מכתב להורים: תחסמו! Featured

1858526 790

אבא ואימא, חסמו בבקשה

מ'

אני מנסה להבין מדוע אתם לא מתקינים סינון לאינטרנט. אני מכיר את הטענות שלכם, אבל אני מוכרח להקשות עליהן.

אתם אומרים שאני ילד טוב ולא אפול בדברים כאלה. נכון, אני ילד טוב, אבל אתם יודעים, היו כמה צדיקים גדולים שמסופר עליהם בתנ"ך ובחז"ל שכמעט נכשלו (או נכשלו בפועל), אפילו אחרי ניסיונות בודדים, וחז"ל אמרו "אין אפוטרופוס לעריות", אז אתם מצפים ממני - שלא מתקרב לרמה הרוחנית של אותם גדולים - לעמוד בניסיונות האלה בקלות יום אחרי יום, ועוד בגיל ההתבגרות שהיצר חזק? הרי לא צריך להיכנס במיוחד לאתרי תועבה, כמעט בכל אתר קופצות תמונות שכמעט גוררות אותי ליפול חזק (מובן שגם לראות תמונה אחת זה בעיה).

בטח אתם אומרים שהיו רואים עליי אילו היה קורה משהו. אז אל תדאגו, אני מנסה להסתיר את הנפילות שלי בכל הכוח... ובכלל, למה לחכות עד שתגיע בעיה? אפשר למנוע מראש!

אולי אתם חושבים שיש עניין שאתמודד עם ניסיון, אתאמץ ואתגבר על יצרי. נכון, יש לנו הרבה כוחות, ה' עוזר, אפשר להצליח, צריך להילחם ואסור להתייאש אף פעם. אבל הרי חז"ל תקנו סייגים לחלק מהמצוות כדי "להרחיק את האדם מן העבירה". קל וחומר שאין להיכנס לניסיון קשה שכזה. ובכלל, אם ה' ירצה לנסות אותנו יש לו מספיק דרכים בלעדינו.

בטח תגידו שקשה לכם, כי הסינון חוסם לפעמים דברים נחוצים. אבל הרי אתם מחנכים אותי שצריך להתאמץ בחיים, אתם מספרים שבכל שלב בחיים יש קשיים, ושצריך לא להיות עצלנים. אתם בוודאי לא יודעים כמה זה קשה לי, אז בבקשה תתאמצו בשביל להציל אותי מייסורי נפש ומאלפי איסורים הלכתיים. וכמו שהייתם מתאמצים שלא לאכול חזיר כי אתם רעבים, תתאמצו כדי שלא אראה דברים אסורים. אני יודע, אתם לא מתכוונים לרעה, אתם אוהבים אותי, ורוצים את טובתי, אז בבקשה חסמו חלק מהאתרים, ונחזור להיות טהורים וקדושים. אסלח לכם לעולמים וריבון העולמים ימחל לנו ברחמיו הרבים.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם