אהבת חינם

1858526 790

ליאת

אני לא יכולה להסביר מהי בדידות. זו תחושה חזקה מכדי שתעבור במילים.

אני יכולה, אולי, לנסות לתאר אותה, לתאר סיטואציה של אדם בודד, ומי שחווה בדידות, מי שאי פעם באמת הרגיש לבד בעולם ענקי של קרח - רק הוא ידע לראות ולצבוע את צבעי הרגע המדויקים.

בדידות היא לא להיות במצב שאין אנשים לידך. לזה קוראים לבד.

בדידות כמובן לא אומרת שאתה מוקף באנשים.

אולי, רק אולי, אפשר להמחיש אותה כסיטואציה של להיות ביחד, עם הרבה אנשים שקרובים אליך ושאתה אוהב, במסיבה שמחה או במפגש נעים, ושם להרגיש לבד. להרגיש שהאווירה והאנשים הם רק תפאורה, מסכה שהעולם עוטה על עצמו כדי לא לאכזב אותך.

וזו תחושה נוראה, הבדידות. הרבה פעמים אנשים ממעיטים בערכה ומחשיבים אותה כ"אחת התחושות הפחות נוחות". אבל זה לא נכון. מכיוון שהבדידות משתקת ושורטת כל כך עמוק בנפש, בצורה ש"חוסר נוחות" לעולם לא יוכל לפעול. היא ממלאת לך את האיברים והופכת אותם לחור שחור אחד גדול במקום למערכת שלמה.

אתה יכול למצוא עצמך מנסה למלא אותה בחומר, בתכשיטים ובבגדים, או ברעיונות גדולים וחזקים, או בתכנים שמטמטמים לך את המוח כמו טלוויזיה וסרטים. אפשר ללכת למקומות שחיצונית נראים יותר קיצוניים כמו אלכוהול וסמים, אבל הם פשוט פוגעים גם בגוף ולא רק בנפש.

כי עמוק בפנים, אין כל הבדל בין האלכוהוליסט בכיכר לבין המבוגר שיושב ובוהה בטלוויזיה ברגע שהוא חוזר מהיום המשעמם שלו. לשניהם יש נקודה רעה שהורגת אותם מבפנים.

והדבר היחיד שמפיג את הבדידות, שבאמת הורג אותה עצמה ולא את נפשך הפצועה, זו אהבה.

וזה נשמע קיטשי ונורא, אבל זו האמת לאמתה. כי רק לתחושה, להוויה הזאת, יש כוח לכך.

ואני לא מדברת על אהבה מהסרטים, חסרת תוכן כמו כל החומר האחר שמנסה למלא את הבדידות, אני מדברת על אהבה אמתית וכנה, שנכנסת עמוק לנשמה. שעושה רק טוב בשבילך.

ואם אני ואת ואתה נמצא בלב שלנו מספיק אהבה, לא רק לתואר ולמקורבים שלנו, אלא לעם ישראל לפחות, ובעזרת ה' גם לעולם כולו, או אפילו לשלושה אנשים, שלושה אנשים שיקבלו כזה פרץ אהבה מאתנו על בסיס יומי, והוא יהפוך להם לחרב נגד כל בדידות ועצבות שתבואנה - לנו לא יהיו מילים לתאר כמה טוב עשינו בעולם.

ולא חייבים להיות מושלמים בשביל זה, אפשר גם להיות בודד או בודדה, והאהבה מביאה אחריה עוד אהבה, שוברת את החסמים של עצמה, ויוצרת מציאות קצת יותר נעלה.

שנזכה.

אות פני משיח בקרוב! אמן!

כתבות אחרונות

Prev Next
הדופק נמשך

  הטור של סיון רהב...

הכאב והדרך

  עוזי דיין כותב על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם