מי האדון שלו? Featured

1858526 790

אשוריה דורפמן

 

על כוכב הלכת ישב לו אדם בודד שעיניו וראשו היו שקועים במין חפץ מלבני משהו, ואגודליו נוגעים פעם אחר פעם באותו החפץ.

 

"שלום!" קרא הנסיך הקטן, אך האיש לא ענה, ואף את מבטו לא הזיז לרגע מן החפץ המלבני, בהמשיכו ללחוץ עליו באגודליו. "שלום!" קרא שוב הנסיך הקטן. אך האדם שלפניו לא ענה, ורק המשיך ללחוץ באגודליו על החפץ המלבני. עם לחיצתו של האיש על החפץ באגודליו בקע מתוך החפץ צליל יורד ועצוב.

 

מדוע אין הוא עונה? ומדוע אין הוא מרים את ראשו? שאל הנסיך הקטן את עצמו. כלום לא אכפת לו ממני? תהה.

 

פתאום, מאי-שם, הופיע על הכוכב כלבלב קטן. "היי! שלום!" קרא הנסיך הקטן אל הכלבלב. "התדע מהו החפץ המלבני שמחזיק האיש ומדוע אין הוא עונה לי לשלום? ומהם החוטים הנכנסים אל תוך אוזניו של האיש, כלום יש צורך לאדם בחוטים שייכנסו לתוך אוזניו?" שאל הנסיך הקטן את הכלבלב.

 

"אומנם כן", סח הכלבלב, "החפץ שהוא מחזיק הוא מכשיר הנקרא סמארטפון. באמצעות חפץ זה", אמר הכלבלב, "מתקשר האיש עם אנשים בכוכבים אחרים, ובעיקר עם אנשים בכוכב ששמו ארץ".

 

מוזרים הם המבוגרים, הרהר הנסיך, מתקשרים הם באמצעות אותו מכשיר עם בני אדם בכוכבים אחרים, אך עם בני האדם הקרובים אליהם ביותר – הנמצאים בכוכב שלהם – אינם יכולים הם לתקשר, ואפילו לא להשיב לשלום. כמה מסכנים הם המבוגרים, שאינם יכולים ואינם מדברים עם האנשים הקרובים אליהם ביותר, המשיך והרהר לעצמו הנסיך הקטן בינו לבין עצמו.

 

"ומהו החוט הנכנס באוזניו של האיש?" חזר הנסיך על השאלה, שכן כך דרכו של הנסיך הקטן, אינו מרפה עד שמקבל הוא תשובה לשאלותיו. בעוד הנסיך שואל את הכלבלב את שאלתו, והנה עובר אדון אחד, בידו רצועה, וברצועה זו מחזיק הוא כלב. "הנני רואה", אמר הנסיך הקטן, "כי מחזיק האדון את הכלב ההוא העובר לידנו בחוט, אך מי הוא האדון המחזיק בחוטים המחוברים לאוזניו של האיש עם החפץ המלבני?"הוסיף הנסיך הקטן לשאול.

 

"חוטים אלה נקראים אוזניות, וזאת על שם שמחוברים הם לאוזניים", השיב הכלבלב.

 

"ומי הוא האדון המחזיק בחוטים המחוברים לאוזניו של האיש?" חזר הנסיך על שאלתו.

 

"אינני יודע", השיב הכלבלב. "ואולי, בעצם", הרהר הכלבלב בקול, "האדון המחזיק בחוטים אינו אלא אותו החפץ המחזיק את אותם החוטים – הסמארטפון?"

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם