שו"ת SMS לפרשת מטו"מ

sms790

מסטיק בצום * האם מותר ללעוס מסטיק מנטה בתשעה באב כדי להקל את הצום? הרב אליהו: ממש אסור, בעת לעיסת המסטיק משתחררים ממנו סוכרים וטעמים וזה ממש כעין אכילה.

 

נגינה בין המצרים * מותר ללמוד לנגן בשלושת השבועות? הרב אליהו: אסור לנגן. ללמוד תרגילים מותר. והטעם כי אדם צריך לא להסיח דעתו מהסיבות שהביאו לחורבן בית המקדש. ואם יסיח את דעתו – כל המטרה של שלושת השבועות לא תושג.

 

טיול בשלושת השבועות * יש בעיה הלכתית לטייל בשלושת השבועות? הרב אליהו: מרן הרב אליהו היה מציע לדחות טיולים בשלושת השבועות גם משום שזה זמן שנזהרים בו ביותר מסכנה, וגם בגלל שזהו זמן להתפלל על גאולה ולכן לא הולכים לטיולים אתגריים בשלושת השבועות. כמו כן, אם הולכים – רק לטיולים שמחזקים את אהבת הארץ ואת יישוב הארץ וחיבתה.

 

גיל לשידוכים * כהוראה לציבור באיזה גיל לדעת הרב כדי להתחיל לצאת לשידוכים? הרב אליהו: תלוי במוכנות של הבחור והבחורה. באופן כללי לפני גיל 20.

 

מוזיקה * האם יש היתר לשמוע שירים בשלושת השבועות? הרב אליהו: רק שיר ווקאלי.

 

תפילה בפה מלא * האם מותר להתפלל כשיש מסטיק בפה? הרב אליהו: ממש לא. הפסוק אומר: "יימלא פי תהילתך" ולא דברים אחרים. ובכלל, לא מכובד לדבר עם מישהו כשיש מסטיק בפה.

 

הודעה על חתונה * האם מותר לסגור "וורט" בשלושת השבועות? הרב אליהו: מותר.

 

נשים בשבע ברכות * האם יש מניעה שנשים יברכו את הברכות מתחת החופה? הרב אליהו: יש בהחלט מניעה גדולה. במשך 2,000 השנים האחרונות לא עשו כן, ומי שיעשה כן יצליח להרגיז חלק ניכר מהאורחים בחופה. זה לא מתאים לחתונה. לא מתאים לרגעים כל כך שמחים ומבורכים. לא נכון להתנתק משרשרת הדורות ברגעים חשובים אלה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם