמרנו ממרום מושבנו. "אבל איפה יסמין ועורי?" שאלה המטפלת.

או ווה, אני מקווה שהנהג עוד לא נסע.

לתגובות ובגדים יד שנייה: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם