בשדה כותנה

1858526 790

בשדה כותנה קבוצת מודרניים קוטפת

טהר קטן

אני דמוקרטית פנאטית, אפילו יותר מהאמריקנים. ערך החירות הוא הראשון במעלה אצלי. עליו אני לא מתפשרת. אני יודעת. זה קיצוני, פשוט לא נוח לי שכובלים אותי בחבלים. כזו אני.

הרשו לי לספר לכם משהו.

פעם, לפני הרבה שנים, עוד לפני ימי מלחמת האזרחים בארה"ב, היו אנשים רבים שחשבו שלהעמיס "צבעוניים" על משאית ולהפוך אותם לעבדים זה נורמלי. והיה גם מי שאמר שעבד שבורח חולה במחלה נפשית, "דראפטומניה" כך קראו לזה.

עברו ימים, ועקרונות של חירות נרשמו בשמי וושינגטון, את מקומם של העבדים תפסו מכונות ענק, ומי בכלל צריך כותנה כשיש בדים סינטתיים בכמויות. אז במקום עבדות בשמש, שצולה את הפיגמנטים ודורשת מהאדון הרבה מאמץ, היום העבדות עברה לשלט רחוק.

"עזוב, אני לא מתעקש על שדה כותנה", אומרים האדונים. "שב בבית, עם מזגן וכוס שוקו, סמוך עליי, אתה תעשה בדיוק מה שאני רוצה - אתה תשתכנע שצריך לשתות הרבה Blu. כדי להיות נחשק, אתה תקנה רכבים מודרניים בהון עתק (בגלל העיצוב המבריק), ותחקה סגנון דיבור של צמד צינים שליהקתי בעונה האחרונה (בניסיונות להרגיש חופשי), וכמובן אתה בוחר לראות את הסדרה הזו (שזפזפתי לך לראש בלי הפסקה), וזה רק מקרה שכל הבנות בכיתה עשתה את אותה תספורת שעשתה השחקנית בעונה האחרונה. אפילו לא תדע שאם תקנה בגדים בלי סוף לא תהפוך למאושר יותר. ואת, אם תתלבשי בדיוק כמו הדוגמנית שהלבשתי, לא בטוח שגם תיראי כמוה. ועל הדרך נסדר לכם את המחשבות המוטעות - כמו שמשפחה זה אבא אמא וילדים. או שיש בכלל עניין לא להחליף נשים כמו גרביים. גם נספר לכם שאין בכם משהו מיוחד, ורק הכוכבים שנבחר להראות שווים משהו בעולם הזה".

ולי משום מה זה קצת מפריע, אני לא יודעת מה יש לי. נכון, אני פנאטית וקצת מחמירה, ואולי זו בכלל 'דראפטומניה' שגורמת לי לשמור על עצמי רחוק מקופסת הפרסומות המזמזמת שהפכה להיות נחלת הכלל. כשאני קונה שמפו למשל, אני רוצה לדעת שעשיתי את זה מבחירה. מפחיד אותי להיחשף לניסיונות ההפנוט של איזה פרסומאי שרוט. בא לי לזכור מה נורמלי באמת, אני מפחדת לאבד את הזכות הבסיסית, הנצרכת, של לשמוע את עצמי בפנים, לזהות ולהרגיש במה אני מיוחדת. מה יגרום לי באמת להיות מאושרת.

חג חירות שמח!

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם