קילר אינסטינקט Featured

 4 kileer

אבינועם הרש

לקראת פתיחת שנת הלימודים כדאי להיזכר בפעילויות המרכזיות ביותר שהולכות להעסיק את התלמידים בהפסקה: כדורגל וכדורסל.

כצופה מהצד, כל התלמידים יודעים שאם אתה רוצה להיות טוב על המגרש אתה חייב שיהיה לך 'קילר אינסטינקט'. בדיוק המבט הרצחני הזה בעיניים שאפיין כל כך את מייקל ג'ורדן, שחקן הכדורסל הטוב ביותר אי פעם. 

הקילר אינסטינקט, ובעברית המבט הרצחני הזה בעיניים, הוא בדיוק היכולת של שחקן להתנתק מכל מסיחי הדעת ורעשי הרקע ולהפוך לטיל מונחה מטרה שלא רואה בעיניים כלום מעבר ליעד המרכזי: השגת הניצחון.

שחקנים בעלי מבט רצחני בעיניים לא יהססו פעמיים לפני שיקלעו לסל, גם אם החבר שלהם שאמור לשמור עליהם מעד ונפל.

שחקנים בעלי מבט רצחני בעיניים לא יחשבו בכלל לתת יד ולהרים את החבר שלהם שהחליק, כי כרגע אנחנו באמצע משחק, והוא בכלל לא חבר אלא אויב.

שחקנים בעלי מבט רצחני בעיניים לא ייסרו את עצמם ולא יימנעו מלשחק מכוער ולא ספורטיבי, כי המטרה הרי מקדשת את האמצעים.

וממילא ברור לכולם שאם הם צריכים לבחור שחקנים לקבוצה שלהם, הם יבחרו רק את התלמידים והחברים הטובים ביותר ולא את התלמידים השקופים והדחויים ואת אלו שאף פעם אף אחד לא בוחר אותם, כי אנחנו לא בגן ולא באיזה טיפול פסיכולוגי אלא במשחק כדורגל או כדורסל מכריע, וכרגע כלום לא חשוב חוץ מהניצחון ומכל מה שיכול לעזור ולהשיג אותו.

ובדיוק בגלל כל הדברים האלו היה מרגש כל כך לשמוע את הסיפור על דביר שורק הי"ד, שחזר מאוכזב מתחרות קרטה בגלל שסיים במקום לא מספק, והמאמן אמר לו שאין לו מבט רצחני בעיניים.

והרי הכול יודעים שבשביל להיות הכי טוב בספורט ובתחום שלך אתה חייב מבט רצחני בעיניים. אתה חייב להיות חיה רעה. בדיוק סט התכונות שהכי אפיינו את מייקל ג'ורדן. אבל מה לעשות שזה בדיוק הערך הסגולי והמיוחד כל כך של נשמה גבוהה שלא מסוגלת, ולו לכמה דקות, לזנוח את צלם האלוהים שלה, והאנושיות שלה מוטמעת בה עמוק כל כך, ה'מנעטשיות' שלה קשורה אליה כל כך, עד שגם על המגרש היא פשוט לא מסוגלת לשחק את המשחק, להפוך את עורה ולהיות חיה רעה ומכונת מלחמה טורפת שיש לה מבט רצחני בעיניים.

את הסיפור הזה אני רוצה אי"ה לספר לתלמידי כיתה ט' רגע לפני ההפסקה הראשונה. רגע לפני העלייה הראשונה למגרש.

אתם שומעים, תלמידים? עזבו אתכם ממייקל ג'ורדן ומהקילר אינסטינקט שלו. עזבו אתכם ממבטי רצח ומלהיות שחקנים שלא סופרים אף אחד ממטר. תהיו בני אדם גם על המגרש. תתחשבו. תזכרו שהחבר שלכם אינו אויב. תהיו פחות מכונות מלחמה ויותר אנושיים. גם במשחק תזכרו את דביר שורק הי"ד. 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם