הירי במערת המכפלה Featured

1858526 790

הרקע המושתק של הירי במערת המכפלה

י' ירושלים

הבחירות עברו סוף-סוף, ועכשיו אפשר להתייחס לדבר שמלווה אותנו כבר כמה מערכות בחירות: התמונה של ד"ר גולדשטיין. כתושב קריית-ארבע בפורים תשנ"ד, אני רוצה להעמיד דברים על דיוקם. כרבים מתושבי האזור, הייתי ממטופליו של ד"ר גולדשטיין. מדובר באדם ירא שמיים, עדין נפש ובעל מידות תרומיות, שעזר לכל אדם באשר הוא (אמרו שגם ערבים קיבלו אצלו עזרה ראשונה).

ובחזרה לאותו אירוע בתשנ"ד. כמה ימים לפני פורים התקיימה ישיבה של אנשי צבא מהאזור עם ראשי המערכת האזרחית ביישוב. כאחד מבכירי מערכת החירום של היישוב, הוזמן גם הוא לישיבה. שם נאמר להם מפי אנשי הצבא כי הערבים מתכוננים לפיגוע גדול, ויש להעמיד בכוננות את צוותי החירום לטיפול בכל הנדרש אחרי הפיגוע. נציגי היישוב שאלו מדוע לא יוטל "עוצר" על ערביי העיר למנוע את הפיגוע. נציגי הצבא השיבו שבאווירת ה"שלום" אין שום סיכוי שהגורמים הממשלתיים יאפשרו זאת (היה זה כמה חודשים אחרי הסכם אוסלו א' והמערכה הפוליטית הייתה שבויה עמוק מאוד בקונספציה המפורסמת של ה"שלום"). רק אחרי הפיגוע תסכים הממשלה להנחות את הצבא להגיב. אלו נתונים ודאיים, תוכלו לאמת אותם למשל אצל נעם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון, ואצל צבי קצובר, שהיה אז ראש המועצה.

בליל פורים הופרעה קריאת המגילה במערת המכפלה בצעקות "איטבח אל יהוד" שצעק המון ערבי מוסת. בעיתוני בוקר יום הפורים דווח על כך שערביי חברון מצטיידים לקראת "עוצר" ממושך.

העובדה שהפיגוע הגדול לא יצא אל הפועל נזקפת כנראה לזכותו של מי ששם נפשו בכפו ושילם בחייו להציל יהודים רבים. במערת המכפלה נמצאו כלי נשק – נשק חם - שהיו מיועדים לפגוע ביהודים.

התשקורת הישראלית, הידועה בשנאת המתנחלים והיהדות, שבאותם ימים לא היה בתוכה שום קול אחר, בשילוב גורמי שמאל שרצו לנצל את ההזדמנות להביא לפינוי היישוב היהודי מחברון, העלימו במתכוון את נתוני האמת, וכך ניזונה המדינה מנתונים חלקיים ומסולפים, שעד היום התקבעו בתודעה הישראלית. נציגי המתנחלים לא העזו להציג גרסה אמיתית יותר, אולי מאותה סיבה שיוסף הצדיק שתק ולא העז לצאת נגד הגרסה של אשת פוטיפר (בראשית פרק לט). אמנם היו שהעזו לומר את הגרסה האמיתית, אך הם היו כקול קורא במדבר.

לסיום אני חייב להוסיף פרט שאינו שייך ממש לאירוע הזה, אך גם הוא אינו ידוע בציבור. כתושב היישוב, הייתי משתמש אז בתחבורה הציבורית, שהיתה אז אמצעי תחבורה ראשי לתושבי האיזור. בעקבות האירוע, בדרג הממשלתי הוחלט להעניש את כלל תושבי היישוב והאיזור ולבטל את כל האוטובוסים הציבוריים אליו וממנו, וכך נעשה, אני זוכר זאת כיום אתמול, שכן הייתי מהנפגעים מהגזירה הזאת. שתדלנות נמרצת של אנשי המועצה המקומית, בשיתוף גורמים פוליטיים שונים, הביאו לחידוש קווי האוטובוסים, בטפטופים, בכל פעם החזירו שניים-ארבעה קויים. בערך שנה אחרי האירוע, הצליחו הלחצים להחזיר את כל הקווים למתכונת הקודמת, פחות או יותר.

חשוב שהציבור יידע את האמת.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
ירושלים עולה עולה

  מאמר מאת עפר ברקוביץ

חופש טוב

  שלשה טיפים למימוש החופש...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם