קיץ חברתי מאוד

14 israeli point

כבר לא צריך לקרוע את הכיס – קבלו את המיזם החברתי החדש: תיירות בשבעה שקלים

נדב גדליה

עד שמשרד החינוך יחליט לקצר את החופש הגדול לא תהיה ברירה להורי ישראל אלא להמשיך ולהעסיקם בדרכים מתוחכמות, אך כל בילוי בנלי ופשוט בקניון, הכולל ארוחת צהריים, שתייה ואיזו 'אטרקציית פלסטיק' עשוי להגיע לעשרות שקלים ואף למאות שקלים למשפחות עם ילדים.

להרוג את השעמום עולה לא מעט, לא כל שכן כשמחפשים לעשות משהו יצירתי ומהנה שיותיר בילדינו זיכרונות ילדות קסומים. בדיוק לכן נכנס לתמונה מדריך הטיולים אלקנה שטיינמץ (36) ממושב עמינדב הסמוך לירושלים. הוא עצמו נשוי ואב לשניים ומכיר היטב במצוקת הורים שכמותו, אך במקום לשבת בחיבוק ידיים ובייאוש לקח שטיינמץ את הידע שצבר כמדריך טיולים וכמשווק אטרקציות תיירותיות והחליט לתעל אותו לטובת מיגור השעמום בקיץ.

תחילה פתח שטיינמץ את האתר 'נקודה ישראלית' ואיגד בו מידע על מאות אטרקציות תיירותיות ברחבי הארץ. אחר כך פנה לבעלי העסקים באתר, החל מחברות קטנות ליצור סבונים ויין ועד חברות המפעילות טיולי טרקטורונים בצפון, והציע להן דיל: ספקו באתר את השירותים שלכם בשבעה שקלים בלבד – מחיר שכל אחד יכול לעמוד בו – ובתמורה הקהל הישראלי יכיר את העסק שבניתם בעשר אצבעותיכם כפי שתמיד חלמתם.

עשרות בעלי עסקים מכל אזורי הארץ נענו לדיל המפתיע ומציעים באתר את מרכולתם במחיר של עד שבעה שקלים החל מהשבוע הקרוב. "להפעיל עסק תיירותי קטן זה מאוד קשה", מסביר אלקנה, "גם לעסקים בינוניים לא קל. צריך להשקיע הרבה כסף בפרסום, ולכן עשרות נענו בקלות להצעה המפתיעה שלנו. במקום להשקיע המון כסף בשיווק ולקבל מעט לקוחות, הם מקבלים פרסום חזק בעצם זה שבאים אליהם פיזית. אני בטוח שאחרי אוגוסט יחזרו אליהם במחיר מלא".

כמו ישראלים טובים גם אנחנו מבררים אצל אלקנה מה הוא מרוויח מכל הסיפור. בסופו של דבר היהודי צריך להתפרנס. "כרגע אני לא מרוויח מזה כלום", מצהיר אלקנה, "אני סטרט-אפיסט, בונה את העסק, אבל ברור שבתכנית שלי בע"ה להרוויח מזה, בהתחלה מפרסומות באתר ובעתיד להיות האתר המרכזי של התיירות בארץ. הלוואי שמשרד התיירות ישתף אתנו פעולה", הוא מביע תקווה, "אני חושב שזה אינטרס לאומי לקדם את התיירות ולהפוך אותה לנגישה לכולם".

עד שמשרד התיירות יתעורר, על איזו אטרקציות אתה ממליץ ממגוון ה'עד שבעה שקלים'?

"כל אחד יכול למצוא משהו שמתאים לו. יש מפעל סבונים טבעיים שנותן כניסה למרכז המבקרים בשבעה שקלים במקום בעשרים או את יקב דרימיה, שנותן טעימות בשבעה שקלים במקום ב-25. בצפון יש לנו טעימה מטיול טרקטורונים בשבעה שקלים בלבד בעוד הטיול המלא עולה 250 שקלים. לא רחוק משם, גם בצפון, יש מתחם גלישה באומגה בשבעה שקלים במקום ב-20. בדרום יש לנו את מתחם הקטר, ששם עושים פעילויות יצירה לילדים בחמישה שקלים".

להתרשמות מרשימת האטרקציות היכנסו לאתר 'נקודה ישראלית': http://www.israelispot.co.il/

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
גאולת זמננו

  מאמר מאת הרב שמואל...

מה יהיה בעוד 3,333 שנה?

  מאמר מאת מיכאל פואה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם