חירות מודרנית

 4 hersh

אבינועם הרש

לו רק היו נותנים לי משאלה אחת לבחור ולהגשים לכבוד חג החירות, הייתי מבקש, מתחנן, צועק אליהם: תעיפו ממני את הסמארטפון ואת המחשב ואת האינטרנט ואת כל העולם המדומיין הזה, שכמו עכביש טווה את קוריו מסביבי עד שאני מוצא את עצמי מסתכל ובודק ומעיין ושקוע עשרות פעמים ביום בבדיקת מיילים ובספירת לייקים ובהודעות וואטסאפ.

ואם אזיקים צריכים מפתח ואזיקים אלקטרוניים צריכים סיסמה, איך משתחררים מאזיקים וירטואליים שתופסים אותך ושואבים לך את הרגעים הקסומים של החיים, ובמקום להיות עם המשפחה והילדים ועם הקול הפנימי שלך, אתה מוצא את המוח מחווט לעבר יקום שלא באמת קיים אבל החור השחור שהוא יוצר אצלך וגוזל את רגעי החיים דווקא קיים באמת.

ומפה לשם שאלתי כמה חברים, מחנכים ותיקים ומוכרים, וגם הם שלא לציטוט הביעו באוזניי את המשאלה הזו: אנחנו מוצאים את עצמנו מבלים יותר מדי זמן בפייסבוק, ובנייד ובמחשב. יותר מדי זמן יקר שהיה אמור להיות מוקדש לילדים, לאישה, למשפחה.

לו רק היו נותנים לי משאלה אחת לבחור ולהגשים לכבוד חג החירות, הייתי מבקש, מתחנן, צועק אליהם: תנו לי את המפתח, את הכוח, את המשאבים לצאת מהכלא הנוצץ והשקט והידידותי של הרשתות החברתיות, שכולנו משום מה אוהבים להתבוסס בו ולבלות ולהתפלמס ולהתווכח ולגלול את הפיד ולראות מה חדש. ובינתיים החיים ממשיכים לנזול לנו בין האצבעות, הילדים מתבגרים והעולם האמיתי לא מחכה לאיש.

כי עבדים היינו לפרעה במצרים. ועכשיו אנחנו, כולנו, עבדים של הרשתות שנטוו עלינו לדעת, ורק מצפים לגאולה.

ורק זועקים כבר לחופש.

לחיים שיש בהם.

אבל באמת.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם