הבגידה – חוק השבות Featured

1858526 790

ירון דוד

אם נודה על האמת ונסיר את כל רעשי הרקע בתוך הסבך הפוליטי המטלטל שבו מדינת ישראל נמצאת לראשונה מאז הקמתה, נבין שיש אדם אחד שתופס את המדינה ומשתק אותה וקוראים לו אביגדור ליברמן.

ליברמן הציב מראש משוואה שאינה יכולה להתקיים. מצד אחד הוא לא יֵשב עם החרדים, אבל גם לא עם הערבים; גם עם המשיחיים, קרי קוראי 'עולם קטן', הוא לא ישב, אבל גם עם המחנה הדמוקרטי לא. בקיצור, מיקס שלם שליברמן עושה במחנה השמאל והימין שאינו יכול להתקיים.

אז מה בעצם ליברמן רוצה? גם פה אין מה להתבלבל! ליברמן אמר זאת בעצמו: שתי המפלגות הגדולות ישבו יחד איתו, בדגש על יחד איתו. הוא יוביל את המצע שעליו תתבסס השותפות הזאת, וכל מפלגה שתסכים למצע זה תוכל להצטרף – כלומר: ממשלת אחדות לאומית של הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו. זה הכול.

מאז הקמתה של המדינה לא קם איש פוליטי שבהינף אצבע מחליט מי כן ומי לא כאילו הוא בעל הבית של המדינה, וזאת כאשר הוא עומד בראש מפלגה שבמקור - לפני גל השנאה – היו בה חמישה מנדטים.

סוד כוחו של ליברמן נעוץ בבגידה של מדינת ישראל בערך היהודי הכי קדוש של "מיהו יהודי". ב-1970 שינתה כנסת ישראל את חוק הלאום והגדירה את הזכות לעלייה גם לבן זוג של יהודי שאינו יהודי בעצמו, ואף לבן או נכד שאינם יהודים שלהם אב או סב יהודי. מכוח פסיקה זו, עד שנת 2008 עלו כ-320,000 עולים לא-יהודים וצאצאיהם מתוך כלל העולים מברית המועצות (על פי ויקיפדיה). אם נוסיף את גידול הילודה הטבעית מקרב אותם עולים מתחילת העלייה ב-1990 עד ימינו נגיע איפה למספרים גבוהים בהרבה.

אין לי שום בעיה עם עולים מברית המועצות שהם יהודים על פי ההלכה אך אינם שומרי תורה ומצוות, אולם חמשת המנדטים המקוריים של ליברמן שאובים מאותם גויים שעלו מכוח חוק השבות. מי שבוגד בערכים המקודשים ליהדות, בסופו של דבר זה יחזור אליו כבומרנג. ב-1970 קצרה עיננו מלראות, אך התורה אינה משקרת ותוצאות הסטייה מדרך התורה אינן נמדדים בשנים אלא בדורות (חומר למחשבה לאנשים שגם בנושאים אחרים מנסים לשנות את ההלכה). גם אלו שאמרו בליבם בסדר, לפחות הם ימניים, המציאות טופחת על פניהם ומגלה מציאות שאיש לא חלם עליה (ליברמן מוכן היום לשבת עם כחול לבן בגיבוי הערבים!) ונודה בלב שלם ש"לא מחשבותיי מחשבותיכם", וגבוה מעל גבוה ה'.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם