אל תפגע בעצמך

1858526 790

אל תפגע בעצמך כדי לקרב – תגובה ל"אל תהיו דתיים חשוכים"

גוטמן וזיני

עידו, אנחנו רוצים להתייחס לדברים שכתבת ולהעיר כמה הערות.

אתה בעצם אומר שהדרך היחידה לקרב אדם רחוק היא להידמות לו - "אם היה להם מדריך עם טלפון מקשים שכל היום לומד תורה, לא מדבר עם בנות ולא יודע מי זה עומר אדם - הם היו זורקים אותו מכל המדרגות. אם לא היה לי סמארטפון ולא הייתי מכיר את הסדרות והשירים שלהם אין סיכוי שהיו מסתכלים עליי". א', זה לא נכון, עובדה שיש "דוסים" רבים מסוגים שונים שהחזירו בתשובה אלפים, למשל - הרב גרוסמן, הרב אמנון יצחק, ארגון 'הידברות', 'שלום לעם', חב"ד ועוד. הם מצאו את הדרך הנכונה להתחבר לאנשים (כל אחד בדרכו) מבלי לפגוע בעצמם.

ב. גם אם כן – שלא יסתכלו, ההפסד שלהם. מה המקור להתיר פגיעה ברוחניות של עצמך (סדרות - צניעות, בזבוז זמן, מסרים שליליים; שירים – "שירי עגבים"; סמארטפון ווהדרכה בסניף מעורב זה בכלל סוגיה מורכבת) בשביל שאולי תשפיע? אנחנו לא חולקים עליך בזה שצריך "להכיר את העם ולהתחבר אליו", אבל "להידמות לו"? מה פתאום?! האם בשביל לגמול נרקומן תשב לעשן אתו?

"לא להיות דתי חשוך ומסכן שחייו מצומצמים בגטו", כלומר דוס עם טלפון מקשים שכל היום לומד תורה הוא חשוך מסכן בגטו... טוב, בזה אין טעם להרחיב. כנראה לא בדקת באופן רציני אפילו חלק מהנושא הזה.

"אפשר להיות גם דתי וגם חי חיים נורמליים כמו כל אדם אחר בעולם" - אם חיים "נורמליים" זה החיים שתיארת קודם אז יש לנו כמה תהיות על רמת ההבנה שלך ל"ציונות הדתית" (ואפילו יהדות בכלל). ההפרדה הזאת שאתה עושה בין "דת" ל"חיים" גם מסבירה למה אתה רואה דוסים כאנשים מסכנים מימי הביניים. יהודי צריך לחיות את התורה והמצוות, לא לקבל את זה כרשימת מטלות שצריך לבצע כדי לקבל פרס או כי אנחנו מפחדים מעונש.

"או כמו שאומרים אצלנו – תורה ועבודה..." ראוי לציין שבהקשר המקורי אותה "עבודה" זה בכלל עבודת ה'...

גדולים ממך ניסו להשפיע ובסוף הושפעו בעצמם. לפחות בשלב הזה של החיים – ביסוס עולמך הרוחני קודם למטרות מורכבות כאלה למרות החשיבות שלהן. לך על בטוח, ובהמשך תוכל באמת להשפיע. בהצלחה.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם