לא להיסחף

1858526 790

לא להיסחף, הרוב טוב – תגובה למאמר "איך הושפלתי בידי מפלצת ששמה הנסיכה סופיה"

מתן גבאי, קרני שומרון

ברמה הפשוטה אני מסכים למה שהכותב טוען, אבל לדעתי חסר כאן משהו לא פחות עקרוני.

כשמדברים על תכניות ילדים ובמיוחד על סרטים של דיסני, ממש חשוב לשים לב שלא האשמנו יותר מדי את היוצרים בעשיית תוכן של "שטיפת מוח" של הילדים שלנו. באופן כללי וברוב מוחלט של הסרטים והתכניות של דיסני מובאים מסרים ערכיים וחינוכיים שלכל אחד מאתנו יש מה לקחת מהם. לא רק זה, אי שם בארה"ב או באירופה יושבים מומחים כדי להתאים את גיבורי הסרטים לעולמם של הילדים - גיבורים מוסריים שמחפשים לעשות טוב, עיין ערך אנה ואלזה.

וגם ביחס לענייני היופי שמובלטים בסרטים מעין אלה - חבל לחשוב שמדובר בתכנים בעייתיים או "מפלצות" (סלח לי אבינעם) שצריך להרחיק את הילדים מהם, כי אחרי הכול אלה באמת דמויות טובות וחכמות ואפילו חמודות, כשמבחינה חינוכית צריך להצליח לספק לילדים תוכן שיהיה גם אטרקטיבי וגם חינוכי וערכי, ודיסני דווקא עושים את זה מצוין.

אני לא אומר שאין לאן להתקדם מבחינת "גיבורי הילדות", אבל קצת הפריע לי לקרוא את המאמר ולשמוע ניגון של דחייה מסוימת מהתכניות האלה, כי יש כאן כמה צדדים והתמונה השלמה לדעתי מורכבת, כשבאמת המסרים שהסרטים האלה מביאים הם תמיד ערכיים ומוסריים, שמתעסקים בתיקון העולם ובהבאת שלום וכו', וחבל לפספס את זה. וכמובן, צריך לקחת בחשבון שהתכניות האלה מספקות מענה די טוב ביחס לתכנים אחרים שהם באמת בעייתיים.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם