הורים פאדחנים

 m 11 shut fadiha
אני רוצה להביא חברים הביתה לעשות שיעורי בבית, אבל חושש שההורים יעשו לי פאדיחות. מה כדאי לי לעשות?

ד"ר אילנה ברקוביץ, סופרת, יועצת ומרצה במכללת אפרתה

אם אתה מרגיש שמשהו בקשר בינך לבין ההורים לא יציב, הדרך הטובה ביותר היא שתנסה לרשום לך בכמה שורות מה בדיוק יוצר אצלך את תחושת אי הנוחות. האם אפשר לדבר על זה עם ההורים? ההתפרצויות, ה"פאדיחות" ואי הנעימות אינן קשורות להתנהגות שלך אלא להוריך בלבד? הקב"ה נתן לך אימא ואבא ולכן כדאי שתחשוב אם אתה יכול לשוחח עם שניהם על הקשיים, אך אם אתה מרגיש שרק הורה אחד יבין אותך אולי כדאי לפנות רק אליו בשלב ראשון.

מניסיוני בייעוץ ובגישור, רוב ההורים מעוניינים בקשר הרמוני וחיובי עם הילדים. אולם, לפעמים מרוב ניסיונות כושלים לגשר בין רצונותיהם, דעותיהם ורגשותיהם לאלה של הילדים, מערכת היחסים נהיית קשה, מבלבלת ולא צפויה. הורים רבים משוועים לשיחה אמיתית עם הילד על רגשותיו כדי לבנות גשר חדש ביניהם, ושווה לנסות לשוחח איתם בגלוי ובפשטות על החששות ועל המציאות.

רצוי שהשיחה המדוברת לא תהיה בבית אלא במקום פתוח וניטרלי. ברוב המקרים היא תחולל שינוי מהותי בקשר עם ההורים. אם השיחה לא תיעשה – המצב לא יחלוף אלא יחמיר את הפגיעה, והיא תלווה אותנו לאורך ימים ושנים.

אם אתה לא מצליח בינתיים לייצר שיחה ולפתח איתם את הדברים, יש כמה אפשרויות:

1. כאשר באים חברים, התאמץ להפחית עד כמה שאפשר את זמן החיכוך עם ההורים והשתדל מאוד לא להתעמת איתם בכלל. נסה להשאיר את הוויכוחים לזמן שתהיו לבד.

2. קח בחשבון שייתכן שיהיו עימותים ואי נעימויות. זה קורה בכל משפחה בצורות שונות; גם בבית של החברים שבאו אליך יש חיכוכים וויכוחים ברמה מסוימת ו"בדיקת גבולות" משני הצדדים. החיים מזמנים לנו דילמות ואחת מחובותינו היא להתמודד איתן.

3. השתדל להזמין חברי אמת שאתה בוטח בהם, וגם אם תהיה אי נעימות – עם חברים אמיתיים יהיה קל יותר לעבור את זה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תן לי את היום הזה

  הטור של סיון רהב...

בג"ץ והחמץ

  דברים שאמר ראש ישיבת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם