מה ההבדל בינך לבין לפיד?

הייתי מהראשונים ששמחו על הצטרפות בנט, שקד והרב רונצקי.
כשאיילת שקד הגיעה לחוג בית שהיו בו שלושה אנשים (ואני אחד מהם) לקחתי טופסי התפקדות ורצתי בין חבריי לשכנע אותם שבנט ייקח אותנו קדימה באופן משמעותי.
אני רוצה לשבח את השר בנט על זה שאנו כבר לא "מש"קי הדת" של הפוליטיקה הישראלית. יש לנו מקום בהנהגה.
בתקופת ההתנתקות דיברתי עם חבר יקר שהיה שותף לגירוש. כששאלתי אותו למה הוא לא עושה הכול כדי להתחמק מהמשימה, הוא ענה לי שאין בררה ושהוא חייב להיות נוכח, כי הוא חונך שחייבים להשלים משימה. שאלתי אותו בטבעיות, אם הוא למד במוסד תורני נחשב מאוד וברגע האמת הוא מתנהג בדיוק כמו הבחור שהגיע מעירוני א' בתל אביב, האם לא מפספסת פה נקודה? היכן הרווח הגדול של עם ישראל מלימוד תורתו?
ההנהגה היא לא מטרה כשלעצמה, היא כלי לקשר בין המשולש הקדוש: תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. נכון, בפוליטיקה צריך פשרות ולכן לא הייתי מפיל ממשלה על שעון קיץ, או על נושא כזה או אחר. אולם לא יכול להיות שבנושאים משמעותיים כל כך (חוק הגיור והמלחמה על המשפחה היהודית, רחבת הכותל המעורבת וכו') נציגי המפלגה הדתית-לאומית יתנהגו בדיוק כמו אנשי 'יש עתיד'.
השר בנט התגאה שהוא יותר מהכפיל את התקציב של 'איגי' (ארגון נוער גאה) - מי שלא יודע, מדובר בארגון שעוזר לבני נוער מבולבלים לקבל את הזהות החד-מינית.
השר בנט האהוב, אינך מבין כי בהגדלת התקציב ובתמיכה הפומבית שלך בקהילה הלהט"בית אתה בעצם שותף למלחמה הקשה המתנהלת נגד מבנה המשפחה היהודית (אבא, אמא וילדים)? לצערי הרב, התבלבלת, הפכת את האמצעי למטרה, ובינינו, העוד מנדט וחצי שהרווחת מתקיפת הרב לוינשטיין יתנדף הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב.
כמו כן, איזה מסר אתה מעביר לדור הצעיר בזה שפוליטיקאי תוקף תלמיד חכם שאומר את דעת התורה - וזה לא ניתן לפרשנות, הכתובים מדברים על זה בצורה הברורה ביותר?
אני קורא לך, השר בנט אהוב, חזור בך, ותתחיל להבין כי נבחרת על מנת שתלמידי חכמים יוכלו להילחם על דעת התורה ולא על מנת שאתה תילחם שהם יהפכו להיות פרשנים של 'ידיעות אחרונות'.

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם