קייק מול קייק Featured

1858526 790

טהר קטן

טיול משפחתי. גשר בנות יעקב. " זה לא על שם המוסד החרדי הידוע", אבא שלי מדגיש בהגיענו למקום. מתחתינו הירדן זורם ואתו למרבה ההפתעה מאות בנות סמינר לבושות חולצות מכופתרות, חוסמות כמעט לגמרי את הגישה למים. משום מה אני מסתכלת עליהן ועולה בי קצת טינה. כן. יש לי כעס עליהן שככה הן נראות, נכנסות לתוך המים בלי שום חינניות טיולית, עם כל הביגוד האחיד והשגרתי. ובכלל, על הזרות שהן מקרינות בתוך נוף המטיילים הישראלי. במוח שלי מתבצע משפט שדה מהיר ובנות הנהר מתויגות אצלי בראש. עניין של שניות.

קצת ממרחק, קייק של מטיילים מתקרב אל עבר בליל הבנות. ישראלים ישראלים. ישראלים מדי. זרם הנהר מפגיש ביניהם - קייק מול קייק, בנות יעקב ובני ישראל.

אני עוזבת לרגע את עצמי, ומתבוננת על הבנות בעיניהם של אנשי הקייק. אני יודעת שהשופט בתוך הראש שלי היה קצת קשוח היום, אז די נבהלת מהמחשבה שבתוך ראשם של אלו עובד עכשיו שופט אגרסיבי בהרבה. שימהר יותר ממני לדפוק בפטיש המשפט ולהכריע. הבוז בעיניהם לעבר בליל הבנות שעושות מורלים וחוסמות את דרכם, לא מותיר אצלי ספק - הוא לא יצא לנופש. הן מתויגות.

ומן העבר השני - הבנות שמביטות בהם, בעיני שופט קרות. מתייגות כמעט מיד. בדיוק על הדוגמאות האלה הן שמעו בסיפורים: הרחוב הישראלי שזרק את הכול, "חילוינים" קלאסים. פורקי עול תורה ומצוות. שום טובה, שום ברכה הן לא רואות בהם.

הירדן ממשיך לזרום ואתו גם הבנות. ורק אני נשארת, תוהה לעצמי. האם לא חבל שזה ככה? כל כך צפוי מראש. ואלי כדאי שאפתח קצת את הראש. להרגיש את הטוב ששוכן בלב השכן, בלב האח הזה שלי שחלף בסערה על פניי. מסתכלת על גדות הירדן. צוחקת על כך שאלו שתי גדות שונות בעוד שבאמת רק קו דק של מים מפריד ביניהן.

כשאני חוזרת הביתה, אני מוצאת את עצמי מחפשת מידע על הגשר הזה. מתברר שגם אצלו, השם שניתן לו מקורו בטעות. ובכל זאת ישנה אגדה מקומית שאומרת שסמוך לגשר הזה הלכו בנות יעקב בדרכן לחפש את עקבות אחיהן שאבד. אומרים שהאבנים השחורות המפוזרות בגליל אלו דמעותיהן שהתקשו עם הזמן.

מאז, כשהשופט בראש שלי קצת קשוח עם המועמדים לדין, אני פונה אליו לפני ההכרעה, מאחורי הקלעים, בלי קשר לסנגוריה הציבורית. מחווה פרטית של אח שנזכר שהוא אוהב. "תעשה טובה, כבוד השופט", אני אומרת לו. "זה אח שלי בדוכן הנאשמים. על תמהר להכריע. אחרי הכול הוא בחור טוב".

 

כתבות אחרונות

Prev Next
למשוך שערה מכוס חלב

  מאמר מאת הרב חגי...

חייל של הרב

  דוד שמחון כותב על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם