תגובה הולמת Featured

1858526 790

א'

נכתב בכאב אחרי עוד פיגוע, הפעם באריאל. עוד משפחות שחייהן משתנות בשניות בודדות. האמת היא שלא מדובר בשניות בודדות, אלא בשנים שאין הרתעה משמעותית נגד הטרור. התגובות "מידתיות", כולאים מחבלים לפי אורך הסכין ששלפו, ואפילו כשהורסים בתי מחבלים זה קורה חודשים אחרי הפיגוע, ובעצם רק חדר או קומה, שהרי מה המשפחה אשמה? כיום המדינה ומוסדות המשפט מחזיקים בתפיסה שכל פיגוע נגרם רק מאיזה "סיבוב" שקרה למחבל. מובן שאין זה נכון, הרי מדובר בערכים התרבותיים והחינוכיים שנמצאים במפורש בחברה הערבית.

הגיע הזמן לעשות צדק. על נבחרי הציבור לצאת בקריאה כי אין יותר "מפגע בודד", אף פעם לא היה כזה. המחבל הוא תמיד תוצר ישיר של כל התרבות ושל כל הערכים של החברה הערבית. ממילא הגיע הזמן לתת תגובות ראויות לכל פיגוע. אני קורא לחברי רשימות איחוד מפלגות הימין והימין החדש, קבעו בהסכמים הקואליציוניים שתחוקקו חוק "תג מחיר לאומי". אין יותר פיגועים שעוברים על סדר היום כאילו כלום לא קרה. יותר מזה: אין אפילו ניסיונות פיגוע שעוברים בלי תגובה.

הרי פשוט שבמצב שבו המדינה הורסת עשרה בתים של חמולה שממנה יצא ניסיון פיגוע תוך 72 שעות מפיגוע, אפילו ראשי החמולות יחזיקו בסורגים מחבלים פוטנציאליים ממשפחתם. אם על כל ניסיון פיגוע ייבנו עשרות בתים ביישובים הקרובים למקום הפיגוע או במקומות מגורי הנפגעים, ראשי הרשות הפלשתינית יעצרו את ההסתה. הדרך היחידה להילחם בטרור היא להילחם ברוחות החינוכיות הערכיות ולא בתוצרים הנלוזים שלהן.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם