כן, צבא העם Featured

1858526 790

יונתן כהן

הרבה פעמים אני שם לב משיחות עם אנשים או מתגובות באינטרנט וכדומה, שישנם כאלה שאיבדו את האמון בצבא ההגנה לישראל, שצבא העם – בעיניהם – כבר לא כזה.

הגדיל לעשות ולכתוב (בתגובה לכתבה באחד האתרים הידועים על תרגיל אוגדתי בדרום) עד כמה הוא כבר לא סומך על צה"ל, ושימו לב – לפי אותו גולש צה"ל לא נחל שום הצלחה מאז מלחמת הימים.

הוא הוסיף שרמטכ"ל מסוים התגאה בכך שסיכן חיי חיילי גולני בתמורה לאי הריגת ערבים חפים מפשע (גם אותי זה עצבן, למען האמת).

אני בגיל גיוס. אולי בגלל זה הנושא מכאיב לי.

לא קשה להרים מבט ולראות עד כמה יש לנו צבא עוצמתי, חזק, יעיל ואיכותי.צבא של מדינה שלפני שבעים שנה אשכרה קמה מאפס, והיום הוא צבא שלא מבייש שום מדינה במזרח התיכון ואף מעצמות בעולם כולו.

נכון, לגיטימי שמקבלי ההחלטות ואף הדרגים הגבוהים בצבא יצווחו בתקשורת ובכל במה אפשרית את דעותיהם, שלא מתאימות לכל אחד. נכון שיש בעיות צניעות בצבא. נכון שבצמרת צה"ל כבר התחילו לערבב בין מה שנכון לעשות לבין מה שאסור לעשות. נכון.

אבל כל עוד אפשר למנוע את הפלגנות ולהכניס לצבא, בפועל, רק את המאחד, כדאי לעשות זאת. למרות ויכוח הניצת במרחב הציבורי בכל רגע – מהרבה סיבות – מבחינה מדינית, דתית, בין מגזרים ובין המינים.

אולי כדאי שנשאיר את הוויכוחים והדעות לתקשורת, ונדגיש את העובדה שכולנו יהודים בצבא השומר על אותה מדינה שכולנו בסופו של יום רוצים בטובתה – וניישם אותה באמת?

הרבה אנשים יגידו שהצבא הוא גוף רקוב, שאיבד את הדרך וסותר ערכית את תפיסת העולם שלהם.אבל בואו, לפחות בנוגע לצבא ההגנה לישראל, צבא הלאום של העם היהודי – כדאי להתייחס אליו כאל צבא שמצווה להתגייס אליו. כמקום המאחד (מעבר לשאלה כמה אני מסכים איתו וכמה לא).

כתבות אחרונות

Prev Next
תן לי את היום הזה

  הטור של סיון רהב...

בג"ץ והחמץ

  דברים שאמר ראש ישיבת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם