חייכו למצלמה Featured

 2 shut

נעמה מוזס

בקרוב אנו נוסעים לטיול זוגי של כחודש. אני מאד מחכה לטיול הזה, אבל חוששת שנריב בגלל ההבדלים בינינו – כמו עמידה בזמנים וגם תמונות. אני לא מצליחה להבין את הצורך של בעלי להצטלם כל הזמן, והוא כמובן חייב גם להעלות ולשתף אחרים ברשתות החברתיות. למה צריך לשתף את כל העולם? אני לא מספיקה בשבילו? מה לעשות?

נהדר שאתם יוצאים לחופשה. הטיול ביחד 24/7 הוא אינטנסיבי ומזקק לתוכו רגעים נפלאים של ביחד, אך מלווה גם בהתמודדויות, שבוודאי באות לידי ביטוי בחיי היומיום. לא תמיד בני הזוג משדרים על אותו תדר. להקשיב לשיר מסוים המלווה ברעשי רקע – זה עשוי להיות מעצבן. עליכם למצוא את ה"תחנה" המדויקת בעבורכם. חשבו יחד כיצד לגשר על ההבדלים הללו, ולמצוא את הנוסחה המדויקת בשבילכם.

מה אפשר לעשות?
  • הקול בראש – אני כותבת רבות על כך שהמחשבה שלנו מייצרת מציאות. משם הכול מתחיל. לא פעם אנו מקשיבים לקולות ולעיוותי חשיבה כמו "הכול או לא כלום" – האם העובדה שבן הזוג משתף את חבריו ברשת החברתית פירושה שאת לא מספיקה בעבורו? הצורך להשתייך הוא צורך אנושי בסיסי וקיים אצל רובנו. עם זאת, קיימים הבדלים במינון ובאופן שהצורך הזה מתבטא אצל כל אחד. בשנים האחרונות הרשתות החברתיות הפכו חלק בלתי נפרד ממציאות חיינו. הן מספקות תחושת שייכות, ערך עצמי, יצירת קשרים חברתיים, שמירה על קשר מתמשך, היכולת להתעדכן, לעדכן, להביא את עצמנו לידי ביטוי ועוד. יש שיגידו שאין בזה ממש. אך בדומה למזון – גם תחליף מלאכותי עשוי לעיתים לספק את הסחורה. במקום להתנגח ולכעוס, נסו להבין מהו הצורך המצוי מאחורי ההרגלים של כל אחד מכם, וכיצד אפשר לספק אותו בדרכים נוספות ואף משותפות לשניכם. לדוגמה, הגדירו מדי יום בטיול את "תמונת היום" שלכם – תמונה המסמלת בעבורכם רגע מיוחד, מקום יוצא דופן וכדומה, תמונה שתרצו להגדיל ולשמור באלבום או לשתף בה אנשים נוספים. מעבר לכך ערכו תיאום ציפיות בנוגע זמן או לכמות הצילום שמתאימה לכם, תוך התחשבות הדדית זה בזה.
  • חישוב מסלול מחדש – כאשר אתם חשים שרמת המתח עולה, קחו נשימה עמוקה (מהבטן), דמיינו חוויה נעימה, אמרו לעצמכם משפט מרגיע. ייתכן שזהו הרגע לעצור להתרעננות ובמידת הצורך לעשות תיאום ציפיות מחודש. המטרה בטיול אינה רק לסמן "וי" על עוד מסלול או אתר. העצירה והמנוחה עשויות להיות מהנות וחווייתיות לא פחות. נצלו את ארוחת הערב או את רגעי הסיום של היום לסיכום יומי קצר, שבו כל אחד יספר על רגע טוב שעבר עליו היום, אמרו תודה ופרגנו לעצמכם ולבן זוגכם על רגע מאתגר שהתמודדתם עימו בהצלחה, הביעו בקשה או משאלה שהייתם רוצים ליום המחר. כאשר אנו מתמקדים בטוב – הוא גדל. כן, זה ממש כך.
  • בחירת המילים – שימי לב באילו מילים את מעצבת את מחשבותייך ורגשותייך. כדאי לעבור משפת התובענות (חמ"ץ – חייב-מוכרח-צריך) לשפת ההעדפה (ער"ך – עדיף-רוצה-כדאי): במקום "אנו חייבים לעמוד בלוח הזמנים", נסי לומר "כדאי שנעמוד בזמנים". זה נראה שינוי קל אך הוא עשוי להפחית את עוצמת התסכול והאכזבה ולשים דברים בפרופורציות.
  • "תגידו צ'יז" – העיקר... סעו לשלום וחזרו בשלום ותיהנו! ולשם כך נדרש שימוש בהומור ובחיוך. ההומור מאפשר לנו להסתכל על הסיטואציה מזווית נוספת, קלילה יותר.

לסיום, מומלץ ליישם את העצות לטיול הזוגי המצפה לכם גם למסע החיים המשותף. בסופו של יום, בידינו הבחירה כיצד לעצב את אלבום חיינו. שכן "החוויות של היום הן הזיכרונות של המחר". נסיעה טובה!

נעמה מוזס - טיפול זוגי ופרטני CBT, מרצה ומנחת סדנאות. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם