הזום המעצבן, הצב והארנב Featured

 2 shut

אבינועם הרש

תקופת הלימודים הזאת, שהיא חצי חופש וחצי לימודים, יוצרת אצלי בלבול ובפועל אין לי כוח להיכנס לשיעורים ולמטלות. גם ככה לא מצליחים ללמוד כלום בזום. אני מאמין שכאשר נחזור ללימודים אצליח להשלים את הפער, אבל מצד שני יוצא שהפער רק גדל מיום ליום.

אני מכיר מצוין ומקרוב את התופעה שאתה מדבר עליה: או שהדברים ייעשו בדיוק כמו שאנחנו חושבים שהם צריכים להיות, או שמבחינתנו המועדון יכול להישרף. מאחר שאני מחנך, אני צריך להעביר שיעור לתלמידים שלי בזום, וזו תוכנה שעשויה להתגלות כסיוט האולטימטיבי: התמונה הרבה פעמים 'מוקפאת', הסאונד נוטה לשחק עם עצמו, ובאופן כללי תלמידים יכולים להיות נוכחים בשיעור במצב 'השתק' וללא וידאו ואני לא יכול לראות או לשמוע אותם. לך תעביר ככה שיעור. אז בשביל מה בכלל להתחבר? בואו נבטל וזהו.

אלא מה, כאן מגיע עקרון הלימונדה – בוא תראה איך אתה מצליח להפוך לימונים ללימונדה ולהוציא מכל מצב את המקסימום. כך תדע שעשית את המקסימום. אז המצב הנתון שלי הוא מורכב מאוד וגבולי, אז מה, זה לא מונע ממני להוציא את המיטב שאוכל מהמצב. אני ניגש להעביר את השיעור כאילו הכול מתפקד והולך פיקס, ולא מעניין אותי שום דבר אחר. ואם תשמע לי ותיקח את העיקרון הזה לשאר החיים שלך, תראה איך הדברים ייראו אחרת לגמרי. אל תחכה תמיד למבחן התוצאה, תדע שאתה את שלך עשית באופן המיטבי, ומכאן והלאה לא עליך המלאכה לגמור.

אני רואה בחוש את ההבדל בין שתי הגישות, זו שמוכנה להתאמץ רק שיש מאה אחוז תוצאות, וזו שתמיד נותנת את המקסימום בלי קשר לכלום. לכאורה הבדל קטן בגישה, אבל איזו תהום פעורה בין השיטות. לא יודע מה איתך, אני הייתי רוצה לדעת שמי שנמצא איתי ייתן תמיד את המקסימום שלו בדרך לתוצאה הרצויה. וזה בדיוק ההבדל בין אנשים שאוהבים להצליח למצליחנים שבאים לעבוד.

בשורה התחתונה אני רואה כבר עכשיו שלא נצליח להשיג את כל החומר והיעדים שרצינו להשיג בשנה הזאת, ובכל זאת, אפילו במעט הזמן שאנחנו לומדים אנחנו מתקדמים. אמנם בצעדים קטנים יותר, אבל לא מעט חומר כבר מאחורינו. ממש כמו הסיפור הידוע על התחרות בין הצב והארנב – לפעמים מתגלה שהשאננות של המתמודדים שמסכימים לזוז רק בקצב האופטימלי מובילה אותם להפסד. לא סתם אתה מתחיל להרגיש שנפתחים פערים. בשלב הבא של התלונות על המצב מתחילים לעשות מזה אידאולוגיה – "עזוב אותי מהשטויות האלה", "גם ככה אף אחד לא מקשיב" ועוד. תרשה לי להציע לך ללכת, לפחות בתקופה הזאת, באסטרטגיית הצב, שממשיך לצעוד בלי להתחשב במשקל שיש לו על הגב, בסוף אנחנו נגיע ליעד.

אני חושב שההתמדה הזאת והחתירה לתנועה גם כשאין תנאים שלמים, היא ערך שאתה והחברים שלך שייקנו אותו בתקופה הזאת ירוויחו ממנו הרבה מאוד בהמשך – בצבא, במשפחה ובחיים בכלל.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם