שני מלכים ונסיך אחד

שני מלכים ונסיך


אחרי שכולנו חיכינו בסבלנות מספיק זמן, בשבוע הבא יצא האלבום השני של ישי ריבו, 'פחד גבהים', לחנויות. אך לא בזה מסתיימות החדשות של ריבו ולא בזה כלה ההתרגשות: לאחרונה הגשים ריבו שני חלומות של כל זמר, מכל מגזר.


לקראת צאת האלבום הישראלי של מלך הזמר החסידי ר' אברהם פריד, פנה לריבו מנהלו המוזיקלי של פריד, יובל סטופל, בבקשה שיכתוב לפריד שיר. "הבקשה הזו ריגשה אותי מאוד", מתאר ריבו. "אברהם פריד הוא זמר ענק שגדלתי עליו ואני מאוד אוהב את המוזיקה שלו". יחד עם ההתרגשות, ריבו מתאר שזו הייתה משימה לא פשוטה: "צריך לקלוע לטעם המאוד ספציפי של אברהם פריד, ולכן זה לא עבד על הפעם הראשונה. אחרי כמה ניסיונות, שלחתי לו את השיר 'מילים פשוטות'. הוא התחבר ללחן ולמילים והם עומדים להקליט אותו בקרוב".


החלום השני של ישי ריבו הוא דווקא עם הפסקול הישראלי. "יש רגעים משמעותיים בחיים, שאתה זוכר את המקום שבו היית כשהם קרו. זה יכול לקרות גם עם שיר שהשפיע עליך מאוד. במקרה הספציפי הזה, זו הייתה שיחת טלפון מההפקה של שלמה ארצי, שאותה קיבלתי במדרגות הנעות ברמי לוי בירושלים", הוא נזכר בחיוך. "הם בישרו לי שהוא מעוניין שאבוא להקליט אתו שיר לאלבום החדש שלו. קפצתי משמחה". אל ריבו התוודע שלמה ארצי דרך בנו יונתן, שהיה בהופעה של ריבו והתחבר לסגנון. יונתן השמיע לאביו את השירים של ישי, ושלמה התלהב ביותר. "השיר ששלמה כתב והזמין אותי לבצע אתו הוא נורא מיוחד. זה שיר אמוני עם ביטויים כמו 'הוא אלוקינו, הוא מושיענו', ביטויים שלא שמענו אף פעם בשירים של שלמה. היה לי כבוד גדול להשתתף בזה גם כאמן דתי וגם כאמן צעיר". לאחרונה התראיין ריבו לסרט שעושים בערוץ 2 על ארצי, ובו הוא אומר לשלמה שכשהוא יופיע עם השיר שלו על הבמה, הוא יודע איך להציג אותו לקהל: 'לי קוראים ישי, לבנים שלי קוראים דוד ויונתן ולא מזמן יצא לי לשיר עם שלמה המלך'".


אל תפספסו את ההשקות החגיגיות ל'פחד גבהים':


יום חמישי 31.3 במוזיאון תל אביב. אורח מיוחד!


יום חמישי 7.4 ומוצאי שבת 9.4 בז'ראר בכר, ירושלים. אורח מיוחד: דודו טסה.rivo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם