אכלתם לנו את ת'לב

1858526 790

נדב גדליה

אכלתם לנו את הלב - תגובה ל'תימני שאכפת לו' מהשבוע שעבר על הכתבה 'גת, נרגילה והפורושה'

תודה, נטולת צלילי ציניות. באמת תודה רבה ל'תימני שאכפת לו' שהנגיש בשבוע שעבר לציבור הרחב את דבריו הידועים של הרב קאפח נגד לעיסת 'קאת'. תודה נוספת על הלינק המרתק שחתם בו את תגובתו. אכן, ניכרין דברים היוצאים מן הלב, אך העיקר חסר מן הלב.

נדמה לי, תימני יקר, בן עדתי, שלא היה לך העוז להתעמק באמת בכתבה 'גת, נרגילה והפורושה' שבה ניסיתי לתאר תופעה מרתקת של שיבה למקורות בדלת האחורית. אם היית מתעטף קמעה בציציות הכתבה היית שמח כמונו על הבשורה כי צעירים לא מעטים עוסקים בחיי עולם, כלומר בתורה, בזמן לעיסת הגת שלהם.

נכון, הם משחקים בקונסולות (וגם את זה קישרת איכשהו למאמר של הרב קאפח שכמדומני הפלייסטיישן טרם נוסד בימיו, אך נניח לזה), הם מעשנים נרגילה, אבל אותנו ב-2017 מעניין הלב שבחר לעסוק עם הגת שהוא טוחן בדברי תורה והתעלות.

נכון, עדיף ללמוד תורה עם קפה נטול עשן ו'כיזון', אך הדרישה לשלמות מסוגפת - אינה במקום. בסוף יש פה חבר'ה שבוחרים (ללא שוט המורי!) להפריש שעתיים וחצי תמימות ולקרוא את פרשת השבוע באהבה. אותנו זה מרגש. אותך, נדמה שזה מכעיס ואולי משום כך אתה סוטה מגוף הדברים המספרים דווקא את ההפך ממה שאתה מתאר – ויתור על לשון הרע ובטלה ועיסוק בדברי תורה.

הרשה לי להניח את זה כאן: ישנה בעיה בדור אשר לא ידע את הפלייסטיישן. נותרתם איפשהו בבינג' הצלפות תוך שאתם מתעלמים מכך שבתי הכנסת ריקים ומשוועים למניין. אז צרחנו על כל הסוטים מן הדרך, כינינו אותם 'פורקי עול' וראינו אותם מתרחקים עוד יותר. לפעמים נדמה שיש מי שמעדיפים את הצעירים רק עם הגת והטלוויזיה כדי שיוכלו להמשיך לבטל אותם בהינף יד.

אבל הי, הנה הצעירים כאן - פותחים במקורות התימניים בלי מחזיקי הגישה הקפדנית הללו. אותנו מרגש שיהודי מתחבר למסורת מלבו בדור הזה, ואתכם כנראה נורא מתסכל שהמורי המצליף והאבא הקפדן לא יכולים לקחת על ההתחברות הזאת קרדיט.

אציין שאין דבר אישי נגד שום אדם ספציפי מהדור הוותיק והמוערך מאוד, אלא נגד הגישה הוותיקה שלא צלחה את מבחן המציאות.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם