כוחנו באחדותנו Featured

 390 3 kochenu
 
הפעם אנחנו לא בכיס שלכם
 
עצומה ציונית דתית חדשה: מצביעים רק למפלגה מאוחדת, פתוחה לכולם, שתקיים בחירות מקדימות לקביעת היו"ר והרשימה * מוזמנים להצטרף בקישור
 

1. השחיתות האמיתית במדינה לא מטופלת. אם היינו קצת פחות תמימים לאורך השנים, לא היה צריך את סיפורי הצבע שהחלו לבצבץ מחלונות פרקליטות המדינה ומערכת המשפט כדי לדעת שמדובר במקום מושחת. באופן הכי פשוט, מקום שמרוכז בו כל כך הרבה כוח ושאין שום מנגנון שמבקר אותו, ואשר מפעיל את כוחו נגד השלטון הנבחר כראות עיניו – זה אומר שאנחנו באירוע כוחני בסדר גודל שמסכן את כולנו; מושחת הרבה יותר מכל הסיגרים, ועוצמתי הרבה יותר מכמיהה לסיקור תקשורתי חיובי.

 

תוהים כנגד המחנה הלאומי, למה אתם מתעוררים בבהלה רק כשנתניהו על המוקד? התשובה היא שהתקוממנו על כך כבר כשעצרו נערות בגוש קטיף מלצאת להפגין, וגם השתוממנו איך מעלימים לאריק שרון את ההאשמות בשחיתות בעבור שינוי מדיניות, וזעקנו על כך כשניפחו את אירוע אלאור אזריה, וניסינו להתקומם כשבתי המשפט החריבו את עמונה, אבל נכון, אנחנו גם קצת תמימים שחונכו להיות ממלכתיים ולתת אמון במערכת המשפט למרות הכול. ואולי באמת משהו עכשיו שבר את דבשת התמימות שסחבנו כל כך הרבה שנים.

 

אבל השאלה הגדולה יותר היא דווקא כלפי אלה שמדברים כל כך הרבה על שחיתות ופתאום מעלימים עין מכל כך הרבה צביעות וכוחניות והדלפות ושחיתות שמגיעות מעובדי ציבור שהם אפילו לא נבחרי ציבור. אבל לזה יש תשובה עגומה עוד יותר, שגם אותה, תמימים כמו שרק דתיים ושמרנים יכולים להיות, אנחנו עוד לא רוצים להפנים: יש במדינה אגף רחב מאוד שבאותו מספר פעמים שהוא משנן לכולנו כמה צריך לשמור על הדמוקרטיה, הוא בעצם חש כלפיה בוז עמוק. המשמעות הבסיסית של 'שלטון העם' לעולם לא הייתה מבחינת האגף הזה משהו שבאמת קשור לדמוקרטיה. בתחכום ובביטחון עצמי מופרז השמור רק להם – הם המירו את משמעותן של המילים 'שלטון דמוקרטי' משלטון העם לשלטון עם סד ערכים חילוני, מתירני ומערבי.

הימין עומד בפני סכנה, אבל לא מפני שמנסים להפיל את נתניהו. הפוך. הוא במשבר גדול מאוד דווקא כי הוא חוסה בצילו של נתניהו. כיום נוצר מצב עגום שלמעשה אין לנתניהו שום תשתית חלופית. אין בימין האידאולוגי כוחות לייצר אלטרנטיבה שמוכנה להציב עמדות חלופיות לאלו של הליכוד. אין שום אלטרנטיבה שלטונית מימין לליכוד שמצהירה על שאיפתה להנהגת המדינה. כל עוד אין שאיפה כזאת, ללא קשר לכוח הנוכחי, משהו בגנטיקה של הימין נותר פגום ומסורס. זה לא נתניהו. זו לא הפרקליטות. זה הימין עצמו

 

 

2. את המפלצתיות שייצרנו במערכת המשפט אפשר לעצור. צריך רק אמונה פשוטה בצדקת הדרך ויכולת עמידה מול צווחות הקוזאקים לאורך כמה שנים. את הרשימה כולם כבר מכירים, דרוש רק כוח פוליטי חדש שיבצע אותה: 1. פיצול הסמכויות של היועמ"ש לשתי פונקציות - התובע הכללי והיועץ המשפטי. 2. צמצום דרמטי, אם לא מוחלט, של ייצוג השופטים ועורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. 3. קידום המשפט העברי – שיביא אמות מידה וכללי שפיטה מספרות המשפט העברי המתפתחת באופן עוצמתי בעשרות השנים האחרונות. 4. העברת פסקת ההתגברות בנוסח היותר קשיח שלה. ולו רק עם אלה בלבד, נחזור לקצת יותר 'שלטון העם' כאן. כשבינתיים ברקע יזעקו אנשי ה'דמוקרטיה' החדשה הבזים לרצון העם, על אובדן הדמוקרטיה שהם המציאו.

 

3. האם הימין עומד בפני סכנה?

 

התשובה חיובית, אבל לא מפני שמנסים להפיל את נתניהו. הפוך. הוא במשבר גדול מאוד דווקא כי הוא חוסה בצילו של נתניהו.

 

כיום נוצר מצב עגום שלמעשה אין לנתניהו שום תשתית חלופית. אין בימין האידאולוגי כוחות לייצר אלטרנטיבה שמוכנה להציב עמדות חלופיות לאלו של הליכוד – בתחום דת ומדינה, ביחס לשטחי עזה ויהודה ושומרון, בשינויים במערכת המשפט. כלום. אין שום אלטרנטיבה שלטונית מימין לליכוד שמצהירה על שאיפתה להנהגת המדינה. כל עוד אין שאיפה כזאת, ללא קשר לכוח הנוכחי, משהו בגנטיקה של הימין נותר פגום ומסורס. זה לא נתניהו. זו לא הפרקליטות. זה הימין עצמו. הוא שורד ולא מביט קדימה. הוא נהנה מתיק יפה שהוא מצליח לקבל ולא מבין את עוצמת האחריות שעל כתפיו.

 

האנשים שנמצאים כרגע בפוליטיקה הדתית-לאומית, שהיו אמורים להיות אמונים על בניית חלופה שלטונית למדינה, בכלל לא נמצאים בכיוון המחשבה הזה. לצער הלב, כפי הנראה אין בהם שום הכרה בכך שמוטלת עליהם אחריות לייצר חלופה שלטונית אמיצה, שתהיה פחות נהנתנית והרבה יותר עסוקה בהובלה להרמת הקומה היהודית של המדינה, וממילא הרבה יותר חזקה מול מערכת המשפט.

 

אבל הדיבורים על חלופה שלטונית נסתמים בתוך רגע, בתואנה שהעם עוד לא בשל ומוכן לכך... בלי להבין שחוסר הבשלות היא כנראה בעצם חוסר מוכנות שלנו לגשת למשימה החשובה הזו.

 
הגיע הזמן שהציבור הימני-אידאולוגי יאמר לפוליטיקאים של הציונות הדתית – לא עוד!
 

שנים ארוכות אנחנו כותבים כאן באופן הכי גלוי על הצורך לתמוך במפלגות הציונות הדתית על אף הפלגנות שהורסת אותן. אבל הנה הגיע הרגע שבו נראה שהמציאות סיימה עם הקרדיט שהעניקה למפלגות הציונות הדתית. בבחירות הקרובות, בכל קונסטלציה וקומבינה יצירתית הן כפי הנראה עומדות על גבול אחוז החסימה.

 

הסיכוי היחיד של הישות הזאת לשקם את עצמה הוא איחוד מלא של מפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי למפלגה אחת, פתיחה מלאה של השורות לכל מי שמזדהה עם תפיסת העולם הציונית-דתית ולקיים פריימריז פתוחים שאליהם כולם כולם מוזמנים. אנשי האיחוד הלאומי, אנשי הבית היהודי, אנשי הימין החדש ועוצמה יהודית וזהות וכל מי שרק רוצה.

 

למעשה גם בבית היהודי וגם באיחוד הלאומי יודעים היטב שזה המעשה הנכון. הם יודעים את זה כבר יותר מעשר שנים ומבטיחים שוב ושוב שהפעם זה יקרה. אבל לכל צד קשה ללכת עם זה עד הסוף, כל אחד מסיבותיו הוא.

 

אז הנה אמירה שלאורך כל השנים לא העזנו לומר: אם זה לא קורה עכשיו, אין ברירה אלא לוותר על הישות הפוליטית הזאת עד הסוף. הקול הציבורי צריך לומר לאנשים האלה – לא עוד. אתם רוצים את הקול שלנו? תתאחדו ותקיימו בחירות מקדימות. עד שזה לא קורה ניאלץ לתמוך בליכוד או בכל מפלגה אחרת במפה הפוליטית.

 

הנה יוזמה שגם אנחנו בעולם קטן ראינו לנכון להצטרף אליה. מדובר בהחתמה ציבורית רחבה על כך שהציבור יצביע אך ורק למפלגה אחת שעורכת בחירות מוקדמות. פשוט נכנסים לקישור ומוסיפים את החתימה שלכם: jewisrael.co.il

 

אנחנו חתמנו.

 
שבת, כמה טוב שבאת
 

קשה לנתק מהמצב הפוליטי את הכאב על התחבורה הציבורית בשבת שהחלה לפעול בכזאת תרועת פרהסיה בתל אביב ובערי המרכז. ההתקפות שעברו המפלגות הדתיות, כמו גם החולשה הפוליטית שיש כרגע באגף שאמור לייצג את הציונות הדתית, גרמו ככל הנראה לכך שאין מי שיילחם על צביונה של העיר העברית הראשונה.

 

כפי שכבר נכתב אין-ספור פעמים, איש אינו מתכוון לכפות על שום אדם לשמור שבת בדל"ת אמותיו, ואפילו לא באופן פרטי בפרהסיה הציבורית. הדבר היחיד שכן התבקשו ערי ישראל הוא לכבד את השבת בכך שהציבוריות הישראלית תנוח: בלי משרדי ממשלה, בלי דואר ישראל, בלי רכבות ואוטובוסים ומטוסים.

 

איש לא מנע מחברות הסעה פרטיות להסיע אנשים, ואיש לא חוקק חוק נגד יצירת קארפול בשבתות. למרות זאת, החברות הפרטיות לא מצאו את זה כלכלי במיוחד, ולא ראינו את עם ישראל נוהרים באוטובוסים פרטיים ב-71 שנות קיומנו כאן. הנתון הזה מעיד שהצורך בתחבורה ציבורית בשבת הוא יותר צורך של אותם ארגונים הלוחמים ב'הדתה' ובכל מה שריח יהדות נודף ממנו.

 

אנחנו לא באים לשלול הסדרים מסוימים על השבת. כל היהודים צריכים לשבת יחדיו סוף סוף ולנסח את הכללים של השבת הציבורית במדינת ישראל לחמישים השנים הבאות – כזו שבה שני הצדדים כנראה ייאלצו לוותר; כזו שהרבנים יצטרכו להסתמך לפעמים על היתרים דחוקים ומנהיגי מרצ יצטרכו לענות אמן בעל כורחם.

 

אולם היחידה שיכולים לקבוע את אופייה של השבת הישראלית היא מדינת ישראל. היא הגוף שמייצג את השבת הציבורית שלנו, ולא ראש עירייה כזה או אחר. הניסיון של ראשי ערים לעקוף את הכנסת ולעצב בכספי הציבור את השבת לפי ראות עיניהם וצורכיהם האלקטורליים בעיר, אינו שונה בהרבה מניסיונם של פקידי המשפט לעקוף את הכנסת. גם הם וגם הם חושבים שיש להם מונופול על החוכמה.

 

השבת התל אביבית נחלשה. אף אחד לא רצה לכפות על אף אחד כלום אלא שבסוף יש כאן שוב את אותה מלחמה נגד ממשלה שמשמרת סטטוס קוו יהודי.

 

לצער הלב כרגע רק צד אחד עוסק בהגדרתו מחדש של הסטטוס קוו . השבת של תל אביב ושל מדינת ישראל, ממתינה שמישהו כאן בצד שאמור לייצג אותה, יתארגן על עצמו ברמה הפוליטית ויתחיל לומר את שלו.

 
גשם, כמה טוב שתבוא
 

והגשם בינתיים עוד לא יורד עלינו.

 

 

כוחנו באחדותנו – דורשים אך ורק איחוד מלא של מפלגות הציונות הדתית

כוחנו באחדותנו – מצביעים רק למפלגה

מצביעי הימין האידאולוגי והציונות הדתית אומרים די לפוליטיקה מפוצלת

בבחירות הקרובות, מצביעים רק:

•           למפלגה אחת

•           פתוחה לכולם

•           עם פריימריז מלאים

לא מצביעים לרשימות מפוצלות ולמועצות וצוותים מסדרים.

אנחנו קוראים לפוליטיקאים הציוניים-דתיים:

-           אחדו עוד היום את הבית היהודי והאיחוד הלאומי למפלגה אחת, איחוד מוחלט וסגור.

-           פתחו את שורות המפלגה לכל מי שמאמין באידאולוגיה הציונית-דתית להצטרף ללא תנאי, וללא הגבלה. כולל לימין החדש, לעוצמה יהודית, לזהות; יש כניסה לכולם – דתיים, חילונים וחרדים. נשים וגברים. ליברלים ושמרנים. תורניים ולייטים. כל מי שמאמין בבנייה של הנהגה חדשה למדינת ישראל שמחוברת לתורה ולציונות.

-           קיימו פריימריז פתוחים בתחילת חודש ינואר (זה מספיק זמן, הליכוד מקיים כבר בסוף דצמבר) ותנו לציבור לקבוע מי יעמוד בראשו ומי יהיו שלוחיו.

אם לא, לא נהיה איתכם ונצביע או לליכוד או לכחול לבן.

אם כן, נהיה איתכם בכל הכוח.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
למשוך שערה מכוס חלב

  מאמר מאת הרב חגי...

חייל של הרב

  דוד שמחון כותב על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם