תותחן עם הפנים קדימה

1858526 790

הלל חי שחור, מפקדו של אבינועם דוד הי"ד שנהרג בתאונה הצה"לית

יום כיפור חלף עבר, אבל מי אמר שאפשר ללמוד מדברים רק כשאתה קרוב אליהם?

את יום כיפור פותחים ב"אנו מתירים להתפלל עם העבריינים". מי בינינו לא עבריין? מי לא תקוע בעבר? יום כיפור הוא יום של התקדמות. התעלות. דף חדש. וגם מי שבתחילת יום כיפור עדיין תקוע בעבר, אנחנו מקווים שבמשך היום הוא יבין שפנינו מועדות קדימה.

בליל ז' בתשרי הגיעה לאוזנינו בשורה: אבינועם דוד כהן ואבשלום ערמוני נהרגו בהתהפכות של תומ"ת (תותח מתנייע). ישנם אנשים שזה שינה את חייהם, ולאחרים זו הייתה ידיעת חדשות קצת מסעירה אבל אחרי כמה דקות עברתם לסקופ הבא. בואו נעצור ונחשוב, אולי נוכל ללמוד מהם משהו חדש ונשוב אל הקב"ה טהורים ומעולים יותר.

אבינועם היה אידיאליסט, אהב להיות בצבא וראה בזה שליחות לעם ישראל. הוא אהב מאוד עשייה. יצא לקורס מפקדים ולאחר מכן לקורס קצינים שאותו לא סיים. לאחר הקורס הוא יכול לשוב לישיבה שאליה התגעגע, אבל החליט שהוא לא יכול להשתחרר בלי שיהיו לו חיילים משלו, ואכן קיבל צוות בסוללה א' של גדוד 411. חודש לפני השחרור הוא קיבל חופשת מחלה לאחר שנשברו לו שתי אצבעות, אבל הוא לא ניצל את כל ימי החופשה שקיבל. לאחר כמה ימים החליט שהוא חוזר לצוות שלו. אבינועם החליט שהוא יצא לתרגיל ויהי מה. יצא, ולא שב.

פה מתחיל השבר. ומאידך גיסא, העלייה.

לאחר מותו, המשפחה עברה על כתבים שלו. הוא כתב המון. בין השאר הם מצאו קטע שכתב על יום הזיכרון:

"יום הזיכרון הוא יום שבו כל עם ישראל מתאחד למען מטרה אחת, לזכור את הנופלים על הקמת המדינה והאומה. היום הזה צריך לתת כוחות לעם ולא ח"ו להפך. לפעמים נכנסים לעצבות, וזה לא טוב. ביום הזיכרון צריך 'לשמוח'. חשוב לכאוב את הכאב של העם אבל לזכור שאסור להיכנס לעצבות, צריך להתחזק ולחזק. אני למדתי מעמנואל מורנו איך מתמודדים עם משבר. לאחר הגירוש מגוש קטיף אמר עמנואל ישנן שלוש דרכים להתמודד עם משבר. הראשונה היא ליפול ממנו, השנייה לראות את חצי הכוס המלאה, את האור אחרי החושך. אך השלישית היא לקחת את הרע כמנוף להעצמה, להתחזק ממנו. קצת קשה להגיד את זה אבל שנזכה להתחשל מיום הזיכרון ולצאת ממנו עם הרבה כוחות ועם פנים קדימה".

בעיניי, זו צוואתו של אבינועם דוד. תמשיכו הלאה, אל תיתקעו בעבר. השתמשו בכל הרוע שקיבלתם כ"מתנה" מאת ה' יתברך, והפכו אותו למנוף להעצמה.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם