מוקדש לחתן ולכלה

m 13 happy

חיים קוממי

עונת החתונות מתקרבת ועמה הריקודים, ההפתעות והסרטונים המרגשים. אם קיבלתם בשבוע האחרון שלוש הזמנות לחתונות של החברים הקרובים, אל תיבהלו. קבלו רשימת רעיונות (והוראות) להפתעות שהחברים יכולים להפיק לחתונה – הרבה יותר מסרטון חמוד * עושים קצת סדר בשואו
כולם רוקדים עכשיו – פלאש-מוב

'פלאש-מוב' (Flash Move), או בשמו המקצועי התקהלות בזק, הגיח למחוזותינו בשנים האחרונות. למי שלא יודע, מדובר בגרעין קטן של אנשים המתחיל ריקוד סולידי ברחבה, ואט-אט מצטרפת כל הג'מעה. בולטים ביותר הם החברים שלא התברכו ביכולות תנועתיות שמצטרפים מיד למעגל סביבם.

איך עושים את זה?

כדי להפיק פלאש-מוב מטורף שאפילו הסבתא מאמריקה לא תשכח כשתחזור לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, בחרו קודם כול שיר מקפיץ, ולא מהיר מדי. רצוי שיר מוכר, שיכניס את כולם לקצב. השלב הבא והטיפה יותר מורכב הוא לבנות את הכוריאוגרפיה המתאימה לשיר. אם יש לכם חבר מומחה בתחום - תנו לו להרכיב את הריקוד ולהפוך את הפלאש-מוב לריקוד מושקע. את הריקוד מתחילים בדרך כלל ארבעה אנשים, אפשר עד שניים יותר. כל כמה שניות מצטרפים עוד שניים-שלושה חברים לריקוד מזוויות שונות עד שהרחבה מתמלאת במספר גדול של רוקדים.

אם אתם עדיין מתקשים בתכנון הריקוד, תוכלו להיעזר ביוטיוב. כתבו "פלאש-מוב חתונה" ותמצאו הרבה תוצאות ומקורות השראה.

המטרה המרכזית בפלאש-מוב היא לגרום לכמה שיותר אנשים להצטרף לריקוד החווייתי - וככזה תצטרכו להיות קלילים אך מקצועיים גם יחד. שמרו על תנועות פשוטות, לא מסובכות שיחזרו על עצמן במהלך הריקוד. הדרך היעילה ביותר לארגן פלאש-מוב לחתונה היא לצלם את עצמכם מסבירים ומדגימים את הצעדים, להעלות ליוטיוב או לקבוצת וואטסאפ שפתחתם במיוחד, ולהפיץ לחברים. נסו להפיץ לכמה שיותר מוזמנים בחתונה (שכמובן מסוגלים לשמור על זה בסוד...) – ככל שמספר המשתתפים גדול יותר, הפלאש-מוב מוצלח יותר! אפשר להפיץ רק את הפזמון, כי הוא בדרך כלל קליל יותר, ואז הקהל הרחב יותר יצטרף אל החבר'ה רק בשלב הזה.

בנוסף - ציידו את הרקדנים בשלל אביזרים ססגוניים כמו שרשרות הוואי, משקפי שמש וכדומה. המהדרין יכולים גם להדפיס חולצות ייעודיות לחתונה מהסוג שנמכר בחנויות ההלבשה המובחרות. התוצאה שתקבלו היא רחבה גדושה בחברים מקפצים ומזכרת חווייתית שהצלם לא יפספס בווידאו.

חברים עושים סרטים

סרט הוא עוד דוגמה למזכרת שאפשר לצפות בה שוב ושוב. הנה כמה דוגמאות לסרטים מוצלחים שהחתן והכלה לא ישכחו.

#1

סרט מדובב - איך עושים את זה?

בחרו קטע מתוך סרט מצויר או כל סרט אחר העולה בראשכם שאורכו לכל היותר 5 דקות. עדיפות לקטע שבו יש דו-שיח בין שני אנשים.

זכרו - בחירה באפשרות של דיבוב דורשת כתיבה שנונה של טקסטים ואיכות גבוהה של הקלטת סאונד, אחרת אף אחד בקהל לא יבין מה קורה בסרט. אם אתם מתלבטים אם להוסיף כתוביות או לא - תוסיפו. זו דוגמה קלאסית למקרה שכל ההשקעה יכולה ללכת לפח אם הסאונד לא איכותי מספיק. בנוסף, אפשר לשתף מגוון של קולות ומגוון של משתתפים.

השלב הבא הוא לאסוף מידע על החתן והכלה. לשם כך היעזרו בחברים הקרובים שלהם, במשפחה שלהם או אפילו במי שהכיר ביניהם. על מנת להפתיע את החתן והכלה תצברו מידע שאולי לא כל הנמצאים באולם יודעים, ופשוט "תלבישו אותו" על הסצנה המופיעה בסרט. אין בעיה לעשות דיבוב ביתי עם תכנת עריכה פשוטה וציוד הקלטה, ולא חייבים סיוע מקצועי. אפשר לדובב גם סיטואציה אמתית מצולמת, למשל לצלם את הזוג במשך חודש בסיטואציות שונות ואחר כך לדובב את מחשבותיהם. רעיון נוסף הוא להפוך את הסצנה בסרט או את הצילומים שצילמתם לדייט הראשון של החתן והכלה. אילו שאלות הם שאלו זה את זה? מהם תחביביה של הכלה הנאה והחסודה? האם הקשר ביניהם הוא קיטשי?

כל אלו הן שאלות המסקרנות את הקהל. זו ההזדמנות שלכם להעביר אותן לקהל בצורה חווייתית ולהראות לחתן והכלה איך הקשר ביניהם נראה מהצד.

#2

סרט משולב בריקוד

עוד רעיון מקורי לסרט, כזה שפחות מוקרן בחתונות, הוא סרט שיש בו ריקוד. הכוונה היא לאו דווקא ריקוד מאולתר אלא אחד מושקע ובנוי סביב עלילה מסוימת.

איך עושים את זה?

בדיוק כמו במחזות זמר, הסרט מתחיל בסצנת פתיחה שמובילה לריקוד סוחף. לצורך ההמחשה דמיינו לעצמכם את הקליפ של הצמד סטטיק ובן-אל תבורי לשיר "זהב". שתי דמויות מרכזיות פותחות בשיח קצר סביב החתן והכלה, ומיד פותחים בריקוד ואליהם מצטרפים עוד כמה רקדנים. חשוב להדגיש - ריקוד זה אינו דומה לפלאש-מוב אלא מתוכנן בקפידה וערוך היטב.

השלב הראשוני הוא למצוא שיר המזוהה עם סיפורם של החתן והכלה, או שיר המכיל בתוכו משפטים או מאפיינים הקשורים אליהם. למוכשרים ביניכם הפתרון הטוב ביותר הוא לכתוב אחד כזה ולבקש מחבר כישרוני להלחין אותו. השיר צריך להיות זורם, קליל ומדויק.

בחרו כמה חברים טובים עם חוש ריקוד בסיסי ועבדו יחד על הצעדים. בחרו גם אזור פסטורלי שישמש תפאורה טובה. אפשר בחוף הים או בסביבה הטבעית של הזוג, או בכל מקום אחר שעובר מסך בצורה טובה. עשו כמה חזרות עד שתגיעו לתוצר הסופי ואז גשו להצטלם. שימו לב, הפקת סרט כזה היא עניין רציני. צריך להשקיע בו מחשבה ולדייק לפרטי פרטים, ממילות השיר ועד הצילום האיכותי במצלמה.

#3

סרט אימוג'י

עוד רעיון מקורי לסרטון הוא סרט האימוג'י. בדרך כלל האימוג'י נמצא רק על צג הטלפון, אבל בחתונה הוא יכול להופיע גם על המסך הגדול. מדובר על סרטון מלווה בשיר, כאשר הבעות הפנים של המשתתפים בסרטון מתחלפים בסמיילים האהובים מהנייד.

איך עושים את זה?

הפקת סרטון אימוג'י היא חתיכת השקעה. קודם כול - מומלץ כדי להבין פחות או יותר איך נראה סרטון כזה להיכנס ליוטיוב ולכתוב "סרטון אימוג'י חתונה". לאחר מכן, אם החלטתם ללכת על זה, הדפיסו את כל צורות הסמיילי שנמצאות במקלדת הטלפון - סמיילי קורץ, לב ואפילו פרצוף מרושע. גייסו כמה חברים קרובים וחלקו תפקידים. בסרטון האימוג'י הפרצופים והתנועות מתלוות למנגינת השיר ברקע, ולכן חשוב ומומלץ לבחור שיר מתאים לכך. מנו אחד מהחבר'ה לצלם והדריכו את שאר החברים לצילומים.

לכל פרצוף אימוג'י הדביקו מקל - כך שיהיה נוח להחזיק אותו כשהוא צמוד לפנים כמסכה, והתחילו לצלם את הסצנות בהתאם לשורות השיר. לסיום מומלץ להדפיס הרבה סמיילים בצורת לב ולהדפיס תמונות של החתן והכלה כשמסביבם לבבות ופרחים.

הכרנו כך – הצגה מבוימת

רעיון נוסף שתופס תאוצה בזמן האחרון הוא הצגה מבוימת. להצגה המבוימת נדרשת יצירתיות גבוהה ויכולת ביטוי ודיוק בפרטים הקטנים.

איך עושים את זה?

כמו בכל הצגה - צריך תסריט. חבר שמכיר את החתן והכלה מקרוב כותב טקסטים על אישיותם - הילדות, שנות התיכון, שירות צבאי/לאומי, ולבסוף סיפור ההיכרות. ההצגה יכולה גם להיות רק על אחד מבני הזוג.

להצגה כזו צריך כמובן שני שחקנים ראשיים - החתן והכלה. מרכיב חשוב ביותר הוא התלבושות. כדאי ורצוי להרבות בתלבושות מגניבות ויצירתיות: אם ממחישים את תקופת הצבא אז כל השחקנים לבושים במדים ואוחזים באלונקה, כדי לדמות את הדמות הבני"שית כדאי להחזיק כמה ספרים וכו'...

במהלך כל ההצגה הדמויות אינן מדברות אלא מכינים מבעוד מועד הקלטה המספרת את הסיפור, וכך יוצא שההצגה היא הצגת פנטומימה. תוך כדי הסצנות הקצרות החולפות אפשר לשלב קטעי מוזיקה קצרים וריקודים של הדמויות. כאמור, סצנת הסיום של ההצגה היא ההיכרות בין בני הזוג, ולקינוח אפשר להכין ריקוד של כל המשתתפים בהצגה ולהעניק לזוג המאושר זר פרחים.

ליפ-דאב בוואן-שוט

'ליפ-דאב' (Lip-Dub) הוא וידאו קליפ המשלב דיבוב שפתיים של המשתתפים לצלילי שיר מפורסם המושמע ברקע, כשהכול בצילום רצוף ובלי קאטים. לאורך קליפ הליפ דאב השיר רץ אך הדמויות ששרות אותו מתחלפות.

בשביל לעשות קליפ ליפ-דאב מוצלח לחתן והכלה דרושה הכנה מראש והרבה חבר'ה טובים שיגישו עזרה. יש חמישה תפקידים מרכזיים - מפיק, במאי, צלם, עורך וראשי צוותי. בפועל אדם אחד יכול להיות מפיק, צלם, עורך וכדומה.המפיק אחראי לריכוז כל הנושא, אנשים, ציוד, תחפושות, לו"ז האירוע וההכנות, הבמאי אחראי לבחירת השיר, בניית המסלול, כתיבת התסריט וחלוקת התפקידים, הצלם ממונה על תכנון הצילום והצילום עצמו, העורך עושה את הגמר - רק הוספת המוזיקה ופתיח התחלתי, וראשי צוותים אחראים כל אחד לגזרה והדרכה של האנשים.

איך עושים את זה?

לפני הצילום האמתי יש לקבוע יום אימונים של 4-5 שעות, שבו צריכים להשתתף הבמאי, הצלם וכמה מתנדבים (בעדיפות ראשי צוותים). מטרת יום האימונים הזה היא לעשות "ניסוי שדה" לתכנית ולסנכרן את כל בעלי התפקידים. ביום הזה, הצלם לומד את המסלול. כדאי להגיע ליום האימונים עם תסריט מוכן, ומן הסתם הוא ישתנה עוד פעמים רבות. המטרה היא שבסוף היום הזה יהיה צילום של כל הליפ דאב עם מספר מצומצם של אנשים שקופצים בין התפקידים.

צילום זה יעזור לכם מאוד בהמשך. אותו נראה לראשי הצוותים, הם יראו אותו לאנשים שלהם ובעזרתו אפשר להפיק מסקנות ולשפר רגע לפני. פגישת סנכרון ומוטיבציה עם ראשי הצוותים הן למעשה הבסיס לכל הליפ דאב כי ביום האירוע לבמאי לא יהיה זמן לדבר עם כולם.

לקראת יום האירוע, יש הרבה הכנות של קניית ציוד, תחפושות, שלטים ועוד. חשוב לתאם עם כולם לבוא בשעה שנקבעה. משימה נוספת שנעשית במשותף עם הבמאי היא בחירת האנשים לתפקידים - חשוב מאוד!

מצלמה - כאמור, אפשר להסתפק במצלמת HD ביתית, או אפילו במצלמת טלפון איכותית.רדיו-טייפ זה המינימום, מערכת סטריאו ניידת שעובדת על סוללות - עדיפה. חשוב מאוד לוודא שישמעו את המוזיקה היטב גם בתנאי רעש. קריטי לצילום מוצלח.

ביום הצילום אין מספיק זמן להסביר לכל אחד את תפקידו ולתרגל, ולכן ראשי הצוותים הם קריטיים בהתנהלות בצילומים. תפקיד הבמאי הוא להסתכל מלמעלה ולוודא שכל הצוותים מתפקדים, ואם יש בעיה להתמקד בה. לאחר מכן, כאשר מתחילות החזרות הגנרליות הבמאי הולך עם הצלם ורושם הערות בזמן הצילום.

בסוף מצלמים את הסרטון בלי הפרעות ויוצא קליפ מושלם של ליפ-דאב.

כובע אש

עוד גימיק מפורסם אך זניח, ומצוי בדרך כלל בבר מצוות ולא בחתונות, הוא כובע האש. את כובע האש אפשר לחשוף בעיקר בזמן הריקודים לפני החתן והכלה. בעוד החברים עושים שכיבות סמיכה לחתן, אתם תדליקו את החלק העליון של הכובע ותפתחו בריקוד סולו לעיני הפרצופים המשתאים של הקהל.

איך עושים את זה?

לוקחים כובע קסקט. עוטפים את החלק החיצוני בנייר כסף להגנה מפני סכנות. לאחר מכן מפזרים אצטון על החלק העליון החיצוני של הכובע, מדליקים, ורוקדים להנאתכם מול החתן והכלה. לאחר מכן מכבים את הכובע על ידי זריקה לרצפה.

לנועזים – צמידים לחברים הרווקים והחברות הרווקות

מובן שבחתונות אנחנו מעלים את ירושלים על ראש שמחתנו ולא שוכחים לרגע את עיר הקודש. ההפתעה הבאה מיועדת אליכם, זוג יקר.

המתנה הטובה ביותר שאפשר לתת לחבר או חברה ביום הזה הוא הצלע שחסרה לו. שיטת שידוכים חדשה ומהפכנית שתופסת תאוצה היא תופעת הצמידים. לא פעם הייתי בחתונה שבכניסה לאולם הייתה עמדה של צמידים בכחול ובאדום, עם שלט בולט ועליו כתוב: "רווקים - צמיד אדום, רווקות - צמיד כחול". ככה. פשוט. בלי רשימת מכולת של תכונות ומראה חיצוני שאנחנו מחפשים. החברים מוזמנים לענוד את הצמיד ובכך להכריז כי גם הם מחפשים את בן הזוג, ולהיחשף לעוד מועמדים רלוונטיים ואיכותיים בני גילו הנמצאים בחתונה.

צילום: אתר קנופטי, מאקו

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם