ההתעלמות של מפלגות הימין Featured

1858526 790

סרוג מאוכזב

 

הבחירות מתקרבות, ואיתן מנעד שלם של מפלגות שבניסיונן לזכות בקולותינו מפזרות לנו הבטחות והצהרות מכל הבא ליד.

 

אחד הדברים החשובים לנו כציבור הוא שלמותה של ארצנו. תעיד על כך סערת הרגשות העצומה שתוקפת אותנו עם כל הרס של יישוב ביהודה, בשומרון ובייחוד בעזה ת''ו. אך מכריע לא פחות מההרס, לא פחות מה'סור מרע', הוא הבנייה הנצרכת, "עשה טוב". אבל משום מה בעוד (ב''ה) כל החרבה כואבת לנו מאוד, האי-בנייה עוברת בשקט. בדממה. בחוסר תשומת לב מפתיע בעוצמת שתיקתו.

 

ב-19 מ-25 השנים האחרונות הייתה הציונות הדתית חברה בממשלות שהוחרבו בהן 23 יישובי קבע (21 בגוש קטיף, מגרון ועמונה) ועוד עשרות התיישבויות צעירות. לעומת זאת יישוב אחד ויחיד הוקם, גם הוא לאחר החרבת עמונה.

 

אלו 19 שנים שבהן הציונות הדתית נכנסה לקואליציה בלי לדרוש את התנאי הבסיסי הזה: בניית יישובים חדשים ביהודה ושומרון. הלו! בשביל מה נבחרתם?

 

הציבור כנראה אינו מכיר את הנתונים שמנמקים כמה נחוץ להקים יישובים חדשים. ב-97% משטחי יו''ש אין שום שטח בנוי יהודי. רוב היישובים צמודים ממש לקו הירוק, ואילו לב השטח מופקר. 77% מהם צמודים אחד לשני בגושים, ורק 23% ביישובי עומק, מלבד 42% שאסור ליהודים אפילו לעבור בהם (שטחי A ו-B). רק בשטחי C בנו הערבים יותר מ-28,000 מבנים לא חוקיים. בדרום בנו הבדווים יותר מ-60,000 מבנים בלתי חוקיים, ורוב תושבי הצפון הם ערבים!

 

אני לא בא בהאשמות לפוליטיקאים שלוקחים את קולותינו בחיוך רחב אך את הבסיס הנדרש הזה אינם טורחים להציב. אני בא בדרישה אלינו. הציבור שאכפת לו. למה אנחנו לא דורשים מהפוליטיקאים שלנו את הפרחת ההתיישבות כתנאי ראשון לכניסה לכל קואליציה. בלעדיו – תשכחו מהקול שלנו. ביבי, סער, בנט, סמוטריץ', רוצים את הקול שלנו? עצרו את המחדל עתיק היומין הזה שתלוי לגמרי על כתפיכם. לא על האמריקאים ולא על בג''ץ. אתם הממשלה. אתם המחליטים. אתם ורק אתם הם שהזניחו את יו''ש 19 שנים.

 

יישובים חדשים – התנאי הראשון לכניסה לקואליציה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם