מכתב לראש הישיבה

1858526 790

צוריאל

השנה התחלתי שיעור א' בישיבת הסדר. עכשיו, אני בחור "היפר" שמטופל מאז התיכון בריטלין ברמה מאוד גבוהה והנה הגעתי לישיבה והתחלתי ללמוד, וזה היה קשה. אפילו מאוד קשה. אם בישיבה התיכונית הצלחתי ללמוד, וללמוד טוב בזכות העובדה שעשיתי עוד דברים, פתאום בהסדר אין מצב. שב תלמד. מהבוקר בשבע ועד הערב בעשר וחצי. עם הפסקונת של שעה וחצי באמצע.

אני לא מתלונן, ידעתי היטב לאן אני מכניס את עצמי. אני עובד קשה כל יום, דקה אחר דקה, כדי להיות מרוכז, וכאן מגיע האבל הגדול. ברוך ה' אני בישיבה שבה לראש הישיבה אכפת והוא שואל אותי מדי פעם אם לקחתי ריטלין. להגיד שזה נעים? לא, זה לא נעים. אבל אני מאמין שיש עוד אנשים כמוני. אנשים שיש להם כוחות אדירים של עשייה והחליטו להשתקע קצת בלימוד תורה. השאלה היא האם לכם יהיה ראש ישיבה שיפסוק בהוראה ברורה לכל הישיבה ויחדש אותה מדי שנה שמי שצריך לקחת ריטלין חובה עליו הלכתית לקחת מלכתחילה? אני לא בטוח.

ולכן, ראש ישיבה יקר, אם אתה קורא את המכתב הארוך והמייגע הזה, זה כנראה אכפת לך. תעביר את האכפתיות ותרמוז על זה בשיעור כללי. אצלי בשיעור אני לא היחיד שלוקח ריטלין, ואנחנו ממש לא טיפוליים. באנו ללמוד תורה, גם אם קשה.

 

atarMbaolam

 

 

 


כתבות אחרונות

Prev Next
בג"ץ מנסה לחנך אותנו

  מאמר מאת ברלה קרומבי

חמש שנים חלפו

  הרב ליאור אנגלמן נזכר...

הפרסום בעולם קטן עובד


לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666


מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר


וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם