"ממוצ"ש הנוער בונה ובונה"

4 newe tzuf

נוער נווה צוף חזר משבת ברמת הגולן היישר אל היישוב המדמם, אחרי הרצח הנורא של בני משפחת סלומון. הם בחרו לנתב את כוחם לבניית שכונה חדשה ביישוב, נווה אח"י. והם לא לבד שם

חיים קוממי

מורכב לתאר מה קורה פה בימים האחרונים, בנווה אח"י.

בעקבות הפיגוע הרצחני של בני משפחת סלומון - אלעד, חיה ויוסי הי"ד, החלטנו, תושבי נווה צוף בהובלת מזכירות היישוב והנוער, לומר די.

יש הרבה דרכים לומר די. הפגנות, תהלוכות, חסימות צירים, פרסומים בפייסבוק. הדרך שבחרנו היא דרך היצירה.

ברגשות מעורבים, מיד בצאת השבת עם פרסום הבשורה המרה על הרצח, קמנו תושבי נווה צוף, יחד עם תושבי עטרת והאזור, והגענו לציר שממנו ניסו לפגוע בנו הרבה פעמים - מהציר הזה הגיעה השרפה שפקדה את יישובנו לפני שמונה חודשים, דרכו נעשו חדירות לאורך השנים - ועכשיו הרצח של שלושת בני משפחת סלומון.

כשהגענו לציר המצב היה מעורפל. בנוסף לחושך שהעיב על המקום לא ידענו לאן אנחנו הולכים, אבל המטרה הייתה ברורה - מכאן לא יגיע האירוע הבא. אנחנו רוצים לשחרר את תושבי שכונת נופי יאיר המקורבת לגדר מהחרדה והמחשבה מה יקרה הפעם, ולהקים את השכונה חדשה שכבר קיבלה את כל האישורים במטרה ליצור רצף טריטוריאלי בין היישוב לשכונת צופית ולספח אותה ליישוב.

בסמוך לחצות יצאנו לתהלוכה לשכונת צופית - השכונה הרחוקה פחות מקילומטר בקו אווירי ממזרח ליישוב נווה צוף, שמאכלסת את מכינת אלישע. לומר שאנחנו פה. נשארים.

לאות מחאה על כל אירועי הטרור שקרו כאן לאחרונה החלטנו להקים מאהל של התושבים והנוער.

הנוער חזר משבת נוער ברמת הגולן היישר לתוך ההמולה, המומים וכואבים את רציחתם של בני המשפחה ואת הפגיעה העמוקה בקהילת נווה צוף.

"הבאנו הרבה ציוד, מלט ובטון וקראנו לנוער מיישובים אחרים לעזור לנו, כאשר המטרה המרכזית היא לספח את השכונה החדשה ואת המצפה ליישוב"

"חווינו שבת מורכבת", מספר לי אסף ארזי, רכז הנוער הבוגר של היישוב. "אני קיבלתי את הבשורה מצוות החירום היישובי כבר בשעה 10 בלילה, אבל רק בשעה 12 בלילה של ליל שבת סיפרתי לנוער מה קרה. עם הישמע הבשורה הייתה אווירה מאוד טעונה, אבל החלטנו שממשיכים, ועושים את השבת מרוממת ומלווה בשירים, ריקודים ושיח. מחלקת הרווחה של רמת הגולן התגייסה לעזור לנו במהלך השבת והיו הרבה דברי חיזוק ודברי תורה. בשלב מסוים הלכנו ברגל לבית של ההורים שלי בנוב כדי לקבל קצת אווירה של בית".

איך אתה מסכם את הפעילות של הנוער עד עכשיו?

"אני נותן דגש לעשייה של הנוער. היישוב חפץ בחיים ואנו עסוקים בפיתוח ובנייה - הבאנו הרבה ציוד, מלט ובטון, קראנו לנוער מיישובים אחרים לעזור לנו, והמטרה המרכזית היא לספח את השכונה החדשה ליישוב, להביא עוד משפחות ולחזק את הרוח".

ממוצאי שבת המאהל מתוחזק 24/7 בידי הנוער המדהים שלנו שבונה ובונה ובונה. הנוער לקח על עצמו את המשימה - הנחת אבן פינה לשכונה החדשה שאושרה ובהליכי תכנון, קרוונים יובאו לכאן, יוקם מצפה לזכר הנרצחים ותוגבר הנוכחות היהודית על הציר. הציר נחסם בידי כוחות הביטחון לתנועה של כלי רכב ערביים, והתנועה כאן היא רק יהודית. במהלך היום מגיעים לפה אנשי מקצוע רבים ואנשי מעשה על מנת להרים את המקום, ובהובלת רכזי הנוער התותחים מבי עמר ואסף ארזי הנוער מוצא את מקומו בתוך המצב הנוראי הזה.

הרבה קבוצות של מתנדבים מרחבי הארץ מגיעות לעזור, לתמוך, לתת כתף - להצטרף אלינו לחלוציות תשע"ז בבניית אתר שיכלול מצפה על שם הנרצחים. רבנים ואנשי ציבור נפלאים שנרתמו לרומם את רוח התושבים והנוער מגיעים לכאן מדי ערב לשיחות חיזוק ושותפות, מבלי צורך בתחנונים ובבקשות מיוחדות. "עמו אנוכי בצרה" - כך פתחה את שיחתה השבוע אשת התקשורת סיון רהב-מאיר, "אתם חלק מההיסטוריה, מהנצח, כמו יהושע בן נון. רבים שותפים בצער שלכם, מרגישים בצרתכם", אמרה לנו, למודי כאב מהשנה האחרונה.

אנחנו הולכים לקראת בניית שכונה חדשה ביישוב, שכונה שמאושרת מבחינת תב"ע וביטחון. אנחנו קוראים לכל מי שמעוניין לסייע ולתמוך ולהיות שותף להגיע לכאן ולראות בעיניים את היישוב, את מקום השרפה בחורף האחרון ואת נווה אח"י, השכונה החדשה שתוקם בקרוב.

בליל תשעה באב מתוכנן במאהל ליל לימוד תפילות ושיח, אפשר להתעדכן על לוח הזמנים בווטסאפ במספרים המופיעים למטה.

לתיאום הגעת קבוצות התנדבות, לתרומות ולפרטים:

חיים 054-2175024

עדיה 054-5427148

צופיה 058-4359008

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם