למחוק בשביל לזכור Featured

 4 hersh
 
למחוק בשביל לזכור – כשהסמארטפון מחזיר אותך למציאות

אבינועם הרש

הוא התקשר אליי, אחד מהחברים הרווקים שלי מנחלאות, ואמר לי: "רק רציתי להגיד לך ממש תודה רבה". "על מה תודה רבה?" שאלתי אותו. "על שהצעת לי את הבחורה ההיא", אמר לי בקול מתפלא, כאילו הוא לא מבין איך כבר הספקתי לשכוח.

"אה, בשמחה. אל תגיד תודה לי, תגיד תודה למכשיר שלי שנגמר לו הזיכרון והייתי חייב להתחיל למחוק תמונות ואז נזכרתי בך". "אז תודה למכשיר שלך", אמר לי, ואז הוסיף: "ורק שתדע שלמרות שזה נגמר בינינו היום אחרי חודשיים, זה היה מאוד קשור, וסתם אחי, טוב לדעת שמישהו חושב עליך".

ואז חשבתי בעצם כמה שאני לא חשבתי עליו: כאילו לא מלכתחילה התכוונתי להכיר לו מישהי או התעניינתי למשל איפה הוא הולך להיות בחגים ואם יש לו איפה להתארח בסוכות.

הייתי עסוק בטרדות העולם הזה ובבעיות האישיות שלי עד שכבר לא נותר לי מקום להכיל ולחשוב עליו. לא בכוונה, כמובן, בגלל העומס. אבל בשורה התחתונה לא יצא לי להרים את הראש ולנסות ולהיזכר שיש לי בעולם הזה חברים שמחכים לשמוע את הקול שלי ולו לרגע, כדי שאזכיר להם שאני זוכר שגם אם הם עדיין רווקים, עדיין יש להם חיים מספיק מעניינים שיהיה לי שווה להתעניין בהם.

ולחשוב שכל השיחה הזו התחילה בגלל הודעה קטנה אחת במכשיר שלי שאמרה לי שאני חייב למחוק מהזיכרון והזכירה לי כמה בקלות אפשר לשמח בן אדם ואיך לפעמים אפשר באמצעות לחיצה אחת על כפתור להפוך את העולם שלנו לטוב יותר.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם