כל אחד שדכן

12 nadav
 
מיזם אינטרנטי חדש וחינמי שואף לאגד בין שדכנים למועמדים פוטנציאליים, בלי לצאת מהבית או להצטרף לארגון רשמי

נדב גדליה

קולמוסים רבים נשתברו על 'בעיית הרווקות במגזר', ואפילו עשו על זה סרט. דווקא כשנדמה שאפסו הסיכויים לפתרון מחץ, החליט עדיאל גורן (29), מתכנת מרמת גן, לעשות מעשה.

"בעיית הרווקות נוגעת לכולנו", אומר עדיאל. "אנחנו נתקלים בזה כל הזמן, במפגשים עם קרובי משפחה או מכרים וכדומה. חבר'ה רוצים להכיר. לכל אחד מאתנו יש חבר או שניים או עשרה שמחפשים. בכל בית יש רווק או רווקה בגילאי 30, וחבל, כי אתה באמת רוצה לעזור, אבל אתה לא ממש יכול, כי אתה לא מכיר עדיין מספיק אנשים כדי שתהפוך לשדכן".

אך לא עוד. בעזרת המיזם החדש העונה לשם '40 יום', הרומז למימרת חז"ל הידועה על ההכרזה "בת פלוני לפלוני", עדיאל קורא לכל אחד ואחת להפוך לשדכנים תוך שעה קלה.

האתר שואף לאגד את כל הנשמות הטובות שרוצות לשדך. כל המיני-שדכנים מקבלים אחרי תהליך הרשמה מבוקר קוד כניסה, מזינים את המועמדים שהם מכירים באופן אישי למאגר המועמדים/מועמדות ומקבלים גישה ליתר המועמדים שהכניסו שדכנים אחרים, ובזמנם החופשי עושים התאמות ומשדכים זוגות.

"יש המון קריטריונים כדי שיהיה קל לעשות התאמות בלי לחפש אחד אחד", מספר עדיאל.

ומי שאין לו שדכן שירשום אותו למאגר?

"כל אחד יכול להירשם גם בעצמו, בקלות. אתה לא חייב להביך את עצמך מול שדכן. אחרי ההרשמה קצרה גם לא צריך לעשות כלום. אין דמי הרשמה, אין פרסומות, אין תשלום בכלל. זה חברתי ופתוח לכולם.

"מעכשיו זה נטו עבודה של השדכנים המחפשים התאמה בין החברים והחברות במאגר. יש כאן כל היתרונות של אתר היכרויות מבחינת סינון, חיפוש, תמונות ומידע, ונוסף גם הפן האנושי של שדכן שמחבר בין הזוגות".

מה צריך לעשות בפועל כדי להיות שדכן באתר?

"ניסחנו תקנון פשוט שאומר שאם אתה רוצה להיות שדכן אתה צריך להתחייב שאתה עושה את זה לשם שמים ולא לוקח כסף בעבור השידוכים שנוצרו. פונים אלינו, אנחנו מתעניינים בשדכן, עושים תחקיר כדי להימנע ממתחזים, ולפיו מחליטים אם הוא נכנס למעגל השדכנים. זה תהליך מאוד פשוט שנעשה בלי לצאת מהבית ולהיפגש עם ועדת בדיקה לשדכנים כמו שיש במיזמים אחרים, מה שמונע מהרבה חבר'ה להפוך לשדכנים בסופו של דבר".

המאגר הוקם לפני שבועות ספורים וכבר נרשמו בו 30 שדכנים ו-250 מועמדים. "לא ציפינו שנגיע למקום כזה מהר כל כך", מספר עדיאל, "אבל בעיניי החלק המאתגר הוא להמשיך ולגדול ולא להישאר במעגל של חברים של חברים שלנו.

"השאיפה היא שעשרות אלפים שמחכים להתחתן יהיו במאגר ובמקביל יגדל גם המאגר של השדכנים. בינתיים אשתי ואני מסננים את השדכנים והמועמדים ומנהלים את האתר בעצמנו, הלוואי שלא נעמוד בעומס ונצטרך עוד מתנדבים לניהול".

לתגובות: נדב גדליה בפייסבוק

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם