השקדן

1858526 790

לעילוי נשמת הרב אחיעד אטינגר הי"ד

נחום

ראיתי אותו לראשונה כשהגעתי לישיבה, מאז אני לא מפסיק לראות אותו.

כמו כל חבריי לשיעור, הייתי צעיר שלא יודע בכלל מה זה אומר להיות תלמיד בישיבה. ואז אתה נתקל בדמותו ומבין מיד.

'השקדן' כך קראו לו בישיבה, מכיוון שלא מש מלימודו גם בחדר האוכל. כשכולם יושבים לצד השולחן הערוך ואוכלים, הוא אוחז את הצלחת בידו ולפניו 'שולחן ערוך' עם משנה ברורה. כך זה חזר בכל ארוחה, במשך שנים.

השקדן קראו לו, מכיוון שלא היה דבר שלמד והעלה על דעתו לשכוח. היה יושב בירכתי בית המדרש בספסל האחורי, ולומד. כל כמה זמן היה קם ממקומו ומהלך לאורך הקיר הלוך וחזור ומשנן את לימודו. זה קרה כך כל הזמן, עד כדי כך שבית המדרש לא היה שלם ללא אטינגר מהלך מאחורה.

אני נזכר איך כשהיה יורד מבית המדרש לביתו בשעת ערב מאוחרת, היה לוקח עימו את ערמת הספרים בתוך תיק גדול על כתפו. לשם מה לקח אותם, חשבתי, הרי כל היום הוא למד ומחר בבוקר מוקדם הוא שוב בבית המדרש? התשובה היא שכנראה יום הלימודים שלו עדיין לא הסתיים... "והגית בו יומם ולילה".

במסע הלוויה, כשעמדתי בעיניים דומעות בין ההמונים שיצאו אחרי מיטתו של השקדן, רציתי לפנות לאלו שלצידי ולומר להם: הי אתה שמימין, אתה הכרת אותו? והוא יענה: לא, פשוט שמעתי ובאתי לחלוק כבוד. ואתה שמשמאל, איך אתה קשור אליו? האמת – לא קשור, שמעתי והרגשתי שאני חייב לבוא. ואז הם יפנו אליי וישאלו: ואתה, הכרת אותו? איך אתה קשור אליו? ואני יאמר: כן הכרתי, אני קשור, קשור מאוד. אני לא מפסיק לראות אותו מאז שפגשתי אותו בפעם הראשונה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם