גאה בילדים החשוכים

1858526 790

גאה בילדים החשוכים שלי - תגובה לאל תהיו דתיים חשוכים

שולמית

שלום עידו,

אני אמא לנוער 'דוסי', הנוער המופלא והלוחם הזה שאתה קורא לו "חשוך". אני אמא גאה לילדים גדולים שבוחרים כל יום מחדש בקשר עם בורא העולם בלי לעשות לעצמם שום הנחה והקלה אפילו בחלקיק של הלכה. החשוכים הפרטיים שלי, ועוד רבים כמותם, מצליחים להגיע לחניכים שלך ולשכמותם. זה קורה בלי סמארטפון ובלי להחליף חוויות צפייה וגלישה משותפות ואפילו בלי לדבר עם בנות. זה קורה כי החשוכים שלי (ושל ה' ושל עם ישראל) מאמינים בלב היהודי שרוצה את ה'!

זה קורה כי הם אמתיים לגמרי עם בורא עולם. לא מזייפים לרגע, אלא להפך, נלחמים ממש ביצר שדוחף לחיים של רגע, לחיים של 'מה שמקובל' ו'מה שכולם'. הילדים של היום מלאים בלבול מאפנות (על שלל גווניהן) שמתחלפות כל הזמן. והחשוכים מפגישים אותם עם משהו אמתי, יציב, תמידי שלא השתנה מאז שניתנה תורה. החשוכים האלו מצליחים להגיע ולהניע באמת, גם בלי לדעת מי זה עומר אדם. מדריך טוב הוא מדריך שמתווה דרך וכיוון ולא מנסה למצוא חן בעזרת אמצעים חיצוניים (שמשתנים בהתאם למצב הרוח של מכתיבי הרייטינג והאפנה).

ועוד משהו רציתי שתדע. המשפחה החשוכה שלנו לא חיה בגטו. אנחנו חשופים לכל מה שהחניכים שלך חיים אותו, אבל אנחנו בוחרים (ונלחמים על זה, כבר אמרתי?) לא להכניס את זה אלינו. בוחרים להשאיר את זה בחוץ. ולמרות מה שאתה חושב, אנחנו חיים באופן נורמלי לחלוטין. לומדים אתך (ולפעמים עם החניכים שלך) באותו מקום לימודים ונפגשים באותם חוגים (כמובן אם הם בקדושה).

ודבר אחרון ממש: תורה ועבודה משמעותו חיי תורה שבאים לידי ביטוי בעבודת החיים של האדם. חיים שהתורה היא המכווינה אותם, הנותנת כוח ומאירה את העבודה. מי ששם את החיבור לעבודה (לחברה) לפני הדיוק בעבודת ה', עלול למצוא את עצמו עם עבודה ללא תורה.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם