קדושתה של ירושלים

1858526 790

שילה אלג'ם

שלום לכם נוער יקר.

רציתי לשתף אתכם במחשבות שעלו לי בראש בשבועות האחרונים שאחרי יום ירושלים. נזכרתי ביום העוצמתי והקדוש הזה, וחשבתי: מה היה באותו יום? עשרות אלפי בני נוער דתיים-לאומיים מכל רחבי הארץ חגגו 51 שנים לשחרור העיר.

הסתובבתם שם בין קניון למרכז מסחרי ובין השוק לכותל ומגלידרייה לשווארמה כזאת או אחרת, אוכלים, נהנים, קונים וצוחקים. נוער הוא נוער והוא צריך את הקניות, הבידור וההנאה.

אלא שאז התחילה הצעדה ומספר בני הנוער שהיו בירושלים בבוקר שולש ואף יותר מכך, מפוצץ! איזו גאווה, לכל כיוון שתסתכל אתה רואה נוער דתי-לאומי, ציוני, נוער שיודע להעריך את היום הקדוש הזה שבו קיבלנו את בירתנו ירושלים של זהב.

אבל אז, ברגע אחד, כל הגאווה שהתמלאתי בה ירדה לטמיון. מימיני חבורה של בני נוער דתיים, בנים ובנות מסניף בני עקיבא מסוים, יושבים זה לצד זו וזו לצד זה, חיבוקים, דחיפות בצחוק, ובקיצור - אי שמירת נגיעה מוחלטת. אתם חכמים ומבינים לבד שלא הייתי כותב מאמר לעיתון רק בגלל חבורה של בני נוער שראיתי שלא שומרים נגיעה. הסתכלתי שמאלה וגם שם ראיתי חבורה כזאת, ובכל אותן שעות ראיתי עשרות אם לא מאות חבורות של בני נוער דתיים שיושבים יחד, הולכים, מתחבקים וכו'.

באחד המקרים קרה גם חילול השם נוראי. כפי שאתם מבינים, בני נוער שמתנהגים בצורה שלא מכבדת את עצמם, שפתם לא נקייה. ישבתי עם חבר לאכול פלאפל ברובע, ולידנו ישבה תיירת אמריקאית. מצידה השני ישבה חבורת בני נוער ואחד הנערים זרק קללה באנגלית, שגם התיירת הבינה. התיירת אמרה באנגלית: "חשבתי שאתם היהודים לא מקללים".

בואו נדבר תכלס: אנחנו נוער דתי! נוער שצריך לייצג את הדתיות. לא הגיוני שנוער דתי יסתובב בירושלים עיר הבירה של ישראל בחבורות מעורבות. לא הגיוני שבנות ובנים ייגעו זה בזה. נוער דתי לאומי, תתעוררו!

אני כותב את הקטע הזה, קורא שוב כדי לראות אם לא יצאתי דוס מדי, ואני עובר עליו ואומר לעצמי - זה כלום לעומת מה שהולך, זה כלום לעומת מה שצריך לומר לכם! לא באתי להטיף מוסר, לא באתי להגיד לכם מה לעשות, אבל הנתונים מראים שיותר משלושה רבעים מהנוער הדתי-לאומי לא שומר נגיעה, זה לא נשמע לכם אבסורד?

חברים! קדימה, זו לא חכמה לקרוא ולהמשיך הלאה, בואו ונתחיל לחולל שינוי. בואו ניצור חברה דתית-לאומית טובה יותר, חברה שמכבדת, חברה עם ערכים, והשינוי מתחיל עכשיו בתוככם! כל בן או בת שקוראים את הקטע הזה, קחו אותו לסניף, תדונו בו, תתווכחו עליו, קחו אותו למשפחות שלכם, תפרסמו אותו, תתחילו לקלוט שאנחנו, בני הנוער, יכולים להוביל שינוי. אנחנו יכולים לשנות את הנתונים.

אשמח מאוד שתגיבו על המאמר הזה, ותודה על הזמן שהקדשתם לקריאה.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

058-6443062

 

כתבות אחרונות

Prev Next
יוצרים זהות

  כשסיון רהב מאיר נפגשה...

שאף אחד לא יבלבל אתכם

  יוסי דגן במאמר על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם