כוכבי תרבות אחרים Featured

4 itay

איתי גרנק

בשבוע שעבר ישבנו במסעדה בגוש עציון, ופתאום הודיעו הבנות שלי בהתרגשות שהן חושבות שצמח נכנס למסעדה. עד אותו רגע לא ידעתי מי זה צמח, אבל הן לא ירדו ממני עד שלא ניגשנו אליו, והן סיפרו לו בהתרגשות שהן צופות אדוקות של רצים למשנה והן הולכות מחר להקרנה, וכמובן ביקשו תמונה. ואנחנו חשבנו: איזה כיף שצמח הוא גיבור התרבות של הילדים שלנו.

למרות כל הטיולים והחוויות שצברנו, השיא של הקיץ עד עכשיו מבחינת ילדיי וגם מבחינתי היה הקרנת הסיום של רצים למשנה. האמת היא שבכל קיץ הילדים שלי מחכים שיתחילו הפרקים של רצים למשנה, אבל היום הבנתי שזה הרבה מעבר לעוד תוכנית. כשהלכתי איתם להקרנה ראיתי עוד מאות ילדים צופים בהתרגשות בפרק האחרון ומריעים לרב רימון כשהוא עולה לדבר ופשוט אוהבים בזכות הסדרה לכאמד"ט משניות. הילדים שלי ביקשו שכשנסיים ללמוד את מסכת שביעית ניסע לרב רימון, ואז הצטלמו מחוץ לקולנוע עם גיבורי הסדרה.

במקום כוכבי תרבות של התרבות החילונית כמו נועה קירל וסטטיק ובן אל, שמציעים שירים פשטניים ולבוש חושפני, במקום תוכניות רדודות כמו האח הגדול, ניתנה לנו האפשרות לצרוך תרבות אחרת ולצפות בכוכבי תרבות של תוכניות איכותיות. אני לא זוכר שזה היה כשאני הייתי ילד. בסוף, אם נרצה או לא נרצה, אם יש או אין לנו מכשיר טלוויזיה בבית, ילדינו מול המסכים, וטוב שזה התוכן שהם צורכים. גם זמרים כמו ישי ריבו, עקיבא תורג'מן, רוחמה בן יוסף ויובל דיין, שבמקרה גם אותם ילדיי אוהבים, נותנים לנו ולילדינו אפשרות לאהוב מוזיקה יהודית ישראלית ברמה הכי גבוהה שיש.

אז באמת תודה לאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, ששנים על גבי שנים, בהשקעה של מאות מיליונים, בונה לנו תרבות אחרת ומסייע לתקצב את עמותת סולמות, שאחראית לרצים למשנה, ומסייע גם לאומנים ולמוזיקאים הצעירים להתרומם. אני זוכר שעקיבא הגיע לכנס רכזים של האגף לתרבות יהודית להציג את עצמו בתחילת דרכו, והיום לכל שיר שלו יש מיליוני צפיות. גם לרצים למשנה, שיצאה לדרך רק לפני שלוש שנים, יש מיליוני צפיות. ככה נראית מהפכת תרבות.

תמשיכו קדימה בכל הכוח וצרו עוד תוכן איכותי. מדובר במהפכה של ממש!

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

המחאה שלא תיכשל

  מאמר מאת יואל שילה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם