המנצח הגדול של החורף

 4 horef

אריה אקרמן

בחורף הזה המנצח הגדולהוא האמונה,היכולת לצחוק על המושג "אין סיכוי".
לפני חודשיים וחציסיפרו לנו כל ה"מומחים"הגדולים לחזאותכי גם השנה תהא זו שנת בצורת. הם התראיינו בזה אחר זה לעיתונים ולאתרים,וטענו שגם אם ירד עוד קצת גשם השנה,זה לא יעזור לכסות את ה"מינוס"שעשו לנו חמש שנות בצורת.
ואנחנו מקשיבים להם,כי מה שאנחנו אוהבים לצרוך בחדשות זה בעיקר דיכאון ומרמור,ואנחנו גם מאמינים להם,כי הם "מומחים"ואנחנו קוניםאת המרמור הזה,ונהיים עצובים.
אתם מבינים,יש חקלאים ברמת הגולן שחשבו לעקור את המטעים שלהם,מפעל חייהם, כי המומחים טענו שלא יהיו מים,והנה,המאגר הגדול ביותרליד חספין – עלה על גדותיו,כן,עלה על גדותיו,וזו הפעם הראשונה שזה קורה מעולם.
אז עם כל הכבוד לכינרת שהמפלס שלה על ב-252 ס"מ העונה (אל מול 50 ס"מ בעונה אשתקד)ושתסיים את החורף עם עלייה של יותר משלושה מטרים בע"ה, הסתיים מרץויורד גשם,מאמינים?
למדנו החורף הזה שתמיד יש עוד סיכוי. לפעמים הוא קטן,אבל להגיד ש"אין סיכוי" זה פשוט לא נכון,ולו מבחינה לוגית. כי גם אם יש סיכוי של 0נקודה המון אפסים ואיזה אחד קטן בסוף,אי אפשר למר שזה ממש אפס (אגב, ההסתברות שהאדם בא מהקוף היא אפס נקודה 250אפסים אחריו,ובכל זאת המדע נסמך על הבדיחה הזו).

כי כמה פעמיםכל אחד מאיתנועמד בחייו מול מינוס ענק ש"אין סיכוי למלא"? זה יכול להיות גם מינוס כלכלי וגם מינוס רגשיש"אין סיכוי"שיבוא איזה גבר וימלא,כי אני כבר בת 40,או איזה "מינוס"ענקי שנראה כמו 42קילומטר לרוץ ואין סיכוי שפדלאה כמוני תצליח.להמשיך?אין סיכוי שבעלי ישתנה,שהילדה תבריא,שהבוס שלי יהיה נחמד (טוב,זה באמת אתגר), והסיכוי שיבוא שלום?שיבוא משיח?
אז לא משנה אם אתם ניצבים חלילה מול גירושין,מחלה או אסון כלכלי,והדבר היחיד שבא לכם הוא להרים ידייםכי אתם שומעים רק ש"אין סיכוי" –תסתכלו על ואל השמיים,על גשמי הברכה האלו ועל מי שממטיר אותם, ותזכרו,בבקשה מכם,שתמיד יש עוד סיכוי.
תאמינו.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
האזינו בעל פה

  מאמר קצר מאת הרב...

ציונות עכשיו

  מאמר מאת הרב שמואל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם