כיצד מטיילין

m2abutur
 

אשר בן אבו

במסגרת ההכנות הקדחתניות של המערכת להכנת מוסף הטיולים, נשלחתי בעל כורחי למסע מאתגר בשמורת היהודייה כדי להביא מספר תובנות לטיילן המצוי. למותר לציין שלא הלכתי בחום הזה, אבל תובנות אני תמיד אוהב לחלוק עם כל מי שרוצה לשמוע או שפשוט נמצא בסביבה.

הכנת התיק - הניסיון מורה כי אנשים אינם יודעים לאמוד נכונה את מספר הבגדים הנצרכים בעבורם למשך הטיול. אני מציע כאן נוסחה שפיתחתי, וכל שתצטרכו הוא רק להציב בה את הנתונים הספציפיים לטיול שלכם והרי לכם תיק מושלם. הנוסחה: מספר הימים של הטיול כפול מספר מעלות החום החזויות חלקי מלא-מלא-המון-הכול עד שנשארים לכם רק חולצה, מכנס וגרב. לא תאמינו כמה שזה מספיק. לא בקטע בני"שי מוזנח, הפוך! לובשים את אותם הבגדים כל יום הפוך. מבחוץ פנימה ומבפנים החוצה, מה שנקרא יפוצו מעיינותיך חוצה (אגב, בממוצע זה יוצא חצי חולצה ביום שזה נחשב ממש המון בכמה מדינות על הגלובוס). הרי כולנו יודעים שברגע האמת, כשאתה מתעורר בחמישים ושתיים מעלות מתחת למצוק אבו-עיזוזאן, אתה פחות זקוק לעליונית קורדרוי המהממת שארזת בכזו ערגה ערב הטיול. באופן כללי אני לא רואה סיבה ללבוש עליונית קורדרוי.

אוכל - אין כמו חוויית הבישול בטבע! גזייה, סיר חבוט, פסטה, כף עץ אותנטית, עשבי תיבול מוריקים, גפרורים. להביא את הגפרורים - כפשוטו.

ספונטניות - לפעמים כשאתה רוצה לומר "אני יותר מדי מגניב" יוצא לך לומר בספונטניות "אני ספונטני", אבל באמת מה שהתכוונת לומר זה "אני יותר מדי מגניב". נסו בבית. ספונטניות היא מין פנטזיה שקרית, שנראית טוב כשאתה מתכנן את הטיול אבל כשאתה מטייל את הטיול גופא היא נראית זוהרת פחות. כאילו היא מפסיקה לטפח את עצמה ופתאום גם יש לה ריח כזה מהרגליים שלא הכרת. על כל פנים, בכל טיול כדאי מאוד שתדע היכן אתה רוצה לשהות, מתי, כמה זה עולה, האם מותר להסתובב שם רק בבוקסר או שיש על זה קנס של 315 ש"ח, ועוד.
אוכל - אין כמו חוויית הבישול בטבע! גזייה, סיר חבוט, פסטה, כף עץ אותנטית, עשבי תיבול מוריקים, גפרורים. להביא את הגפרורים - כפשוטו.

מסלולים - ישנם שני סוגי מסלולים אופייניים - מסלול סוג א' הוא מסלול ההליכה, שבו אתה בעצם סולל בעצמך דרך כלשהי בתוך הטבע שלא ביקש ממך לעשות לו את זה. זהו המסלול המאתגר, המאמץ, המצריך הליכה, אשר כשמו כן הוא - מסלול - מלשון קשה. לעומתו יש מסלול סוג ב' המותאם לבני אדם - המסלול שהוא בעצם כבר סלול ואתה רק צריך לבוא ולהתיישב בתוכו. בשני הסוגים יש טבע, נוף, אוויר, אדמה, רק שבסוג הראשון לא תמיד מצליחים להבחין בכל אלו מבעד לדופק.
נעלי הליכה - ע"ע "מסלול סוג א'".

אטרקציות - כאשר הכול כבר מוכן וארוז, הגעת לחיק הטבע (נס ציונה), מזג האוויר מצוין וכמוהו גם מצב הרוח, אתה מתיישב באוהל, פותח שק"ש, ואז מה. היית חושב שאנחנו כבר בעצם עיצומה של העשייה הלא היא הטיול! הנה, יצאנו לטיול. אבל מתברר שרבים מאתנו מתייחסים למילה טיול כשם מקום ולא כשם פעולה, לדוגמה "הלכתי לטיול ושם ראיתי בת יענה", ולא "הלכתי לטיול איזה טיול פצצה טיילתי". לאנשים מסוג זה הצמידו למוסד הטיול את מוסד האטרקציות, והן ממלאות את החלל הריק ומרוקנות את הארנק המלא. אטרקציות יכולות להיות באוויר (מצנחים) בים (אבובים) וביבשה (מצנחים לא טובים). כדאי מאוד להגיע לאטרקציות כשאתה כבר סטודנט אבל גם גמלאי בקבע שמשמש מורה-דרך דובר אנגלית של תיירים סינים אוהבי ישראל, כך, תוכל להרוויח עד עשרה שקלים הנחה בכניסה למתקן, ועוד יותר תוכל להרוויח קורת רוח באמירת המשפט "חח דפקתי אותם" ביציאה מהמתקן.

להביא את התיק - כפשוטו.

צילום: יח"צ

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תרופה של פעם בשנה

  הטור של סיון רהב...

מחשבות מתחת לסכך

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם