המלך בשדה Featured

 4 hevronjpg
ורק למלך לא היה לאן לחזור אחרי הקורונה
 

הרב חברון שילה

בראש השנה תשפ"א היינו אמורים להרגיש נהדר. בבתי כנסת מלאים מאדם היינו יכולים להרגיש איך המלך מלכו של עולם חוזר מהשדה אל הארמון וקול השופר מבשר על המלכתו עלינו ועל כל העולם. הכותל היה אמור להיות מפוצץ מאנשים לאורך כל חודש אלול בגלל תנועת התשובה אל המקורות ואל השכינה ההולכת ומתעצמת משנה לשנה.

 

בממד הביטחוני-מדיני סיימנו שנה טובה ביותר. איראן הולכת ונחלשת, חיזבאללה ספג מכה קשה בעקבות הפיצוץ בביירות, חתמנו על הסכם שלום עם שתי מדינות מוסלמיות עשירות ועוד. ובכלכלה עד פורים היינו על הגובה, צמיחה חזקה, בורסה רק בעליות, היי-טק שממשיך לפרוח ומקום גבוה מאוד לעומת מדינות אחרות. היינו יכולים בקלות לטעות ולחשוב שאכן, המלך בארמון. המציאות מושלמת.

בא ראש השנה תשפ"א, ומצאתי את עצמי מתפלל במניין בשדה. בחצר. בקבוצה קטנה של אנשים. והיה טוב, וזכינו להתפלל כהלכה. אך בעיקר זכיתי להרגיש ממש את הצער שהמלך בשדה
 

אבל האמת היא שהמלך בשדה לא רק בחודש אלול. המלך בשדה כבר ארבעים שנה לפני חורבן הבית. כבר אז גלתה שכינה ולא חזרה. כשהכול טוב קצת קשה להרגיש שהמלך בשדה. התרגלנו לראות בתפילה בבית הכנסת ובכותל את מרכז עבודת ה' שלנו. אם יש בית כנסת ויש תפילה, הרי שהכול טוב.

 

בא ראש השנה תשפ"א, ומצאתי את עצמי מתפלל במניין בשדה. בחצר. בקבוצה קטנה של אנשים. והיה טוב, וזכינו להתפלל כהלכה. אך בעיקר זכיתי להרגיש ממש את הצער שהמלך בשדה. שהשכינה עדיין אינה שוכנת במקומה.

 

הרמב"ן בפירושו לבמדבר טז, יט מבאר שהמגפה בימי דוד פרצה כי לא פעלו די לבניית בית המקדש. איני יכול ואיני מתיימר לומר מדוע פרצה הקורונה דווקא עכשיו ומה הקב"ה רוצה לומר לנו בזאת. אני רק יכול להעיד על עצמי שהיא עזרה לי להרגיש ממש מהי גלות ולהבין שעלינו להתפלל הרבה יותר ולהתאמץ בפעולות ממש כדי שאכן תחזינה עינינו בשוב השכינה לציון, בבניין בית המקדש במהרה בימינו.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם