תנו לגדול בשקט

1858526 790

מ', שמיניסטית מתוסכלת

אין לי כוחות יותר, די! מרגישה שאני רצה סביב הזנב של עצמי וזה לא נגמר. עוד בגרות ועוד בגרות ועוד מתכונת ועוד מבחן. ה', תעזור לי, תכניס בי חיים. אני בת 17, רוצה להיות נערה באמת, לנער את העולם, לעמוד מול תרבות המערב ולצרוח שאני לא נכנעת. רוצה להוסיף תורה בעם ישראל, בעיקר בעצמי, ללמוד תורה לשם שמים - לא לשנן את החומר לילה שלם ולהקיא אותו בבגרות.

רוצה להכין את עצמי להקמת בית יהודי בארץ ישראל! כל הרצונות, כל השאיפות, כל החלומות – וכלום. אני יושבת פה ולומדת למתכונת במתמטיקה כמו רובוט כי גם אם אני נגד, בסוף אני עוד קרבן של מערכת החינוך, ובלי תעודת בגרות של לפחות 21 יחידות אני לא שווה כלום!

סקרנות טבעית? זה של פעם, בתקופה שאבא לימד אותי תורה בשבת וגלשנו להיסטוריה ומדעים ולשון; היום בשבת אני סתם חורשת. למה יש לי 6 שעות מתמטיקה בשבוע ושעתיים לחינוך לחיי משפחה? משרד החינוך, אתם מדהימים. גרמתם לי להבין שלפתור תרגילים חשוב פי שלושה מאיזו אישה אני אהיה לבעלי. ואמון בין תלמיד למורה? זה של ימי הביניים. בתקופה הזאת שמורה לא היה צריך מבחן כדי לבחון אם התלמיד מקשיב ברצינות.

וכן, אני רוצה לקבל את עצמי איך שאני גם אם קיבלתי רק 78 באנגלית וחרשתי לבגרות שבועות! "השאיפה של כולן היא 100, מי שהכי קרובה הכי טובה". זוהי התחושה שלי. טובי הפרופסורים יבואו וישאלו: "אבל איך נבחן לאוניברסיטאות ללא תעודת בגרות?!" בשביל זה המציאו את הפסיכומטרי! אני בישורת האחרונה, לי זה כבר לא ישנה, ולצערי אני אצטרך ללכת לשנת מדרשה כי לא קיבלתי מספיק תורה בשביל להקים בית. אבל אולי סוף סוף ייתנו לי לגדול בשקט!

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם